Dyski do QNAP

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
304
1
64
28
59
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

temat dysków do QNAP jest od zawsze ważnym i dużym problemem.

Z jednej strony chcemy jak największej pojemności dysków, a z drugiej chcemy za to zapłacić jak najmniej, zwłaszcza w konfiguracji RAID 5 / 6 czy nawet 10 czy 50.

W związku z tym wrzucam info na forum, są nowe, pojemne i w sumie niedrogie dyski do kupienia.

Oto kandydat nr 1 :

Seagate 16 TB w cenie € 305 / sztukę + przesyłka.

Cena jest z Amazon DE, jeżeli ktoś ma firmę i jest płatnikiem VAT, to będzie taniej.

firefox_2022-03-14_20-24-49.png


Wiem, od razu podniosą się głosy, że to 16 TB, a ja myślałem o 4 TB, 2 sztuki w RAID 1 i tak to jest drogo...

OK, też to przerabiałem, zaczynałem od 2 TB, 2 sztuki, potem 3-cia, 4-ta i tak RAID się rozrastał.

W kolejnym roku zmiana na dyski 3 TB, w kolejnym na 4 TB. Pojemność rosła, ale potrzeby jeszcze bardziej.

Dziś mam 4 x 8 TB i wcale nie jest za dużo. Dlatego właśnie piszę tego newsa,

Bo mam jeszcze coś ciekawszego :)

Oto kandydat nr 2 :

firefox_2022-03-14_20-41-33.png


Pojemność 18 TB, a cena niższa, tylko € 301,90 / sztukę + przesyłka.

Tak, wiem, to przy 4 dyskach wyjdzie ponad € 1.200 = 5.700 PLN

Ale powiem tak : trochę ponad 1,5 roku temu zapłaciłem więcej za 4 x 8 TB i to Toshiby, niby też serwerowe, ale strasznie hałasują, a i pojemność o 10 TB mniejsza.

Więc jak ktoś się zastanawia nad zakupem, to proszę sprawdzić kompatybilność z danym serwerem, jeżeli jest OK, to brać :)

Pozdrawiam,

S.
 

Załączniki

  • firefox_2022-03-14_20-41-33.png
    firefox_2022-03-14_20-41-33.png
    321,7 KB · Wyświetleń: 68
...ykuł sponsorowany, artykuł sponsorowany, art.... ;-)
 
Wcale nie, wcale nie ....

A co do cichości, to nie wiem, patrzyłem na stosunek ceny do pojemności. Ale to cenna uwaga, dzięki.

S.
 
Co do głośności... tych dysków, to chyba wcale takiej różnicy nie ma? Przeglądając jutjuba to natknąłem się na filmik jak gość mierzył decybele telefonem..., więc chyba tak, źle nie jest. Te dyski posiadają Hel w środku... zapieczętowane są tak jak puszka z konserwą i aby je otworzyć, to dosłownie i w przenośnie trzeba użyć otwieracza do konserw... No ale powiedzmy..., po co go otwierać?
Piszę tego posta, ponieważ; - jestem kursorem myszki o krok od zakupu dysku 18TB... firmy Seagate Exos...
Dodatkowo czytając anglojęzyczne fora, to natrafiłem na dwa posty, które ponoć dają odpowiedzi, że działają z serwerami Qnap...

Może Wy coś wiecie więcej na ten temat? Nie dużo mi brakuje do zakupu... - na prawdę..., bo akurat potrzebuję jeden dysk wymienić w S, wstawiając go z Qnapa, a do Qnapa właśnie Exosa...
 
to zamawiaj - ile można czekać na recenzje którą napiszesz ?! :p
 
Działają z Qnapem. I wierz mi ciche nie są.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 
Witam,

zawsze masz alternatywę :)

WD 18 TB

Ten jest na pewno cichy, jak mysz pod miotłą, mam 16 TB w obudowie zewnętrznej, nawet jak ucho do niej przyłożę, to nic nie słychać.

S.
 
Ja już sprawdziłem Exos X18 18TB, więc kupuj bez zastanowienia..., cichsze są niż IronWolf'y, które posiadam...

- Naprawdę ich nie słyszę!

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. exos
  2. Seagate exos
  3. ciche dyski
  4. ironwolf pro
  5. 18TB
  6. kompatybilność