Pomoc Kodi zainstalowane na Amazon TV Stick. Brak odtwarzania HEVC (h265)

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Mariusz reklamowales kiedys mocno Fire TV od Amazonu jako ze mi sie wysypal moj odtwarzacz tym razem kupilem Fire TV Stick i poki co jest ok, ale jedna rzecz dosyc irytuje. Zainstalowalem Kodi - Leia (chyba 18.7). Biblioteke przeskanowalo i wszystko chodzi ladnie poza plikami h265 HEVC. Jest jakis sposob by zmusic Kodi do odtwarzania tych plikow?

Zainstalowalem rowniez PLEXa. W tym wypadku pliki H265 dzialaja znakomicie i wszystko byloby znakomicie jesli tylko PLEX pozwalal na sciaganie automatyczne napisow. Udalo sie komus zmusic opensubtitles, badz napiprojekt do dzialania podobnego jak ma to miejsce w Kodi? Bylo to super wygodne, a tutaj jest ostatnim powodem dla ktorego jednak kozystam z Kodi. Tutoriale na jakie trafilem jakos nie chca zmusic mojego plexa do sciagania napisow.

Tak wiec na chwile obecna balansuje pomiedzy dwoma odtwarzaczami. Jesli plik HEVC to sciagam napisy w Kodi i odtwarzam na PLEX.

Podpowie ktos jakies rozwiazanie?





Model serwera: QNAP TS-453BE x2
 

Jaki masz numer wersji tej wtyczki?

alh3_googleusercontent_com_OvkdYvxcG_lJKAEgG2BNKE2YOq5rXDO6EKo19efb7127806c8015d6a5bc003f65cf8.jpg
 
Stary ja juz wszystkie buildy Kodi 18 i alpha 19 sprawdzilem. Instalowalem wszystkie mozliwe wersje pluginu:
26109.png


Efekt:

Link: https://youtu.be/bpE5Shf6l1w



Faktycznie to dziwne. Moze to glupi pomysl, ale jednyna roznica jaka mi jeszcze przychodzi na mysl to moze to ze problem powoduje 'domyslna' skora. Nie mam pojecia czy to mozliwe, ale tylko tu widze roznice. Sprobuj zainstalowac 'confluence'. Ja od zawsze na tej skorze mam Kodi i nigdy nie mialem zadnych problemow z klientem TV.
Stary ja juz wszystkie buildy Kodi 18 i alpha 19 sprawdzilem. Instalowalem wszystkie mozliwe wersje pluginu:
26109.png


Efekt:

Link: https://youtu.be/bpE5Shf6l1w


A VTI w ktorej wersji?
 
Faktycznie dziwne. Jutro jak czas pozwoli sciagne ze strychu moj stary VU+ Zero. Zaktualizuje do ostatniej wersji i dam Ci znac i jak dziala z Kodi na Fire TV. Kompletnie niezrozumiale czemu tak sie dzieje.
Powiem tak. Rozumiem jakby to issue bylo tylko na jednym tunerze. Ale jest tez na Octagonie SF8008 i u dwóch znajomych osób. Gdzie jedna z nich @Penerros odpala Mibox S i Kodi z enigma2 dziala okay. Zeby bylo ciekawiej, mam Ferguston ATV (android TV) i tam Kodi też z obydowama tunerami VU+ Zero i Octagon dziala okay.
A wiec cos jest ze Stickiem+Kodi. Dobrze potestuj u siebie to Kodi :) Nie proponuje abys odinstalowal i zainstalowal ponownie bo i moze Ciebie spotkac ten problem. Zwlaszcza, ze na poczatku ja go nie mialem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Penerros

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienia plexa