Pomoc Pomocy - z USB do TS-464

m_zet

Passing Basics
Beginner
29 Czerwiec 2023
14
1
3
124
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry.

Generalnie chciałbym podłączyć USB z filmem w 4k i móc to obejrzeć używając pilota.
Da się czy raczej nie bardzo?
Chodzi o to, że uruchamiam HybridDeskStation i tam jest VideoStation albo przeglądarka plików, ale za "ch"* nie mogę tak "zobaczyć" klucza USB wcibnętego do USB w NAS.

Pozdrawiam,
MZ


* - cholerę
Połączono posty:

TS 464 jest podłączony przez HDMI do TV.
W teorii widziałem to tak, że po wcibnięciu karty SD do karty USB i umieszczeniu do TS 464 będzie można oglądać pliki z tego USB na TV.
 
jak chcesz oglądać filmy z USB .. to włóż usbka do TV ?

w qnapie plik ma leżeć na dysku i wtedy go sobie z znajdziesz i obejrzysz.
jakości videostation nie będę komentował (zresztą .. produkt jest wycofywany ...)


raczej niepisanym standardem jest obecnie emby/plex/jellyfin i odtwarzanie tego przez odpowiednią aplikację w TV
4k wymaga sieci co najmniej w standardzie 1GB
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
Przede wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ! (<-- capslock celowy).

I o to chodzi na czym obejrzę (jak znajdę na tym hdd), a chciałbym na TV.

Niestety, mój TV nie obsługuje h.264 z USB (a Panasonic DMP-UB700 już daje radę, ale nie jest NAS'em, a PI 4 nie daje już rady po KODI na Libreelec z typi plikami h.264).
Miałem nadzieję, że będę mógł oglądać 4k po NAS ts 464 - ech było nie kupować tylko pytać a potem kupować...
Wiesz, poszedłbym w takim razie w S, skoro HDMI można sobie wsadzić...
Mój TV jest z 2015 roku - jego smart polega na tym, że tak go nazywam - i nie mogę zainstalować nic na TV - czyli PLEX odpada. TV jest jedynie wyświetlaczem dla NAS'a.

Dodatkowo pytanie: jeśli mam SATA i SSD M.2 to jest sens robić SSD M.2 jako podręczną pamięć - skoro nie mam dysków SSD tylko SATA?
 
od 4k to mamy ludzi ;)
@Ice @Butler - jakies inne podpowiedzi ?

Qnap filmy 4K z HDR do lektury

Do zastosowań domowych cache przeważnie mija się z celem.
Lepiej postaw system na tym M2 - będzie na pewno żwawszy.
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
Witam i pozdrawiam zarazem.
Zidoo Z9X. Łyka wszystko, jak młody pelikan.
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
Drogi Ice! Ty mnie teraz nie zabijaj!

Ale poważnie, do odtwarzania 4K używam właśnie Panasonic DMP-UB700 - ale nie jest NAS'em - wcibiać tysiące hdd jest bez sensu...

Czyli dupa? Nie ma szans żeby wykorzystać HDMI z TS 464 do oglądania plików podłączonych po USB na TV?

Pozdrawiam!

PS
pigers DZIĘKI!! DZIĘKI!! Wrzucam system na M.2... No, ale jakbym chciał, aby ktoś sobie przeglądał pliki po sieci, to już będzie sens, prawda? No tak z dwie osoby buszują po plikach małych (PDF, JPG) i otwierają i zamykają i otwierają...
 
Ziomku szanowny, jak ma być dobrze, musi być natywnie. HDMI w Qnapie jest po to, żeby powiedzieć że jest i można zrobić a konkurencja nie ma i nie może zrobić. Dobry jest też Firestic 4k max ale nie działa np. True HD -> bida edyszyn mało licencji itd. Plex + Firestick jest ok, ale Zidoo jest potęgą.
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
Ziomku szanowny, jak ma być dobrze, musi być natywnie. HDMI w Qnapie jest po to, żeby powiedzieć że jest i można zrobić a konkurencja nie ma i nie może zrobić. Dobry jest też Firestic 4k max ale nie działa np. True HD -> bida edyszyn mało licencji itd. Plex + Firestick jest ok, ale Zidoo jest potęgą.
fucking hell..

Wielkie dzięki za mega/utra/hiper szybką odpowiedź!
 
No problem at all. Szanujemy ludzi, którzy nie są roszczeniowymi gówniakami i potrafią normalnie pogadać. Po to tu jesteśmy, po to nam Silas płaci po 15k miesięcznie :) Na pewno nie robimy tego pro bono ;p
 
No problem at all. Szanujemy ludzi, którzy nie są roszczeniowymi gówniakami i potrafią normalnie pogadać. Po to tu jesteśmy, po to nam Silas płaci po 15k miesięcznie :) Na pewno nie robimy tego pro bono ;p
To nie jest moje ostatnie słowo...
;)
 
to już mogę wlepić bana ? :p

bo podobno tylko to robię na forum ?
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
:D
 
to już mogę wlepić bana ? :p

bo podobno tylko to robię na forum ?
Ale moment, to jest hydepark - tu się gada...
Czy ja coś ten tego źle pacze?

Jeśli musisz wlepiać to wlepiaj, ale zapewne ban to ban, i już się odzywać nie będę mógł...
Ech... szybko nastąpiło... :rolleyes:

🤓
 
j/w
polecam nawet nie patrzec na zlacze HDMI w Qnapie. Szkoda czasu i nerwow na doprowadzenie tego do stanu dzialanosci.
To co zawsze polecam od siebie to server plexa na Qnapie, i skoro masz stary to dokupic firestick4k max i bedzie pan zadowolony.
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
A mam jeszcze Google Chormecast - to może przez to puścić Plex'a...
 
Jak najbardziej u mnie Chromcast4K spisuje się bardzo dobrze ChromecastHD w moim odczuciu ciut przymula ale też nie miałem ochoty za długo w nim grzebać.

Polecałbym wykonanie tych czynności według mnie system andorid jest dużo bardziej responsywny -> How to speed up animations on your Android phone
 
  • Lubię to
Reakcje: m_zet
j/w
polecam nawet nie patrzec na zlacze HDMI w Qnapie. Szkoda czasu i nerwow na doprowadzenie tego do stanu dzialanosci.
To co zawsze polecam od siebie to server plexa na Qnapie, i skoro masz stary to dokupic firestick4k max i bedzie pan zadowolony.
Ty, czekaj bo mnie olśniło, czyli jest szansa!...
Mam czas i nerwy ;)
Ja nawet pilota kupiłem do tego qnapa :ROFLMAO:
 
Ty, czekaj bo mnie olśniło, czyli jest szansa!...
Mam czas i nerwy ;)
Ja nawet pilota kupiłem do tego qnapa :ROFLMAO:
szansa jest, ale gwarantuje ci ze nie bedzie to dzialac zgodnie z twoimi oczekiwaniami, i bez porownania do plexa na Qnapie, i przystawki do TV.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap 4k
  2. Hdmi
  3. ssd cache
  4. zidoo
  5. ts-464
  6. kodi
  7. plex