Pomoc Odtwarzanie HDMI problemy

radex99

Nowy użytkownik
Noobie
4 Kwiecień 2021
3
1
3
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,

Kupilem nasa jakies 2 tygodnie temu ale nie moge ogarnac odtwarzania lokalnego przez HDS

Nas oprocz trzymania zdjec mial pozwolic na odtwarzanie bajek dzieciom, ale zadem z playerow nie jest wystarczajacy. Chcialbym aby posiadal funkcje na wzor Total Commander albo windows explorer aby mial funkcje wyszukiwania plikow po nazwie ( np. Pieski ratuja wieloryba, wpisac wiel i znajdzie mi ten odcinek)

FileStation: ma funkcje szukania, ale nie odtwarza AVI (poza kontem admina w QTS :/), dodatkowo dzis dysk mysli i wogole przestal odpowiadac sa te kwadraciki na nasie
Mayyin (czy jakos tak) : tez nie wszystko odtworzy
Video Station: tez nie wsyztsko otwarza, a jak nie odtwarza to probuje odpalic chrome i downloadowac plik
VLC: nie ma funkcji szukania, tylko file open, odtwarza wiekszosc
Faworyt:
KODI: niby ma szukanie ale wogole nie dziala, nawet doinstalowalem Global Search, szukalem dosc dlugo i nikt madrego nic nie pisze ... moze zle szukam?
Co nie wpisze w search brak rezultatow, zmienialem content na VIDEO oraz ustawilem szukanie recursive. Probowalem lokalnie montowac w kodi pliki jak tez przez NFSa.

Strasznie mnie ta sytuacja irytuje, bo NAS mial zastapic lapka ...

Probowalem tez Ubuntu station ale chyba mam za malo pamieci Ram bo muli niemilosiernie

Poradzicie cos prosze ?

Wersja oprogramowania Firmware: Najnowszy
Model serwera: QNAP TS-253D
 
Kodi, okładki i oglądasz lub sortowanie po nazwie.
Video station i podobne programy to protezy.
Ewentualnie Plex - instalujesz Plex Media Server i konfigurujesz na TV / laptopie / tablecie i działa.

Jest na forum multum informacji na ten temat - oczywiście, że serwer zastąpi laptopa, ale złącze HDMI w Qnapach to też proteza. Przez zainstalowane Kodi z QnapClub.eu repo, możesz odtwarzać filmy przez to HDMI.
Poniżej tutorial:
Qnapclub Store
 
Dzieki za odpowiedz. Chyba niezbyt jasno napisalem. Mam juz Kodi ale funkcja search nie dziala doinstalowalem global search tez nie dziala nic nie znajduje czegokolwiek nie zrobie :( zmiana contentu itp
 
hmm no fajnie tylko bym musial wrocic do laptopa, odtwarzanie juz ogarnalem w kodi, natomiast szukam w qfile sprawdzam tam folder i w kodim przechodze do folderu jest to strasznie upierdliwe. Moze wiecie jak zmusic kodi search do dzialania ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. video station
  2. hdmi
  3. kodi