Pomoc Kodi zainstalowane na Amazon TV Stick. Brak odtwarzania HEVC (h265)

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Mariusz reklamowales kiedys mocno Fire TV od Amazonu jako ze mi sie wysypal moj odtwarzacz tym razem kupilem Fire TV Stick i poki co jest ok, ale jedna rzecz dosyc irytuje. Zainstalowalem Kodi - Leia (chyba 18.7). Biblioteke przeskanowalo i wszystko chodzi ladnie poza plikami h265 HEVC. Jest jakis sposob by zmusic Kodi do odtwarzania tych plikow?

Zainstalowalem rowniez PLEXa. W tym wypadku pliki H265 dzialaja znakomicie i wszystko byloby znakomicie jesli tylko PLEX pozwalal na sciaganie automatyczne napisow. Udalo sie komus zmusic opensubtitles, badz napiprojekt do dzialania podobnego jak ma to miejsce w Kodi? Bylo to super wygodne, a tutaj jest ostatnim powodem dla ktorego jednak kozystam z Kodi. Tutoriale na jakie trafilem jakos nie chca zmusic mojego plexa do sciagania napisow.

Tak wiec na chwile obecna balansuje pomiedzy dwoma odtwarzaczami. Jesli plik HEVC to sciagam napisy w Kodi i odtwarzam na PLEX.

Podpowie ktos jakies rozwiazanie?





Model serwera: QNAP TS-453BE x2
 
PLEX pozwalal na sciaganie automatyczne napisow
SubZero jest na to rozwiązaniem.


Probuje zainstalowac, ale instalowanie pluginow w Plexie to jest jakis dramat. Wszystkie tutoriale jakie znajduje pokazuja opcje ktorych w najnowszej wersji serwera nie ma, badz jest nazewnictwo pozmieniane. I ni chuja nie idzie tego zainstalowac. Czy w nowych wersjach jest w jakis sposob ograniczone instalowanie pluginow? Masz jakis sposob jak to bezproblemowo zainstalowac? Wersja serwera to 1.19.3.2843
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Plex WebTools Easy Installer
A propos polecania Amazon Firestick 4K. Po weekendzie zmienilem zdanie. Surowy sygnał Canal+ w Kodi PVR ze zdalnego tunera sat wiesza Kodi na sticku - czego na początku nie bylo.
@Penerros potwierdzil, ze na Xiaomi Mibox S 4K tego problemu nie ma.
Dlatego Stick teraz mi robi tylko za klienta Plex i a tuner satelitarny mam na slabej aplikacji dreamDroid zamiast na Kodi.


Dla mniej wtajemniczonych:
Jeśli ktos uzywa Enigma2 dekoderow tj. VU+ Zero 4K, czy Octagon SF8008 Twin to byc może chce ogladac satelite na innym telewizorze. Cos jak multiroom. Tuner enigma2 z dwiema glowicami podlaczony do jednego telewizore. Druga glowica dla odtwarzacza zdalnego, ktorym mialbyc Kodi postawiony na Sticku. Niestety przelaczenie na Canal+ w Kodi na sitcku powoduje zwieche. Na PC, tablecie, Ferguson ATV (android tv), Xiaomi Mibox S 4K - dziala okay. Na sitcku nie....
 
Plex WebTools Easy Installer
A propos polecania Amazon Firestick 4K. Po weekendzie zmienilem zdanie. Surowy sygnał Canal+ w Kodi PVR ze zdalnego tunera sat wiesza Kodi na sticku - czego na początku nie bylo.
@Penerros potwierdzil, ze na Xiaomi Mibox S 4K tego problemu nie ma.
Dlatego Stick teraz mi robi tylko za klienta Plex i a tuner satelitarny mam na slabej aplikacji dreamDroid zamiast na Kodi.


Dla mniej wtajemniczonych:
Jeśli ktos uzywa Enigma2 dekoderow tj. VU+ Zero 4K, czy Octagon SF8008 Twin to byc może chce ogladac satelite na innym telewizorze. Cos jak multiroom. Tuner enigma2 z dwiema glowicami podlaczony do jednego telewizore. Druga glowica dla odtwarzacza zdalnego, ktorym mialbyc Kodi postawiony na Sticku. Niestety przelaczenie na Canal+ w Kodi na sitcku powoduje zwieche. Na PC, tablecie, Ferguson ATV (android tv), Xiaomi Mibox S 4K - dziala okay. Na sitcku nie....


Ja mam wlasnie tak to rozwiazane. Wczesniej mialem Wetek Hub z Coreelec z klientem TV do tunera Enigma2 (u mnie Vu+ UNO 4K SE z glowicami FBC - to wazne dla potencjalnych uzytkownikow, ktorzy chca nagrywac i ogladac wiele programow w tym samym czasie). Ten jak wspomnialem padl i kupilem sticka z Amazonu. Dziala to rewelacyjnie z udzialem appki 'dream player for fire TV' czy jakos tak. Apka niestety jest platna (chyba ok. 8EUR), ale warto bo komunikacja z tunerem jest bezbledna. EPG dziala blyskawicznie. Poki co nie znalazlem minusow. U mnie dream player dziala z tunerem ktory ma wgrany VTI i pieknie gadaja ze soba. Serio. Tym bardziej jestem zdziwiony, bo poki co nie kupowalem adapteru by to laczyc LAN'em. Tylko wifi i jest bardzo ok. Zobaczymy jak bedzie dalej. Mi sie to rozwiazanie sprawdza. Tak wczesniej na Coreelecu tak teraz na Fire TV.

A jaki masz tuner? Moze tu jest przyczyna?
 
Zainstalowalem Kodi - Leia (chyba 18.7)
PLEX pozwalal na sciaganie automatyczne napisow
SubZero jest na to rozwiązaniem.


Probuje zainstalowac, ale instalowanie pluginow w Plexie to jest jakis dramat. Wszystkie tutoriale jakie znajduje pokazuja opcje ktorych w najnowszej wersji serwera nie ma, badz jest nazewnictwo pozmieniane. I ni chuja nie idzie tego zainstalowac. Czy w nowych wersjach jest w jakis sposob ograniczone instalowanie pluginow? Masz jakis sposob jak to bezproblemowo zainstalowac? Wersja serwera to 1.19.3.2843
Ja ściągnąłem SubZero i wgrałem tutaj:
upload_2020-6-4_7-28-6.png


Jeśli chodzi o wgrywanie dodatków, to tak, Plex od jakiegoś czasu utrudnił tą możliwość. Pewnie z uwagi na możliwość zarobku na webhook. Kiedyś ten dodatek był w standardzie z Plexem.
 
A jaki masz tuner? Moze tu jest przyczyna?
Ale tak sie dzieje tylko na Kodi. Appka dreamDroid dziala juz okay. Bede testowal dream Player.

A jaki masz soft w tym tunerze? Z Coreelec uzywalem 'enigma2plugim' i tez generalnie bezproblemowy.
Zainstalowalem Kodi - Leia (chyba 18.7)
SubZero jest na to rozwiązaniem.


Probuje zainstalowac, ale instalowanie pluginow w Plexie to jest jakis dramat. Wszystkie tutoriale jakie znajduje pokazuja opcje ktorych w najnowszej wersji serwera nie ma, badz jest nazewnictwo pozmieniane. I ni chuja nie idzie tego zainstalowac. Czy w nowych wersjach jest w jakis sposob ograniczone instalowanie pluginow? Masz jakis sposob jak to bezproblemowo zainstalowac? Wersja serwera to 1.19.3.2843
Ja ściągnąłem SubZero i wgrałem tutaj:
26100.png


Jeśli chodzi o wgrywanie dodatków, to tak, Plex od jakiegoś czasu utrudnił tą możliwość. Pewnie z uwagi na możliwość zarobku na webhook. Kiedyś ten dodatek był w standardzie z Plexem.

Wlasnie tak go wczoraj wrzucilem do katalogu z pluginami. Zrestartowalem PLEXa i nie widze nigdzie jego obecnosci. W ktorym miejscu w UI on dziala i mozna pobrac napisy bezposrednio do folderu z filmem (tak jak w Kodi)? Sorry za pytanie, ale w przypadku PLEXa juz nic nie wydaje mi sie oczywiste:)
 
VU+ Zero mam VTI
Octagon SF8008 mam pkteam

I wystarczy, ze odpale Canal+, Canal+1, Canal+ Film i wisi stream. Musze reboot robic. Dzieje sie to tylko na Canal+ kanałach w obu tunerach.
Przypuszczam ze cos z kodekami w Kodi dla Sticka nie halo.
W ktorym miejscu w UI on dziala i mozna pobrac napisy bezposrednio do folderu z filmem (tak jak w Kodi)? Sorry za pytanie, ale w przypadku PLEXa juz nic nie wydaje mi sie oczywiste:)
Ja od dawna sie pogodzilem ze pluginy w plex juz nie dzialaja prawidlowo. Dawniej byl jeszcze feed taki jak kanaly teraz znikl.
 
A jaki masz tuner? Moze tu jest przyczyna?
Ale tak sie dzieje tylko na Kodi. Appka dreamDroid dziala juz okay. Bede testowal dream Player.

A jaki masz soft w tym tunerze? Z Coreelec uzywalem 'enigma2plugim' i tez generalnie bezproblemowy.
Zainstalowalem Kodi - Leia (chyba 18.7)
Probuje zainstalowac, ale instalowanie pluginow w Plexie to jest jakis dramat. Wszystkie tutoriale jakie znajduje pokazuja opcje ktorych w najnowszej wersji serwera nie ma, badz jest nazewnictwo pozmieniane. I ni chuja nie idzie tego zainstalowac. Czy w nowych wersjach jest w jakis sposob ograniczone instalowanie pluginow? Masz jakis sposob jak to bezproblemowo zainstalowac? Wersja serwera to 1.19.3.2843
Ja ściągnąłem SubZero i wgrałem tutaj:
26100.png


Jeśli chodzi o wgrywanie dodatków, to tak, Plex od jakiegoś czasu utrudnił tą możliwość. Pewnie z uwagi na możliwość zarobku na webhook. Kiedyś ten dodatek był w standardzie z Plexem.

Wlasnie tak go wczoraj wrzucilem do katalogu z pluginami. Zrestartowalem PLEXa i nie widze nigdzie jego obecnosci. W ktorym miejscu w UI on dziala i mozna pobrac napisy bezposrednio do folderu z filmem (tak jak w Kodi)? Sorry za pytanie, ale w przypadku PLEXa juz nic nie wydaje mi sie oczywiste:)
Ustawienia w prawym górnym i na sam dol:
upload_2020-6-4_8-22-5.png


Ustawiasz SubZero

Tak pobierze Ci do folderu.
Ja od dawna sie pogodzilem ze pluginy w plex juz nie dzialaja prawidlowo.
SubZero dziala na 100%.
 
VU+ Zero mam VTI
Octagon SF8008 mam pkteam

I wystarczy, ze odpale Canal+, Canal+1, Canal+ Film i wisi stream. Musze reboot robic. Dzieje sie to tylko na Canal+ kanałach w obu tunerach.
Przypuszczam ze cos z kodekami w Kodi dla Sticka nie halo.


Mam VU+ Zero gdzies na strychu jeszcze. Wlasnie z VTI na pokladzie i tez byl bezproblemowy. Chcesz to moge go odgrzebac i poprobowac na pudelkach z Kodi (gdzies tam jeszcze starego mecoola), ale z tego co pamietam tez nie sprawial kompletnie problemu z komunikacja z 'enigma2plugin'.
 
Ja ściągnąłem SubZero i wgrałem tutaj:
26100.png


Jeśli chodzi o wgrywanie dodatków, to tak, Plex od jakiegoś czasu utrudnił tą możliwość. Pewnie z uwagi na możliwość zarobku na webhook. Kiedyś ten dodatek był w standardzie z Plexem.

Wlasnie tak go wczoraj wrzucilem do katalogu z pluginami. Zrestartowalem PLEXa i nie widze nigdzie jego obecnosci. W ktorym miejscu w UI on dziala i mozna pobrac napisy bezposrednio do folderu z filmem (tak jak w Kodi)? Sorry za pytanie, ale w przypadku PLEXa juz nic nie wydaje mi sie oczywiste:)[/QUOTE]
Ustawienia w prawym górnym i na sam dol:
26101.png


Ustawiasz SubZero

Tak pobierze Ci do folderu.
Ja od dawna sie pogodzilem ze pluginy w plex juz nie dzialaja prawidlowo.
SubZero dziala na 100%.[/QUOTE]

Zerknij:
Plugin umiescilem tutaj:
upload_2020-6-4_9-13-42.png


A w zakladce z pluginami nic nie widac:

upload_2020-6-4_9-14-8.png
upload_2020-6-4_9-13-42.png upload_2020-6-4_9-14-8.png
 
A postaw u siebie na Sticku Kodi, odpal plugin enigma2 w PVR. Wlacz Canal Plusy. :D

Sorry. Przypadkowo wykasowalem. Za duzo edycji

Link: https://streamable.com/deyyv8
Floyd, post: 146088, member: 14964"]Katalog nie może się nazywać:
26105.png
[/QUOTE
Udalo sie. Zdefiniowalem w ustawieniach jezyki pobierania, loginy i hasla do serwisow z napisami ale w momencie uruchomienia PLEX clienta na TV, Fire TV nadal nie mam mozliwosci pobrania np. OS, czy napiprojektu. Mozesz zrobic screen jak to dziala u Ciebie?
 
Udalo sie. Zdefiniowalem w ustawieniach jezyki pobierania, loginy i hasla do serwisow z napisami ale w momencie uruchomienia PLEX clienta na TV, Fire TV nadal nie mam mozliwosci pobrania np. OS, czy napiprojektu. Mozesz zrobic screen jak to dziala u Ciebie?
SubZero sam przeszuka brakujące filmy bez napisów i je pobierze to katalogu. Ogólnie już nie ma tutaj menu do pobierz napisy.

Osobiście na Twoim miejscu Zainstalowałbym Kodi i PlexKodiConect jako dodatek i miał wszystko w jednym miejscu, Plexa, TV itp. wszystko w Kodi. Ja tak mam dzieki czemu mam wspólną bibliotekę wszędzie gdzie jestem połączony do Plex.
Po za tym nie wiem jak jest w Plexie na TV, w przeglądarce Plex w standardzie ma coś takiego:
upload_2020-6-4_9-56-2.png
 
Osobiście na Twoim miejscu Zainstalowałbym Kodi i PlexKodiConect jako dodatek i miał wszystko w jednym miejscu, Plexa, TV itp. wszystko w Kodi. Ja tak mam dzieki czemu mam wspólną bibliotekę wszędzie gdzie jestem połączony do Plex.
Polecam to rozwiazanie!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienia plexa
  2. Tuner