Pomoc Cannot start docker containers after upgrade

neveride

Nowy użytkownik
Noobie
4 Marzec 2021
9
3
3
43
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Cześć!

Mam 8 kontenerów dockerowych, które odpalam z poziomu Container Station. Wszystko działało wyśmienicie do dzisiaj, kiedy to zdecydowałem się zupgrade'ować mojego NAS'a (QNAP TS-253Be). Teraz, gdy próbuję wystartować którykolwiek z konternetów otrzymuję następujący błąd:

500 Server Error: AppArmor enabled on system but the docker-default profile could not be loaded.



Czy ktoś napotkał się na ten sam problem? A może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

QTS 5.2.0.2860 Build 20240817
 
U mnie podobnie się zadziało po ostatnim upgrade qts. Skończyło się po tygodniu rzucania bluzgami bo stabilność kontenerów i samby była, dyplomatycznie mówiąc, niska. Skończyło się ponowną inicjalizacją qnap i ponowna konfiguracją od zera.
 
Zawsze podbijałem doker najwyżej jak się da swego czasu (3.beta) też korzystałem tam były grubsze zmiany i faktycznie były problemy. Powtórzę to i sądzę że są ludzie którzy się zgodzą największa krzywdą jaką można sobie zrobić to nie przygotować nie obrazów (eksportów bo w nie ja osobiście średnio wierzę) ale prawidłowej konfiguracji z persystancją danych (volumenów) uruchamianie odtwarzanie czegokolwiek organiczna się do reinstalacji Container-Station i uruchomieniu aplikacji. Tymczasowe obrazy, które dostają status ostatecznych rozwiązań prędzej czy później zemści się.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QTS 5.2.0.2860