Pomoc Ograniczenie dostępu poprzez FTP

emcee

Nowy użytkownik
Noobie
27 Listopad 2009
3
0
1
Witam!

W ostatnim czasie uruchmiłem na moim Qnapku usługę ftp i tu pojawiło się pytanie:
- czy istnieje możliwość ograniczenia (zablokowania) dostępu poprzez FTP przez użytkowników poza jednym wybranym np. "Miki"
Chodzi o to by tylko "Miki" miał dostęp do katalogów wewnątrz sieci zgodnie z uparawnieniami oraz dostęp do /Qweb/strona z zewnątrz poprzez FTP.
W chwili obecnej każdy z użytkowników może np. poprzez FileZillę oglądać i modyfikować swoje katalogi poprzez ftp.

Zależy mi na tym, aby ograniczyć dostęp osób niepowołanych do innych katalogów z zewnątrz, chcę tylko aby jeden "Miki" mógł z zewnątrz administrować zawartością tylko tego jednego katalogu.

W moim poprzednim urządzeniu DNS-323 można było utworzyć odrębny katalog do ftp oraz użytkowników zdalnych mających dostęp poprzez ftp tylko do wybranego katalogu ftp.
Pozostali użytkownicy mogli korzystać z zasobów tylko w sieci LAN.

Proszę o analizę i pomysły rozwiązania, o ile takie w ogóle istnieją :)
 
chcę tylko aby jeden "Miki" mógł z zewnątrz administrować zawartością tylko tego jednego katalogu.
nie ma możliwości rozróżnienia czy user jest z LAN czy poza, serwer FTP musiałby badać dane pod tym kątem.

Co do samej administracji wybranym folderem nie widzę problemu, jednemu zezwól, reszcie zabroń, do ustawienia w samym serwerze FTP.

Chcialbym, aby uzytkownik XYZ mial dostep do NAS'a tylko po LAN'ie
j/w
 
Według mnie może zadziałać również zabranie użytkownikowi uprawnień do aplikacji ftp.

uzytkownicy.jpg