Pomoc EPCAM EP2036BP 1080p POE, Onvif 2.4 + detekcja ruchu

mario709

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2015
45
15
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 GbE
Witajcie,

Chcę wymienić swoją kamerkę podłączoną do Qnap-a TS-251.

Jedyne na czym mi zależy to nagrywanie bezpośrednio na QNAP (Surveillance Station) wideo po detekcji ruchu. Nic więcej nie ma robić ta kamerka, tylko nagrywać w określonym harmonogramie po wykryciu ruchu.

Bardzo boli mnie myśl o zakupie kamerki za 700zł (użytek domowy, hobbystyczny :) ). Byłem bardzo blisko decyzji że trzeba zbierać na HikiVision DS-2CD2132-I (polecaliście ją na tym forum). Parametry super, wspierana przez QNAP itd. Ale do moich potrzeb, to troszkę dużo kasy jak na moje możliwości :-(

Stąd mam pytanie - czy ta kamerka EPCAM EP2036BP będzie pracowała z QNAP (Surveillance Station) w kontekście nagrywania na NAS po detekcji ruchu? Jeżeli tak, to wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla mnie.
Czy do tego typu kamerki wystarczy jak kupię zwykły zasilacz POE za 32zł (standard af)?? Takie właśnie widziałem i przystępne są cenowo. Dalej wystarczy zwykłe RJ45?

PS. Z moją aktualną kamerą RoCam za cholerę nie mogę ustawić nagrywania po detekcji ruchu (nagrywanie na żadanie działa super, ale detekcja ruchu leży). Na kamerze wszystko jest ustawione, detekcja działa w określonych godzinach, gdy się załączy wysyła zdjęcia na maila. Z pozycji Surveillance Station nie jestem w stanie wymusić "detekcji ruchu", mimo że zadania dla detekcji, jak i sama detekcja są włączone :-(

Przepraszam za dużą ilość pytań - jestem hobbystą, totalnym laikiem.
Zamówiłem tą kamerkę. Jak już przetestuję (jak dojdzie) - zdam relację ze współpracy Qnap z budżetową kamerką EPCAM.
Na chwilę obecną dramat.
Program do wyszukiwania kamery wcale jej nie znajduje i na Win7 i na Win8.1. Mimo że widzę że kamera jest włączona (ściemniają i rozjaśniają się diody kamery). Podłączona jest pod zasilacz 12V, bez żadnych POE itd.

Czy to oznacza że dostałem uwaloną kamerę? Jak mogę wyszukać tą kamerkę?

Jakieś pomysły / dobre rady? Jeżeli w weekend nie dojdę z nią do porozumienia to zwracam kamerę. Na chwilę obecną jestem bezradny :-(
 
Qnap raczej średnio sobie z tym radzi. S bezproblemowo, nawet średnie modele ale .... S nie ma hdmi. Ja też przeszedłem na QNAP i się co najmniej rozczarowałem np. dlna z marantz to porażka (zamula maksymalnie) a rejestrator monitoringu działa bezmyślnie, czyli tylko potrafi nagrywać. A najdziwniejsze jest to, że jak piszę o niedociągnięciach QNAP na forum w celu polepszenia niedociągnięć, to odpowiedź mnie zawsze zaskakuje i kończy się stwierdzeniem. Przecież to NAS, więc poco ci ta funkcja, że to zamuli nas, że to nie może działać płynnie jak będzie duża ilość kamer, że to, że tamto. Odp. W modelach S wszystko działa płynnie pomimo gorszych parametrów sprzętu. Każdy widzi słabość oprogramowania QNAP ale, że ma ten sprzęt to będzie go chwalił jak Harleya nawet jak się ciągle psuje. Osobiście gdybym miał możliwość wgrania do sprzętu QNAP softu z S to bym się nawet nie zastanawiał, bo powstałby naprawdę dobry sprzęt. Oprogramowanie Qnap czasami działa mało przewidywalnie i nie łapcie mnie za słówka, bo wiem co piszę, bo mam NAS obu firm.
 
skoro to jest kamera IP to ma pewnie domyśle parametry adresu ustawione ... przeczytaj dokumentacje kamery
Właśnie od tego rozpocząłem swą batalię - problem jest taki że jestem na pierwszym kroku tej instrukcji - dołączona aplikacja nie wykrywa kamery. Na wszystkich poradnikach i filmikach krok ten zajmuje 1 sek i każdy idzie dalej z tematem - u mnie leży :-(

remek_s - jestem bardzo początkujący w temacie NAS (korzystam z niego jako maszynki multimedialnej). Jedno co zjeżyło mi włos na głowie i zawsze muszę spuszczać głowę przed dziewczyną to fakt że QNAP TS-251 podłączony bezpośrednio do TV po HDMI, przy skorzystaniu z gotowej ikony o nazwie YouTube po odpaleniu dowolnego filmiku przydusza się jak maszyna sprzed 10 lat (neta mam 250Mb na 20Mb , a Qnap był świeżo po reinstalacji i wykonaniu aktualizacji).
Zakup argumentowałem również tym że dziewczyna będzie mogła wreszcie oglądać YouTuba na TV jak jak blokuję kompa ... i klops. Szczerze mówiąc to dodatek o nazwie YouTube powinien zniknąć z menu HD Station Qnapa do czasu aż nie zacznie on jakkolwiek działać (aktualnie wprowadza w błąd, robiąc marketingowe przekłamanie - wszak maszynką tą może zainteresować się ktoś inny niż administrator firmy).

Pomijając powyższe NAS sprawuje się bardzo zacnie u mnie :)
Program do wyszukiwania kamery wcale jej nie znajduje i na Win7 i na Win8.1.
Wyłącz antywirusa lub firewalla.

Byłem bardzo blisko decyzji że trzeba zbierać na HikiVision DS-2CD2132-I (polecaliście ją na tym forum).
Nie polecaliśmy.
Hasła “backdoory” do rejestratorów kamer monitoringu CCTV

Niestety po wyłączeniu antywirusa oraz firewalla sytuacja na froncie bez zmian - kamera niewidoczna.

Nie wiem nawet jak przywrócić jej ustawienia fabryczne (kombinuje że może ktoś coś grzebał przede mną).
 
Przycisk taki brzmi jak zbawienie, tylko nie mogę go w żaden sposób namierzyć.
Musiałby być niesamowicie schowany - oglądałem z każdej strony i nie widzę możliwości bym przeoczył (chyba że kamerę trzeba jakoś rozkręcić).
Ogólnie to ten Epcam (po zrobieniu rozeznania wygląda) mi na chińszczyznę z jakimś logiem, sygnowaną i rozpowszechnianą przez jedno źródło.
Brak strony w necie itp. Materiałów i pomocy na temat kamery też tyle co kot napłakał.
Ogólnie niesamowicie słabiutko. Na chwilę obecną - tyle z mojej planowanej mini recenzji.

Jeżeli ktoś borykał się z tą kamerką - będę wdzięczny za informację. W poniedziałek odeślę kamerę (nie widzę dalszego sensu - kręcę się w kółko, materiałów pomocniczych brak w necie).

Dzięki za dotychczasowe próby podpowiedzi.
 
Detekcja ruchu w EPCAM EP2036BP podłączonej do Qnap nie zadziała. Funkcja w oprogramowaniu kamery jest i można ją włączyć, poustawiać ale to nic nie da. S z tą kamerą wykrywa ruch jedynie programowo z poziomu NAS a nie dzięki oprogramowaniu kamery. Ogólnie bardzo dobry obraz, szeroki kąt widzenia .... i tyle. Mam kilka w/w kamerek, współpracują one z NAS obu firm.
 
Dziękuje za powyższego linka. Sporo trzeba się naklikać by cokolwiek znaleźć w sieci, a tutaj sporo faktów na tacy.

Kamerka wędruje do zwrotu i zapominam o temacie NAS + cam. Faktycznie widziałem gotowe zestawy do monitoringu za bardzo rozsądne piniążki, lecz na chwilę obecną nie jest mi to potrzebne. Jak wspominałem jestem takim "hobbystą - zapaleńcem" , chciałem poszerzyć swoje doświadczenia na nowym terenie :)
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
QNAP + Foscam 8905W

W moje łapki wpadła kamerka Foscam 8905W. Kamerka totalnie bezproblemowa w konfiguracji.
Bardzo dobrze działa nagrywanie tylko po detekcji ruchu (tutaj byłem mile zaskoczony). Tak samo wysyłanie powiadomień mailowych ze zdjęciami po detekcji ruchu.
Ogólnie ciekawa, bezproblemowa kamerka IP.

Bardzo fajna zabawka :)
 
Witam, posiadam kamerę epcam ep2036 podłączoną do Qnap TS-251, do tej pory wszystko chodzilo poprawnie ale niestety qnap stracił połączenie z kamerą. Podczas ponownej próby konfiguracji kamery pojawia sie komunikat o błednym adresie IP kamery. Adres kamery jest poprawny gdyż mogę na tym adresie wejść do niej, ale qnap za każdym razem pokazuje ten sam błąd. Co z tym zrobić ?
 
Może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne w kamerze.
Nastepnie połącz się z nią bezpośrednio PC>Kamera, ustaw jej właściwy adres IP z puli adresów z jakich korzystasz i podepnij pod Qnapa. Tam skonfiguruj kamerkę.

Ps. Kolego Grzegorz 1973 radzę szybko założyć nowy temat z twoim problemem, ponieważ naruszasz regulamin forum podczepiając swój problem pod inny temat - to taka dobra rada.
 
No....wszystko możliwe, chociaż EPA deklaruje, że te kamerki są kompatybilne z Qnapami i były przez nich testowane - ale czego oczekiwać za takie pieniądze.
Myślę, że ustawienia fabryczne załatwia sprawę.
Kolega Mariusz słusznie radzi przy wpisać dobrze porty na kamerce w qnapie.

Ps. Kolego @Grzegorz1973 - czy możesz pokazać nam jakiś zrzut obrazu z twojej kamerki ?
 
Detekcja ruchu w EPCAM EP2036BP podłączonej do Qnap nie zadziała. Funkcja w oprogramowaniu kamery jest i można ją włączyć, poustawiać ale to nic nie da. S z tą kamerą wykrywa ruch jedynie programowo z poziomu NAS a nie dzięki oprogramowaniu kamery. Ogólnie bardzo dobry obraz, szeroki kąt widzenia .... i tyle. Mam kilka w/w kamerek, współpracują one z NAS obu firm.

Również walczyłem z tym problemem i udało mi się znaleźć działające obejście.
Można zmusić SS do wyzwolenia nagrywania przez upload pliku na serwer FTP NAS

Należy skonfigurować w kamerze upload FTP po wykryciu ruchu, używając poniższych danych
Serwer: IP_NAS
Użytkownik: _nvrevtrptXXXX
gdzie XXXX to numer kamery (0000, 0001 itd. uwaga kamery numerowane są od 0000)
Hasło: dowolne

Ścieżka do wgrania pliku (ważne): /event00000001/
Upload via: JPEG

U mnie to rozwiązanie działa
Również walczyłem z tym problemem i udało mi się znaleźć działające obejście.
Tak informacyjnie, może komuś się przyda - obejście jest już nie potrzebne. Kamera na najnowszym firmware (7.x) pod SS 5.1.x prawidłowo wyzwala nagrywanie