Przy piwie Co w zamian za S

krissos podejdź do tego tematu z rezerwą dobrze Ci radzę ...
Możesz rozwinąć?

Natapatalkane z z5
Bawiąc się (przeglądając) zdalnie na qnapie system, opcje, możliwości, wyglądają ciekawie, nawet powiem interesująco. Ma dużo ustawień i dodatków. Ale to wszystko przy skonfigurowanym sprzęcie który działa sprawnie. Nie wiem jak by to wyglądało jak bym miał wszystko ustawiać konfigurować od zera.
Fajną sprawą jest że ma 4 licencje na kamery, syno daje tylko 2. Szukam dalej.................
Proponuje pomyśleć nad zestawem słuchawkowym :)
Już kupiony. :)
Pod dłuuuuuuuugim oczekiwaniu w końcu udało się i mam na testy qnapa i sam się przekonam czy czarne to czarne a białe to białe. Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie po otwarciu kartonu kuriera to że S ma bardziej funkcjonalny karton :D, po wyciągnięcie qnapa z kartonu tu już jakościowo i optycznie wygrywa qnap dużo lepiej niż na zdjęciach czy filmikach.
Instalacja oprogramowania poszła w miarę płynnie. Jako użytkownik S mam trochę problemu z poruszanie się po ustawieniach itp. Po instalacji paru aplikacji miałem problem z ich uruchomieniem, ale problem leżał po mojej stronie, bo po głębszej analizie udało mi się z tym poradzić i zadziałało. Na początku trochę nerwów z powodu problemów, ale im dłużej tym sprzętem tym powoli sobie radzę.
------------------------------------
Kolejne dni z Q i nie taki straszny, przejrzałem całe menu zakładka po zakładce, ustawienie po ustawieniu, w porównaniu do S ma bardzo rozbudowane i mnóstwo ustawień (dla niektórych to wada, dla innych zaleta, mnie się nawet podoba),co prawda w S szybciej i proście coś potrafię wyszukać, ale to pewnie kwestia czasu, część nawet nie wiem do czego służy :p, ale przy "wsparciu technicznym" na pewno się z nimi zapoznam. Działa mi już DSM (zainstalowane przez wsparcie techniczne, sam jeszcze sobie nie poradziłem) i nie widzę różnicy między tym na S a tym na Q, ale czy ono będzie mi potrzebne to się jeszcze okaże ;). Niektóre aplikacje zewnętrze też na razie mi nie działają (ale wczoraj też miałem problem z innymi aplikacjami ale sobie sam poradziłem i działają więc te nie działające też zadziałają, jak nie poradzę sobie sam to zawsze wsparcie techniczne czuwa.
------------------------------------
CDN.
 
Kupić QNAP'a żeby wirtualizować DSM'a dobreeeeee!
 
.......... jeszcze nie kupić Q ;). Słyszałem że na Q nie działa to, czy tamto, że to czy tamto jest lepsze na S, więc chcę sprawdzić czy coś mi nie będzie działać na Q tak dobrze jak na S i jak by się tak stało to wykorzystać wirtualizację do używania kilku aplikacji, ale czy tak będzie zobaczymy. Zawsze lepiej mieć jakąś alternatywę niż jej nie mieć.
 
@mikhnal nie musisz się martwić, tak jak obiecałem ci na gg nie będę Cię prosił o pomoc w tym temacie, zresztą sam zastrzegłeś że takiej pomocy nie otrzymam :(
 
@krossos: teraz to mi pojechałeś... Znacząco wyolbrzymiłeś moją wypowiedź, ja tylko nie chcę ZA CIEBIE wszystkiego robić, o pojedyncze problemy pytaj zawsze.
 
@mikhnal miałem na myśli tylko sprawy z qnapem ( tak to bynajmniej odebrałem) jeśli chodzi o S to jak najbardziej liczę na pomoc z Twojej strony :)
 
Ale konfiguracji nie zaczyna się od instalacji DSM. Spróbuj rozwiązać swoje problemy na Qnapie z ich systemem. Zaskoczysz się ile funkcji działa lepiej.

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk
 
CDN.
Kolejne dni z Q to sprawdzanie aplikacji.
Zacznę od File Station nie widzę dużej różnicy żeby któryś był gorszy. Program do pobierania Download Station lepiej działa na S, ale na Q są zamienniki takie jak rtorrent (nie udało mi się uruchomić) i transmission (który pomogło mi wsparcie techniczne uruchomić) do którego można się pewnie przyzwyczaić. Photo Station na Q brakuje mi przydzielenia użytkownikom dostępu do konkretnych zdjęć (katalogów), będę go pewnie używał na dsm, nie znalazłem na razie zamiennika. Mam (wsparcie techniczne) problem z uruchomieniem Traccar na Q , znając jego zawzięcie na pewno sobie z tym poradzi. Surveillance Station działa płynniej i lepiej przekazuje obraz na żywo w Q Ustawienia podobne, na S trochę więcej, ale te na Q wystarczają jak dla mnie. WordPress też mi coś nie idzie, bo nie chcę stracić to co już zrobiłem na S i kombinuje jak sobie z tym poradzić. Plex na Q i na S taki sam, ale na Q działa zdecydowanie lepiej, szybciej. Notes Station na Q i S bardzo fajny, tylko na Q jest en, ale na mobilnej aplikacji już ma język polski więc może i ten się doczeka Polskiego. Qmail fajny program na Q, na S nie używałem tego typu programu, ale tu zacznę. NetData program do analizy, wykresów pracy Q, fajnie wygląda i pokazuje dane. HD Station do puki nie miałem hdmi w S to wydawało mi się to zbędę, ale teraz jak się pobawił to rewelacyjna sprawa Q w TV, nie wiem czy będę z tego korzystał bo docelowo Q będzie stał daleko od TV, chyba że coś wymyślę. Na tą chwilę tyle spostrzeżeń.

Ps. WordPress już opanowany (dzięki wsparciu technicznemu) :)
Co Do aplikacji Surveillance Station to jej odpowiednik na telefon Vmobile nie chce mi na razie działać, z aplikacją na S nie było tego problemu na telefonie.
 
przejrzałem całe menu zakładka po zakładce, ustawienie po ustawieniu, w porównaniu do S ma bardzo rozbudowane i mnóstwo ustawień

Jak dla mnie Qnap nie ma podstawowej funkcji jaka jest nadawanie konkretnemu uzytkownikowi limitu przestrzeni dyskowej jaka dany uzytkownik moze zapchac.

Co w sytuacji jezeli mam 3 userow i kazdy ma miec inny limit miejsca na dysku?

Qnap jest ladny szybki i schludny ale wedlug mnie nie ma podejscia do S
 
A to co to niby jest?
upload_2016-5-22_15-21-54.png
 
rtorrent (nie udało mi się uruchomić)
lol
Tak to wygląda
aimage.prntscr.com_image_53f397d53d664816933720934d7e4c56.png



nie wiem czy będę z tego korzystał bo docelowo Q będzie stał daleko od TV, chyba że coś wymyślę
np. HDMI po skrętce.
Tam gdzie będzie stał to idzie jeden kabel (skrętka) żeby był internet, a drugiego już raczej nie zmieszczę, ale jak się da to coś może będę kombinował.