Download [Beta] QTS 4.0.1 Build0527 | ARM & x86 [Leak/Non-Official]

Witam mam problem i proszę bardzo o pomoc. Chodzi o nowy soft 4.01

Wczoraj zainstalowałem nowy soft QTS 4.0.1 po restarcie serwera ( TS-219 II P) nie można się zalogować przez WWW. Po prostu strona nie odpowiada i tyle. Mogę wejść przez SAMBE na poszczególne katalogi i operować na nich ale nic poza tym. Nie moge zarządzać serwerem. Poprzez QFindera tez nic nie mogę bo nie znajduje mojego NASA. Sprawdzałem programem do szukania urządzeń w sieci LAN to odnajduje mój serwer o numerze IP 192.168.1.4. W przeglądarce jak wpisuje 192.168.1.4 (https://192.168.1.4/redirect.html?count=0.9578642639543502) to jak widać automatycznie przełącza mnie nie na http tylko https nie wiem dlaczego. Przekopiowałem cały serwer na kompa i chciałem zrobić restart ( szpilka + dziurka z tyłu nasa) jednak to nic nie daje po ponownym uruchomieniu sytuacja jest taka sama czyli tylko SAMBA i nic poza tym.W załączniku screeny.

Kurcze co robić ?

Proszę o pomoc - czyżby była to wina nowego firmwera ? Proszę o pomoc najszybciej jak tylko to możliwe :(

Ps. Próbowałem się też logować z innych komputerów z WIN7 i XP i tez bez skutku.
 

Załączniki

  • 111.jpg
    111.jpg
    108,7 KB · Wyświetleń: 59
  • 222.jpg
    222.jpg
    228,3 KB · Wyświetleń: 60
  • 333.jpg
    333.jpg
    90,9 KB · Wyświetleń: 60
Ale pisze Ci że finder nie odnajduje żadnego serwera - co robić ?
 
Szukałeś na forum czy nie ma gdzieś opisywanego problemu?
Tak na dobrą sprawę można byłoby się zalogować przez FAQ SSH na serwer i sprawdzić co się dzieję. Ale z tego co wiem opublikowany tu firmware jest uszkodzony akurat dla 3 modeli serwerów NAS.

Przywróć serwer tą metodą:
QNAP TS119 nie podnosi się
 
OK już wszystko działa. Antyvirus który posiadam (AVG Internet Security 2013) ma w sobie dodatkowa zaporę , która zablokowała mi QFindera. Po odblokowaniu i znalezieniu mojego NASA wszystko przebiegło bez problemu. Wróciłem na firmwer 3.8.3 - NAS postawił się bez problemu.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Powiem tak: QTS 4.0 jest dobrym firmwerem jednak jeszcze na tyle niestabilnym, że poczekam do oficjalnej premiery. QTS4.0 chodził u mnie dobrze choć zamulał a QTS 4.0.1 już nawet się nie uruchomił. Jedni userzy mogę mieć bezproblemowa migracje na QTS a inni niestety już nie tak bezproblemowa jakby się to wydawało. Qnap idzie w dobrym kierunku i dlatego z nim zostałem zakupując TS 219 IIP (wczesniej TS-110). Może za jakiś czas spróbuje jeszcze raz wgrać 4.0.1 ale najpierw muszę uporządkować swojego NASA po totalnym formacie :)
 
Mocno zastanawiające jest to co piszesz, ponieważ znam wielu użytkowników, którzy korzystają z QTS'a 4.0 na słabszym sprzęcie i nie odczuwają tego co Ty. Jednym z nich jest wielebny ShOcK który to posiada czwórkę już od wczesnego buildu na swoim TS-212.

I niestety nie podzielam Twojego zdania na temat stabilności. QTS 4.0 to przede wszystkim nowy interfejs użytkownika.

I nie można mieć pretensji co do wrzuconej tutaj wersji 4.0.1, ponieważ został on jakby wykradziony i opublikowane przeze mnie bez żadnej zgody - dlatego w topicu jest "Unofficial".
Build który wgrałeś - czyli 0527, jest najwidoczniej uszkodzony dla kilku modeli serwerów. Dlatego zaktualizowałem linki i wrzuciłem 0524.

Natomiast to, że przekierowywało na stronę z SSL'em to dlatego, że tak jak wspominałem w pierwszym poście, zaktualizowano OpenSSL'a i wydania są dedykowane pod jego testy.

Reasumując masz strasznie dużo problemów z użytkowaniem serwera, których nie da się potwierdzić u innych użytkowników. Zaczął bym od weryfikacji stacji klienckich na których korzystasz z serwera niż jeżeli samego serwera.
 
Mocno zastanawiające jest to co piszesz, ponieważ znam wielu użytkowników, którzy korzystają z QTS'a 4.0 na słabszym sprzęcie i nie odczuwają tego co Ty. Jednym z nich jest wielebny ShOcK który to posiada czwórkę już od wczesnego buildu na swoim TS-212.

I niestety nie podzielam Twojego zdania na temat stabilności. QTS 4.0 to przede wszystkim nowy interfejs użytkownika.

I nie można mieć pretensji co do wrzuconej tutaj wersji 4.0.1, ponieważ został on jakby wykradziony i opublikowane przeze mnie bez żadnej zgody - dlatego w topicu jest "Unofficial".
Build który wgrałeś - czyli 0527, jest najwidoczniej uszkodzony dla kilku modeli serwerów. Dlatego zaktualizowałem linki i wrzuciłem 0524.

Natomiast to, że przekierowywało na stronę z SSL'em to dlatego, że tak jak wspominałem w pierwszym poście, zaktualizowano OpenSSL'a i wydania są dedykowane pod jego testy.

Reasumując masz strasznie dużo problemów z użytkowaniem serwera, których nie da się potwierdzić u innych użytkowników. Zaczął bym od weryfikacji stacji klienckich na których korzystasz z serwera niż jeżeli samego serwera.


Potwierdzam , brak problemów z qts4 nie wiem co ty tam robisz że masz cały czas problemy , u mnie chodzi zdecydowanie szybciej.
 
Jeśli zalogujemy sie i próbujemy otworzyć vidostation wywołanie wygląda mniej wiecej tak http://[adres]:1234/videostation/
Tak, jest rozwalona, ponieważ jest to adres niepoprawny.

Jeśli poprawimy adres na http://[adres]/videostation/ czyli na porcie 80 to otwiera się prawidłowo.
VideoStation nie jest uruchamiane na serwerze Web, na którym pracują usługi administracyjne, lecz korzysta z oferowanej usługi serwera Web.
 
Dzięki za potwierdzenie. Tak przypuszczałem, że to po prostu mały błąd w tej wersji odnośnie przekierowania adresu usługi.
Przychylam się do opini , że nie ma problemów ze stabilnością, oczywiście na moim modelu. Po aktualizacji do 4.0.1 i w moim przypadku rozwiazaniu problemu z TV Station (pomijając mało istotne detaliki), nie mam zastrzeżeń. Jest szybciej i bezproblemowo. Wczoraj zaskoczyła mnie pozytywnie obsługa USB3. Kopiowanie danych przyspieszyło o mniej wiecej 20% w stosunku do poprzednich wersji.
 
OK to nowy problem.
I nie narzekajcie, że cały czas coś mi się z serwerem dzieje....po prostu testuje go na wszelkie sposoby pod katem najnowszego firmwer (4.0.1) Skusiłem się i ponownie zainstalowałem. Logowanie już bez problemów i cała reszta też. Tak jak piszą przedmówcy - widać przyśpieszenie interfejsu użytkownika.

Znalazłem jednak problem dość istotny.... dlatego chciałbym o tym poinformować i poprosić kogoś ktoś na nowym QTS 4.0.1 posiada kamery IP o sprawdzenie mojego problemu.

To do rzeczy.....

Załączniki przedstawiają wszystko. Podłączyłem kamerkę IP jak widać na załączniku 1 wszystko działa ładnie pięknie nagrywa się również nawet miniaturowy podgląd jest.
Po wciśnięciu "Monitoring" obraz jak na załączniku 2.jpg . Mieli Mieli i mieli i dalej nic - nie można zobaczyć podglądu. Poszperałem w ustawieniach i doszedłem do wniosku że pewnie nie widzi serwera - załącznik 5.jpg , ale okazuje się że widzi. Dlaczego nie ma podglądu na żywo ? Ustawiony jest przesył z kamery nie z serwera. Zresztą z serwera też nie działa.

To pierwszy problem, drugi problem to nagrywanie obrazu z kamery. Czy to nagrywanie z alarmu (detekcja ruchu) czy nagrywanie wg harmonogramu lub ręcznie (kamerka ACTI E32) powoduje że nagrany obraz to załącznik 4.jpg i 6.jpg . Próbowałem z 3 komputerów i z różnych przeglądarek. Może ktoś to potwierdzić ?

Aha najistotniejsze jest to że kamera VIVOTEK IP8332 działa bez problemu pod względem nagrywania, pod względem podglądu " Monitoring" tak sama jak kamera ACT czyli nie działa.
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    57,2 KB · Wyświetleń: 61
  • 3.jpg
    3.jpg
    39,9 KB · Wyświetleń: 57
Skusiłem się i ponownie zainstalowałem.
Który build?

Logowanie już bez problemów i cała reszta też.
Co było przyczyną logowania?

Dlaczego nie ma podglądu na żywo ? Ustawiony jest przesył z kamery nie z serwera. Zresztą z serwera też nie działa.
Możesz ponownie udostępnić dostęp do serwera?

Próbowałem z 3 komputerów i z różnych przeglądarek. Może ktoś to potwierdzić ?
Prześlij nagrany plik.
 
1) Build 0527
2) Co było przyczyna braku logowania - nie wiem, może firmwer nie zaktualizował się poprawnie.
3) Mogę udostępnić info na PW
4) Pliku przesyłać już nie muszę skoro zrobię Ci Mariusz dostęp ?
 
Pozwolę sobie przyłączyć się do tego wątku. Postanowiłem sprawdzić jak monitoring działa u mnie. Co prawda tylko się bawię i nie mam nawet konkretnej kamery. Kozystam z Logitecha USB C170 i potwierdzam na TS-269L QTS 4.0.1 po wciśnięciu przycisku monitoring jest jak u kolegi tren90, pojawia się "Proszę czekać" i tak wisi. W QTS 4.0.0 było OK.
 
W QTS 4.0.0 było OK.
U kolegi nawet w QTS 4.0.0 nie działało :eek:szolomiony:


To pierwszy problem, drugi problem to nagrywanie obrazu z kamery.
tren90 jak to jest, że znowu u mnie podesłany przez Ciebie plik .avi wyświetla poprawnie:Dumny:
cctv.png

Próbowałem z 3 komputerów i z różnych przeglądarek. Może ktoś to potwierdzić ?
Chłopaki, jeszcze raz proszę o zweryfikowanie Waszych stacji klienckich!
 
:eek:szolomiony:

tren90 jak to jest, że znowu u mnie podesłany przez Ciebie plik .avi wyświetla poprawnie:Dumny:

Pokaż załącznik 242

No to jestem w ciężkim szoku - co kodeki mam złe ? Normalnie przy 3.8.2 wszystko chodziło dobrze zmieniłem firmwer na QTS4.0 i zielone tło jak wcześniej w załączniku. Nie rozumiem - zaktualizuje kodeki.

Zdecydowanie mogę potwierdzić tezę kolegi pawurb1978. Wgrałem QTS4.0 (wcześniej 4.0.1) i od razu stacja monitoringu ruszyła.

Reasumując:

QTS4.0 Przycisk "monitoring" działa poprawnie, można spokojnie zobaczyć podgląd kamery (sprawdzane na VIVOTEKU i ACTI)

QTS4.0.1 Przycisk "monitoring" nie działa, cały czas jest zwieszony - brak możliwości podglądu kamery.

Ps. Z tym moim nagraniem muszę zerknąć i zaktualizować kodeki, choć zastanawiam się jak to możliwe że przy tych samych kodekach przy FW 3.8.2 i 3.8.3 nagrany materiał z kamery jest widoczny normalnie a przy QTS4 juz nie.... ? Sprawdzę i dam znać.

Dla chcących sprawdzić podaje linka do materiału http://interpc.pl/~apofis83/aaa.avi

EDIT: Kodeki jednak zrobiły swoje. Zmiana kodeków i obraz ruszył.

Czy tak na prawdę zostaje jedna wada: Brak podglądu kamer "monitoring" na QTS 4.0.1
 

Załączniki

  • 7.jpg
    7.jpg
    222,4 KB · Wyświetleń: 56
Sprawdziłęm ponownie. Akurat zainstalowałem czysty WIN8. Sama obsługa kamer USB działa QUSBcam pokazuje pod chromem prawidłowy obraz. Przycisk monitoring nie działa. "Proszę czekać" i wisi. Podobnie na IE. Nie testowałem nagrywania bo jak widzę problem nieaktualny.
 
Dodam od siebie jeszcze że zarówno w QTS4.0 jak i 4.0.1 nie ma możliwości odtwarzania nagranego materiału - wyskakuje napis "Brak nagrań" a w rzeczy samej nagrania są na serwerze. Czy może ktoś potwierdzić tę przypadłość ?

pawurb1978 rozumiem, że na QTS4.0 Przysik monitoring funkcjonował poprawnie a w 4.0.1 już "wisi" - u mnie właśnie tak jest. Sprawdz ewentualnie możliwość nagrywania z kamery i potem przycisk "Odtwarzanie"
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. utylizacja procesora