Pomoc Problem z dyskiem z NASa

Fremen

Passing Basics
Beginner
1 Luty 2023
21
2
3
55
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam, mam problem z dyskiem. Wyjąłem go z NASa, aby zamienić na inny. Chciałem go użyć w stacji dokującej ... i windows go nie widzi. To znaczy widzi partycję RAW. Jak mogę go konwertować do NTFS, bez formatowania? BARDZO zależy mi na danych. Nie był użyty w macierzy RAID. Dysk został wyjęty po wyłączeniu NASa.
 
Witam, mam problem z dyskiem. Wyjąłem go z NASa, aby zamienić na inny. Chciałem go użyć w stacji dokującej ... i windows go nie widzi. To znaczy widzi partycję RAW. Jak mogę go konwertować do NTFS, bez formatowania? BARDZO zależy mi na danych. Nie był użyty w macierzy RAID. Dysk został wyjęty po wyłączeniu NASa.
Zainstaluj total commander, zainstaluj plugin Freeware Disk Reader for Windows i uruchamiaj jako administrator total commander
 
  • Lubię to
Reakcje: Lebcio
Trochę nie rozumiem tej ostatniej porady. Jak TC może odczytać cos czego Windows nie widzi?

Czy, jeżeli włożę ten dysk z powrotem do kieszeni z którego go wyjąłem w NASie, zadziała normalnie? Nie będzie wymagał ponownej inicjacji, czy nadania puli?
I czy muszę wyłączać NASa podczas wkładania/wyjmowania dysku?
 
TC pokazuje tylko, że jest podpięty nowy dysk (z 5 partycjami), nie można wejść do środka. A zawartość jest mi potrzebna, ale niekoniecznie w NASie. Ten konkretny dysk używam bardzo rzadko i w zupełności mi wystarczy jak będzie dostępny w stacji dokującej
 
Ja zawsze total commander + plugin robię i działa mi zawsze a ja kopiuje wszystko z partycji ext4 przez windowsa. Coś musisz źle robić.
 
Czy tak to ma wyglądać?

1675355369920.png


Wejść mogę tylko na linux exit volume 1 i 2
jak mam zobaczyć pliki?
 
Witam,

nie znamy modelu Twojego NAS'a, ale w QNAP'ie taka funkcja (Hot swap) jest raczej standardem.

Czyli wyciągasz dysk (zakładam, że nie robisz migracji na większą pojemność), po chwili usłyszysz pisk ze środka NAS'a, że utracił dysk / wolumen, po czym wkładasz nowy dysk i po chwili spokojnie na nim działasz.

Swoją drogą, jeżeli chcesz używać tego konkretnego dysku w stacji dokującej, to po przegraniu danych możesz go ponownie włożyć do NAS'a, usunąć wszystko, po czym założyć nowy wolumen od razu jako NTFS, a nie EXT4.

I to by było na tyle.

Pozdrawiam,

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie widzi dysku
  2. jak odzyskać dane
  3. R-Studio
  4. 453a
  5. partycja
  6. hot swap
  7. sprzedam
  8. R-Studio z know-how
  9. Grupa RAID 1
  10. Raid do ntfs
  11. dysk tylko
  12. jak zainicjować dysk
  13. nowy dysk
  14. migawki
  15. commander
  16. Partycje
  17. mdadm