Pomoc First boot area on the flash is corrupted ?

M

mariuszsal

Guest
Właśnie Qnap przywitał mnie dziwnymi komunikatami w logach
ai.imgur.com_EKHilST.png


Czy mam otwierać flachę na wieczór i studiować Qnap DOM reflash, czy w związku że sobie ją odzyskał otwierać flachę i odpalać XBMC ?
 
W temacie dopisałem: Amazing, i brzmi tak: "An amazing story about little kid with broken leg - TS-470PRO"

I dopisałem, żeby informowali o eksluzywnych ficzerach typu recovered into non-working mode.

Śmiejcie się, ale to są pierdoły, za które ja tu musze błyskać. A skoro firmware był taki srogi sam się naprawić - recovered, to czemu nie został sprawdzony. A po za tym do ch*ja, to jest dualny DOM!
Panowie @pawurb1978, @mariuszsal coś mi się wydaje, że macie szczęście:
[21:49:25] Silas Mariusz: być?
[21:49:28] Silas Mariusz: szybkie pytanie
[21:49:33] Grzegorz Bielawski: wal
[21:49:35] Silas Mariusz: często padają domy?
[21:49:40] Grzegorz Bielawski: nie
Skreślicie za mnie 6 liczb w dużym lotku? :D
 
Poszło !
@pawurb1978 dzięki za genialny opis. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że cię to wcześniej spotkało ! :p

EDIT
Idzie do fabrycznych

EDIT 2
Pomielił, zrestartował się wisi na Biosie. Jak wyjmę dyski to wszystko jest OK. Rusza normalnie z DOMa i prosi o dyski. Może coś w biosie powinienem zmienić ? On jak już się skonfiguruje to ładuje system z HDD ?
ai.imgur.com_Tz3Ezhl.png
 
W biosie jedyne co mi zwróciło uwagę to jeśli jest coś podpięte na usb (a mam zewnętrzny dysk w kieszeni) to lubi przy restarcie podmienić dysk rozruchowy i przez to wisi. Dobzrze sprawdzić co się ustawiło jako 1 boot. U mnie po recovery i postawieniu firmware (ważne przed wsadzeniem dysków trzeba go doprowadzić do wersji jaka była przed padem) i wsadzeniu dysków wszystko ruszyło po staremu. Jeśli nie uda ci się z jakichś powodów wystartować go z dyskami to jest opis @Silas Mariusz jak skasować konfig i powołąć wszystko do życia
EDIT 2
Pomielił, zrestartował się wisi na Biosie. Jak wyjmę dyski to wszystko jest OK. Rusza normalnie z DOMa i prosi o dyski. Może coś w biosie powinienem zmienić ? On jak już się skonfiguruje to ładuje system z HDD ?
Jak tylko postawisz firmware (wersja jak przed padem) to wsadzasz dyski bez żadnej konfiguracji. Powinien wstać w stanie poprzednim
 
Dwa arty:
NOTKA: Przed rozpoczęciem przeczytać zwłaszcza ten drugi tut 3 razy, aby zrozumieć opis. Bo jest banalny... Ale należy go przeczytać wczesniej.

Lub... helpdesk.qnap.com
Ew. mogę podać maila lub skype do kogo się zglośić.

Dobra... Typujcie mi tu liczby do totolotka. Obydwoje. - Mówię poważnie!
... przecież się podzielę! 6 liczb! Please!
 
Czyli działa! Jesteś mistrzem!
@Silas Mariusz już przytulił butlę, więc zaraz pójdzie na balety lub w mordę lać i zostałbym sam.
Pójdę... ale na białą sale :) Czyli do wyrka :D

PS. Nie taki zły ten QNAP jak go malowano... tylko kłamie w logach :)
PS2. Wiedziałem, że nadajesz się na moderatora.