Pomoc Dioda statusu miga na zielono

Qkuba

Entry Technician
Q Associate
5 Maj 2013
52
9
8
dolnośląskie
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

Zauważyłem że na moim NAS (TS-569Pro wer soft. 4.04) ciągle miga dioda statusu na zielono. Dokładnie nie wiem od kiedy miga bo serwer stoi w innym pomieszczeniu. W instrukcji napisane jest, że dioda miga na zielono jeśli:
1) The NAS is starting up.
2) The NAS is not configured,
3) The hard disk drive is not formatted
Żadna z ww. sytuacji u mnie nie występuje, mam połączenie z NAS, 4 dyski pracują w RAID5 a jeden jest ustawiony jako zapasowy. Wiec dlaczego dioda mruga?

pozdrawiam
 
kaktus, juz bym tak dawno zrobił gdybym trzymał w szufladzie zapasowe dyski, w NAS są 4 dyski w RAID5 zapełnione w 80%, wiec jest trochę trudno zrobić kopie :-( ale też skłaniam się ku temu niestety rozwiązaniu.

Czy wiesz co ta mrugająca dioda znaczy? Zawsze jak pamiętam mrugała przy starcie systemu a potem, w trakcie pracy, świeciła ciągle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Niestety - nie wiem, ale chyba będę musiał się nią zainteresować - ciekawe co uda mi się ustalić.Doszukałem się takiej informacji -> Wskaźniki LED: zasilanie, LAN, eSATA, HDD 1-5, Status, USB, e-SATA,
Wyświetlacz LCD - monitorowanie i szybka konfiguracja systemu
Czy próbowałeś przez ten wyświetlacz przekonfigurować ustawiania sieci i czy jest tam możliwość konfiguracji nazwy hosta? Mam na myśli "nadpisanie ustawień" i ponowne uruchomienie serwera.

@Silas Mariusz czy jesteś w stanie podać informację co wskazuje owa lampka nad przyciskiem POWER, może wiesz lub znajomy serwisant wie?

Qkuba poczytaj PWChymm, Qkubuś gdy będziesz zamykał, uruchamiał, system przypatrz się uważnie na tego Power leda. Ponoć on jeszcze może się zachowywać "specyficznie", nie chcę teraz nic sugerować ...
Możemy rozważyć sytuację, że system nie uruchamia się prawidłowo z jakiegoś powodu ...

Spróbowałbym powyłączać wszystkie możliwe usługi i zrobić restart łącznie z harmonogramem, wakeup itd, zanim dojdziemy do bardziej drastycznych pracochłonnych rozwiązań. Po prostu powyłączaj wszystko co zdołasz. I zaobserwuj po ponownym uruchomieniu kontrolkę POWER.

Reasumując masz następujący stan rzeczy:
1. Qfinder nie odnajduje serwera w Twojej sieci
2. komputery nie odnajdują żadnych zasobów udostępnianych przez NAS
3. start serwera bez nośników nie zmienia tego stanu rzeczy
4. masz dostęp do serwera przez panel web i ssh (zarówno via IP i nazwa hosta?)
5. za poprawną konfigurację dostępu ręczysz głową ;-)
potwierdź lub popraw.

Mam nadzieję, że Security level: masz ustawione na Low (Allow all connections).
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: Qkuba
Choć kaktus już o tym wie napiszę dla innych którzy może trafią na ten temat
kaktus to niezły inspirator :) roztoczył przede mną straszną wizję przegrania moich plików, straconego czasu który mogłem poświęcić na przyjemności że się przestraszyłem i jeszcze raz zacząłem sprawdzać całą konfigurację sieci i urządzeń - ruter, switch, AP-ek no i NAS i ... mam winowajcę :stayaway: jutro wysyłam go do serwisu to AP-ek Cisco WAP321 który blokował ruch między sieciami mimo że w ustawieniach miał zezwalać na taki ruch.

Niemniej z całego problemu pozostała tajemna lampka która cały czas miga :s
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Niemniej z całego problemu pozostała tajemna lampka która cały czas miga :s
Qkubuś, ona już ma imię i nazwisko straciła tajemniczość patrz -> post #22

dla lepszego zobrazowania:
TS-569L-hardware01.png
to nie jest mój obrazek - to grafika zaprezentowana przez -> moderatora pwilson (Patrick M. Wilson) z forum QNAP NAS Community Forum
 
Oj oj rozumiem z opisu że jest to wskaźnik zasilania ... tylko po co miga, skoro nigdy wcześniej nie migał w00tQNAP działa bez zarzutu wszystkie usługi działają, choć z niektórych nie jestem zadowolony w 100% ale to temat na inny post, tylko ta dioda wprawia mnie w zakłopotanie
 
Ano te lampki i piszczydełka mają za zadanie "komunikować" z użyszkodnikiem. Domniemam, że skoro jej stan jest odmienny, to serwer właśnie o czymś nam mówi, i trzeba rozkminić w czym rzecz.

Chymm, Qkubuś gdy będziesz zamykał, uruchamiał, system przypatrz się uważnie na tego Power leda. Ponoć on jeszcze może się zachowywać "specyficznie", nie chcę teraz nic sugerować ...
Możemy rozważyć sytuację, że system nie uruchamia się prawidłowo z jakiegoś powodu ...
oraz:

Spróbowałbym powyłączać wszystkie możliwe usługi i zrobić restart łącznie z harmonogramem, wakeup itd, zanim dojdziemy do bardziej drastycznych pracochłonnych rozwiązań. Po prostu powyłączaj wszystko co zdołasz. I zaobserwuj po ponownym uruchomieniu kontrolkę POWER.
 
No to tak po powyłączaniu wszystkich możliwych usług i restarcie serwera dioda nieustannie mruga ... ale dostałem również dodatkową informację od QNAP że mrugająca dioda to błąd w firmware 4.0.4 i 4.0.5, obydwa zniknęły z możliwych do pobrania na stronie qnap.com. Więc na razie przestaję szukać przyczyn i czekam na kolejny firmware.
 
No to tak po powyłączaniu wszystkich możliwych usług i restarcie serwera dioda nieustannie mruga ... ale dostałem również dodatkową informację od QNAP że mrugająca dioda to błąd w firmware 4.0.4 i 4.0.5, obydwa zniknęły z możliwych do pobrania na stronie qnap.com. Więc na razie przestaję szukać przyczyn i czekam na kolejny firmware.
Tak trzeba ściągnąć ten fw z forum...
U niektórych podobno powoduje odłączenie się dysków z macierzy, ale sądziłem, że tyczy się to tylko fw dla SMB... W piątek ma być nowy.
PS. Ktoś z działu Q&A w QNAP'ie stracił prace za to nie dopatrzenie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/dioda-statusu-miga-na-zielono.4455/