Pomoc 16 GB RAM do TS-453Be

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Azureus8

Nowy użytkownik
Noobie
10 Listopad 2015
8
1
3
51
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.
Potrzebuję informacji jaką pamięć RAM kupić do QNAP TS-453Be w celu rozbudowania go do 16 GB.

Wersja oprogramowania Firmware:
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
A czy ktoś może mi powiedzieć czy Qnap (TS-453BE) komuś działa tylko z jedną pamięcią 1x8gb? Bo w zestawie było 2gb, wczoraj kupilem 1x8gb i nie cholere nie działa. W 1 i 2 slocie. Qnap twierdzi ze 8gb nie zadziala bo tylko max. 2x4gb, u Was widze, ze dziala 2x8gb, wiec sam juz nie wiem.
Dlatego pytam juz czy moze z jednym slotem 1x8gb komus dziala, czy musze miec 2x8gb
A czy ktoś może mi powiedzieć czy Qnap (TS-453BE) komuś działa tylko z jedną pamięcią 1x8gb? Bo w zestawie było 2gb, wczoraj kupilem 1x8gb i nie cholere nie działa. W 1 i 2 slocie. Qnap twierdzi ze 8gb nie zadziala bo tylko max. 2x4gb, u Was widze, ze dziala 2x8gb, wiec sam juz nie wiem.
Dlatego pytam juz czy moze z jednym slotem 1x8gb komus dziala, czy musze miec 2x8gb

DDR3L SODIMM 8GB/1866 Kingston Low Voltage 1.35V CL11
 
Oczywiście, że działa na jednej kości 8GB. Widocznie ta co masz jest niekompatybilna. Sprawdź inną jak masz możliwość. Osobiście kupiłem swój model i była zainstalowana już 8GB GOODRAM DDR3 PC3-12800SODIM 1600 Mhz. Dokupiłem drugą i chodzi bez problemu od początku (także na najnowszym sofcie 4.4.1)
 
Oczywiście, że działa na jednej kości 8GB. Widocznie ta co masz jest niekompatybilna. Sprawdź inną jak masz możliwość. Osobiście kupiłem swój model i była zainstalowana już 8GB GOODRAM DDR3 PC3-12800SODIM 1600 Mhz. Dokupiłem drugą i chodzi bez problemu od początku (także na najnowszym sofcie 4.4.1)

Mam taką:
DDR3L SODIMM 8GB/1866 Kingston Low Voltage 1.35V CL11
Pamięć DDR3L 8GB/1866 QNAP TS-253Be; TS-453Be

Piszą, że powinno działać, bo sprzedają tego sporo osobno jak i z nasem (wg nich albo pamiec walnieta, co im sie nie zdarzylo, albo nas ma wadę fabryczną nie pozwalającą instalacje pamieci powyzej 2gb). Qnap z kolei pisze ze oficjalnie tylko 2x4gb max. Jakaś porada? :) bo już nie wiem
 
upload_2019-9-20_19-58-37.png

TS-453Be 2x
Pamięć HyperX 8GB 1866MHz DDR3L CL11 SODIMM 1.35V
 
Witam
Kupiłem HyperX 16GB 1866MHz DDR3L CL11 SODIMM 1.35V HX318LS11IBK2/16
Czyli dwie kości po 8GB każda 1866MHZ DDR3L CL11 Kingston HyperX IMPACT
Nas nowy, podpiety do upsa, ram nowy - Zwiesił się po 6h ;/

QTS 4.4 (zaczynajac z 2GB startowalem jeszcze na 4.3) Raid 6 (byl 10) 4x wd red


Przeszukałem troche internetu, powinno działać :

1. Tutaj ktos pisze ze HX318LS11IBK2/16 - dziala bez problemu na TS-453Be

2.Tu HX318LS11IB/8 dwie kosci po 8gb bez problemu na TS-453B

3.TU HX318LS11IBK2/16 - bez problemu w TS-453Be

HX318LS11IB/8 to pojedyncza kosc
HX318LS11IBK2/16 - pudelko z dwoma powyzszymi

Co robic jak zyc?
 
Dzięki za zainteresowanie.
W sklepie gdzie zakupiłem pamięć zaproponowali, żebym wysłal pamiec w raz z nasem. Bo tu Wam glowe zawracam, a moze pamiec poprostu walnieta :/ niech sami sprawdza co i jak.
 
Zrobilem 10h test pamieci w memtest - wszystko jest ok.
Wlozylem inny dysk zeby sprawdzic czy moze w jakis sposob system QTS nie jest uszkodzony.
Niestety wciaz moj TS-453Be restartuje sie co 6-8h przy dwoch kosciach po 8GB :/

Oprocz testów na 2x4GB ma ktoś jeszcze jakis pomysl co moze byc nie tak ?
Na pojedynczach kosiach 8GB chodzi bez problemu.
Sprobuje jeszcze bez podlaczonego UPSa zrobic testy - juz nie wiem za co sie lapac.
 
Mozesz mnie stresowac - bardziej chodzi mi o rozwiazanie sprawy.
QNAP juz mi odpowiedzial ze nie jest to wspierana wielkosc pamieci wiec pozostaje mi chyba kupic 2x4gb i jesli one beda sie wieszac to na bank wina NASa
gorzej ...jesli przy 2x4gb bedzie dzialac bez zawieszek ...bo wtedy bede probowal kupic inne pamieci zeby sprawdzic czy one pojda
dobrze rozumuje ?
 
Oficjalnie nie są wspierane. Samo ograniczenie wynika podobno z konstrukcji procesora. Jednakże po to powstał ten wątek by pokazać, że jest to możliwe i podać przykłady zadowolonych użytkowników z 16GB ramu. Jak widać są też mniej zadowoleni. Po co ja chciałem 16GB? Straszenie denerwowało mnie cache przy 8GB, ciągle RAM był zapchany przez cache tak ,że niby pamięć była wolna, ale zawsze zajęta przez niego. W tej chwili przy zainstalowanym 16GB pamięć podręczna zajmuje mi średnio 8GB i zostaje jeszcze 3GB nieprzydzielonej pamięci. Czyli jednak da się zrobić zapas ale do tego właśnie przydaje się 16GB.

Ponadto uważam, że nie mam jakoś dużo apek uruchomionych. Nie używam maszyn wirtualnych, jedynie kilka podstawowych aplikacji do multimediów. To czego nie używam powyłączane. Tak, że jak dla mnie minimum to 8GB, a najlepiej 16 :)
 
Mozesz mnie stresowac - bardziej chodzi mi o rozwiazanie sprawy.
QNAP juz mi odpowiedzial ze nie jest to wspierana wielkosc pamieci wiec pozostaje mi chyba kupic 2x4gb i jesli one beda sie wieszac to na bank wina NASa
gorzej ...jesli przy 2x4gb bedzie dzialac bez zawieszek ...bo wtedy bede probowal kupic inne pamieci zeby sprawdzic czy one pojda
dobrze rozumuje ?
Dostałem taką samą odpowiedź od Qnapa, że ramu za dużo. Tylko dlaczego po wymianie qnapa ten sam ram działa po dzień disiejszy z uptimami od wgrania softu po kolejną aktualizację :D
 
Daj znać jak się sprawa rozwiązała.
Właśnie dostałem odpowiedź ze sklepu:

"NAS dotarł i wychodzi na to, że Pana egzemplarz (absolutnie nie dotyczy to całej serii) jest niekompatybilny z pamięciami HX318LS11IB/8 (Kingston 8GB 1866MHz). Niekompatybilność konkretnych produktów miedzy sobą w świecie komputerów się zdaża.
Działa natomiast bez problemu gdy włoży mu się pamięci Apacera 8GB 1600MHz (w jednej kości) lub 2x po 4GB Kingstony 1866MHz"
 
Mozesz mnie stresowac - bardziej chodzi mi o rozwiazanie sprawy.
QNAP juz mi odpowiedzial ze nie jest to wspierana wielkosc pamieci wiec pozostaje mi chyba kupic 2x4gb i jesli one beda sie wieszac to na bank wina NASa
gorzej ...jesli przy 2x4gb bedzie dzialac bez zawieszek ...bo wtedy bede probowal kupic inne pamieci zeby sprawdzic czy one pojda
dobrze rozumuje ?
Dostałem taką samą odpowiedź od Qnapa, że ramu za dużo. Tylko dlaczego po wymianie qnapa ten sam ram działa po dzień disiejszy z uptimami od wgrania softu po kolejną aktualizację :D

ok ale na jakiej podstawie domagac sie wymiany ?
musialbym chyba sprawdzic inne kosci (najlepiej w parze i nie przekraczajace 8gb)
ewentualnie kupic inne 2x8gb
Daj znać jak się sprawa rozwiązała.
Właśnie dostałem odpowiedź ze sklepu:

"NAS dotarł i wychodzi na to, że Pana egzemplarz (absolutnie nie dotyczy to całej serii) jest niekompatybilny z pamięciami HX318LS11IB/8 (Kingston 8GB 1866MHz). Niekompatybilność konkretnych produktów miedzy sobą w świecie komputerów się zdaża.
Działa natomiast bez problemu gdy włoży mu się pamięci Apacera 8GB 1600MHz (w jednej kości) lub 2x po 4GB Kingstony 1866MHz"
1.jaki to sklep ? atmar ?
2.w tej odpowiedzi wychodzi na to ze testowali tylko 8GB lacznej pamieci, ja przy jednej kostce 8gb kingstona nie mam zwisow
bo nie pozostaje mi nic innego niz sprzedac te nowe kingstony i sprobowac innych kostek lub wyslac nasa do jakiegos sklepu (tylko ze restart przychodzi dopiero po 7h)

dodam jeszcze ze u mnie to jest drugi nowy fabryczny zestaw kingstonow
pierwszym przez wielu rebootach wrzucilem na memtest i na jednej kostce wyszly bledy
myslalem ze jak dostane nowe to horror sie skonczy
w memtescie jest ok - a nas jak zwisal tak zwisa
 
Obstawiam, że Qnap ma jakąś walniętą serię w obiegu, bo na forum głównie są problemy z ramem w wersjach 453Be, ale to tylko taka sugestia.
Mój pierwszy zakupiony 453Be pod koniec żywota, to rebootował się bez względu na ilość ramu, 2,4,8,16.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. atmar
  2. memtest
  3. qnap jaka pamięć
  4. ponad 8gb ramu