Pomoc Kodi 16, myKodi17 problem z filmami

Nero

Entry Technician
Q Associate
10 Listopad 2016
57
7
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Build 20170104
Model serwera: QNAP TS-251C

Dziś zauważyłem problem z odtwarzaniem fimów w Kodi 16 oraz myKodi 17.
W tym pierwszym obraz co jakiś czas zamienia się w rozsypane wielokolorowe kwadraty, zapętla się i odtwarza w kilkusekundowych fragmentach po czym przeskakuje itp.
W drugim po odtworzeniu niektórych plików program po prostu wyłącza się i wracamy do ekranu głównego HD Station.
Dzieje się to na pliku mp4, mkv ale to nie jest regułą
Przed aktualizacją QTS-a do 4.3 takie rzeczy się nie działy ( w Kodi, myKodi nie miałem ), wszystko chodziło płynnie.

Zainstalowane codeki to CodexPack 4.3.0.1

Może ma ktoś z was pomysł jak temu zaradzić ??

P.S.
W Video Station problem nie występuje
 
@Nero - I tak jestes w super sytuacji ze, do mediów Kodi używasz a nie Plexa :) wtyedy dopiero poczuł byś "brak mocy i potrzeby pamięci".. pozdrawiam !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hmm Plexa używałem krótko ale kłopotu z transkodowaniem ani strumieniowaniem na Smarta nie miałem.

bedziemy robić matematyke z klasy podstawowej
uruchomiłem własnie ponownie NASa - powyłączałem wszystko poza stacją wirtualizacji która ma przydzielone na sztywno 3,25 GM RAM (w sumie do dwóch maszyn).

zajęcie RAMu :

wolne - 731 RAM + 2570 SWAPa
matematykę pozostawiam do policzenia :)


Chyba nie skumałem o co chodzi ?
Wolne 731, po plexie 249, transkodowanie 205, strumieniowanie 340, zakonczenie 445
 
A nie jest tak, że linux zawsze dążyło do zapełnienia ramu bo pusty ram to marnowanie zasobów ?
Windows chyba inaczej zarządza paimięcią, systemy *nixowe też inaczej a linuxowi chyba bliżej do tych ostatnich.
Co nie zmienia sedna sprawy: 1GB ramu to za mało na współczesne platformy linuxowe :)