co wybrac

miastekz

Nowy użytkownik
Noobie
19 Wrzesień 2008
3
0
1
Witam, szukam pomocy bo musze wstawic serwr plikow do firmy, i teraz szukam odpowiedzi co lepiej zakupic, QNAP TS-409 czy moze Thecus N5200B ceny sa zblizone, prosze o porade, co jest stabilniejsze i przedewszystkim wydajniejsze, bo beda przezucane dosc duze pliki (glownie grafika). serwer ma byc serwerem plikow i userzy logowac sie beda po domenach, i tu kolejne pytanie, jak skonfigurowac xp do pracy w domenie z mobilnymi profilami, tak aby profile byly zapisywane na serwerze.
Zbyszek
 
Jesli budzet pozwala to lepiej wybrac TS-509 Pro.

Natomiast jesli nie i potrzebujemy serwer do celow wymiany plikow i nic wiecej to Thecus. W przypadku kiedy jednak chcielibysmy wykorzystac wiecej mozliwosci to QNAP TS-409.


Dlatego wlasnie proponowalem TS-509 Pro :)

A co do AD... nie znam sie na tym..
 
Silas, dzieki za szybka odpowiedz, domyslalem sie czytajac specyfikacje ze 509 bedzie bardzo dobrym wyborem, ale mam niestety ograniczony budzet :( I skusze sie na Thecusa chyba...

Jeszcze jedno gdzie znajde informacje w sieci na temat migracji Winxp z grupy roboczej do domen ?? bo google jakos nie za bardzo chce mi pomoc :(
 
Witam,
Też się zmierzyłem z podobnym problemem parę tygodni temu. Potrzebowałem urządzenie dla potrzeb domowych, ale apetyt rósł w miarę jedzenia i wylądowałem z urządzeniem QNAP TS-509 PRO. Trzeba przyznać urządzeni pierwsza klasa, pod warunkiem posiadania sieci komputerowej 1Gb/s. Jeszcze jest jeden producent, którego brałem pod uwagę http://www.S.com.pl/
Urządzenia QNAP posiadają możliwość instalacji dodatkowych modułów (funkcjonalności) przez użytkownika.
Pozdrawiam
Jarek
 
Slyt, dokladnie jak skonfigurowac serwer plikow w jakim trybie, i jak zmigrowac ze wszytskimi aplikacjami userow z kompow na serwer...
 
jaroslawk napisał:
Urządzenia QNAP posiadają możliwość instalacji dodatkowych modułów (funkcjonalności) przez użytkownika.
... co jest bardzo duza zaleta i staje sie to bardzo pozyteczne. Co gorsze zostalo to opatentowane wiec nie liczylbym ze inni producenci NAS wprowadza system ala QPKG.
 
Nie mam pojęcia jak będą się zachowywać aplikacje na mapowanych dyskach. Jeżeli zastosujesz technologie iSCSI będziesz widział dyski sieciowe jako lokalne. Niestety QNAP tego nie obsługuje.

Kiedyś instalowałem aplikacje na dyskach mapowanych i miałem dużo problemów. Dyski mapują się dosyć późno i przy starcie Windows 2000 pisał że brakuje mu plików DLL.
 
iSCSI to zupelnie co innego. I QNAP obsluguje juz iSCSI i tez jako jedno z niewielu urzadzen ma jedna fajna zalete, mozna utworzyc obiekt docelowy iSCSI podajac wieksza przestrzen dyskow niz mamy obecnie co spowoduje ze w przyszlosci wymieniajac dyski na wieksze nie bedziemy musieli tworzyc celu jeszcze raz.

Ponadto mialem okazje testowac iSCSI z TS-509 z zaawansowanymi systemami telewizji przemyslowej. W eksperymencie pracowalo to z urządzeniem GV-NVR ktore zapisywalo na TS-509 cztery kamery 2.0mpix, jedna kamere 5.0mpix i jedna 1.3mpix. Zapis ok. 15mb/s w kompresji MPEG-4. TS-509 idealnia pracowal. Wiec nie wiem w czym mowa ze tego nie obsluguje...


A co do wolnego mapowania dyskow to faktycznie zgodze sie z tym i nie poelcam SAMBY do zaawansowanym zastosowan innych niz prosta wymiana plikow bez wiekszych wymogow.
 
miastekz napisał:
Slyt, dokladnie jak skonfigurowac serwer plikow w jakim trybie, i jak zmigrowac ze wszytskimi aplikacjami userow z kompow na serwer...

Konfiguracja jest prosta. Podajesz nazwe serwera, nazwe domeny i dane uzytkownika majacego prawo dodawac konta komputerow do AD. Pamietaj ze w tym wypadku dodanie do domeny oznacza tylko tyle ze QNAP jest uwierzytelniony w domenie i mozesz udostepniac jego zasoby uzytkownikom uwierzytelnionym w domenie.

Jesli chodzi o cos co nazywasz migracja aplikacji userow na serwer to nie bardzo rozumiem, ale jesli masz na mysli instalowanie aplikacji uzytkownikow z wykorzystaniem zamapowanych udzialow na QNAPie to bylbym bardzo ostrozny w wiazaniu z tym wiekszych nadziei. Mysle ze uruchomisz pomyslnie wiekszosc aplikacji nie wymagajacych ladowania swoich bibliotek przy starcie (tak jak pisali przedmowcy udzialy sieciowe mapowane sa dosyc pozno) czy tez wersji "portable", natomiast instalowanie na QNAPie zaawansowanych aplikacji (np. MS Office) to juz nieporozumienie.

QNAP to nie jest profesjonalny NAS (macierz dyskowa).
 
slyt napisał:
.. natomiast instalowanie na QNAPie zaawansowanych aplikacji (np. MS Office) to juz nieporozumienie.

QNAP to nie jest profesjonalny NAS (macierz dyskowa).
oczywiscie ze nie... trzeba byloby zaplacic sporo wiecej aby otrzymac profesjonalne rozwiazania NAS
http://www.storagestandard.pl/