Jaki dysk do Qnap TS-251

upload ciężko ale pobieranie już tak, ale w takich sytuacjach dojdzie do 110-120 mb i drastycznie spada nawet do 10-20mb i znów rośnie i jest to dość irytujące. i wedlug mnie jest to wina dysku
a może wina dostawcy internetu
Raczej nie, na pc z qbittorrent idzie spokojnie 116mb/s w trybie ciągłym a to ten sam dostawca
używałem kiedyś qbittorrenta zawalisty program ale jeszcze lepszy rtorrent pro
 
i co to oznacza, jak to poprawic ?
u mnie ? tylko wymiana całości wchodzi w rachube ...
ale raczej poczekam do kwietnia i przerobię starego kompa na stację w szafie - a tam jest czym poszaleć CPU i5-6gen , 16 GB RAMu DDR3 (podkręcone), dysk NVMe na system + dokupie jakieś dyski na storage i wgram tam debiana .. miarka się przebrała.
Tez o tym myslalem, ale zdecydowalem sie na qnapa ale nie do konca spelnia moje oczekiwania, dlatego ten temat
 
A po co wam tyle wysysać łącze?
 
Mi starcza 1Tb SSD i 4TB HDD
upload_2020-12-19_21-29-41.png
 
A po co wam tyle wysysać łącze?
Tak naprawdę łącze wysysasz tylko chwile, pobierzesz i juz wszystko zwalnia, jakoś idzie z tym żyć ale dziś postanowiłem zapytać się jak rozwiązać ten problem.
 
Bardziej upierdliwe było chrabolenie HDD jak szybkość :p
Bo przy łaczu 1/1 nie ma problemu z ratio
 
Jak ustawić w rtorrent aby pobierało na ssd a pozniej przeniosło na drugi dysk ?
 
Można utworzyć symlink między folderami, i wtedy już jest naprawdę cacy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
Nie rozumiem czemu obwiniacie dysk?
Jezeli masz takie dropy do 10-20MB/s to wina jest albo slabego procesora, albo wina lezy po stronie softu.
Sam sciagam pliki bezposrednio na dysk w qnapie po smb, i nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem stalych 100MB/s
 
QNAP ma CPU all-in-one , jak dowalisz do przewalania danych (LAN -> HDD) operacje sprawdzania pobranych danych (per definicja protokołu torrent) , dostajesz spike'i na transferze - niby bufor w pamięci temu zapobiega.
 
Nie rozumiem czemu obwiniacie dysk?
Jezeli masz takie dropy do 10-20MB/s to wina jest albo slabego procesora, albo wina lezy po stronie softu.
Sam sciagam pliki bezposrednio na dysk w qnapie po smb, i nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem stalych 100MB/s

Mam TS 251+ z Celeron Quad Core 2,0Ghz i 8 Gb ram, jednak na kompie tez mam 3 dyski i na jednym mam spore spadki predkosci a na drugim jest okey. Dlatego obstawiam ze do dysk
 
Nie rozumiem czemu obwiniacie dysk?
Jezeli masz takie dropy do 10-20MB/s to wina jest albo slabego procesora, albo wina lezy po stronie softu.
Sam sciagam pliki bezposrednio na dysk w qnapie po smb, i nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem stalych 100MB/s

Mam TS 251+ z Celeron Quad Core 2,0Ghz i 8 Gb ram, jednak na kompie tez mam 3 dyski i na jednym mam spore spadki predkosci a na drugim jest okey. Dlatego obstawiam ze do dysk
ja mam jeden dysk 10 lat a drugi 12 lat na pc i już nie domagają ale działają
 
Panowie pytanko co oznacza druga ikonka w rtorrencie na dole z lewej strony, pierwsza to w ilu procentach dysk jest zajety a druga co pokazuje ?
 
Dobra dzieki za pomoc, kupie dysk ssd 1tb i sprawdzę jak to będzie działało, Jeszcze nie wiem jak ustawić aby automatycznie przenosiło na drugi dysk. Czy byłby ktoś chętny aby ewentualnie pomóc przez pulpit zdalny w konfiguracji tego, jeśli sb nie poradzę ?