sereknr1

Entry Technician
Q Associate
22 Sierpień 2017
56
3
8
44
QNAP
TS-x53B
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witajcie, zastanawiam się nad kupnem routera Qhora 301W, jednak nie zauważyłem aby ten router miał możliwość podpięcia bezpośrednio światłowodu. Czy ktoś z was korzysta z tego routera i ma podpięty światłowód przez konwerter rj45 ? Czy nie występują żadne problemy z odbiorem telewizji ? (Netia dostarcza mi Internet i tv) ? Jak z przepustowością? Pozdrawiam
 
Z doświadczenia wiem że żaden modem zewnętrzny inny niż od operatora nie obsługuje od zaraz zarówno TV jak i internet. Co do internetu nie powinno być przeszkód tak z TV już jest różnie. Jeśli w dokumentacji nie ma napisane że obsługuje światło od razu, trzeba sprawdzić czy operator daje możliwość zrobienia bridge z swojego narzędzia na ten który chcesz kupić.

No i zapytam z ciekawości po co Ci Router od firmy Qnap? Chcesz coś ulepszyć w swojej sieci? Coś zmienić? Bo możliwe że to niepotrzebny wydatek.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
 
Wiesz co ogólnie myślę z wyprzedzeniem 2 letnim kiedy będziemy się wprowadzać do nowego domu. Będzie tam stworzona mała sieć domowa do podstawowych rozwiązań, jest serwer NAS który będzie pełnił rolę serwera zdjęć, kopii danych ale też pewnie serwera web i serwera do pracy. Będzie mi potrzebna dość szybka sieć wewnętrzna i dostępowa do punktów podstawowych takich jak komputer stacjonarny służący do pracy lub WiFi, zastanawiam się aby rozprowadzić do takich miejsc przewód kat. 6 a reszta 5e. Dlaczego Qhora spojrzałem na testy, wydaje się być kompletny a ponadto lubię jak coś jest tej samej firmy. Na razie analizuję i zobaczę co dalej, dzięki za odpowiedź. Pozdro
 
6A to minimum. Co do routera ja niezmiennie polecam - Dream Machine Pro. Teraz wychodzi druga rewizja. Bardzo dobry router z firewallem warstwy 7. Nie miałem możliwości bawić się Qhora, poza tym, myślę, że mało kto to póki co testował.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Po doświadczeniach z Neostradą, wiem ze nie pozwolą Ci podłączyć bezpośrednio pod swój sprzęt ONT, ten musi być od dystrybutora firmy. Router może być Twój pod warunkiem ze masz możliwość połączenia PPPoE.
wyprzedzeniem 2 letnim
Za dwa lata przyjdź proszę i zadaj to samo pytanie. Bo do tego czasu może świat nie istnieć a na pewno wszystko w technologi można się zmienić. Na ten czas spotykam się z "negatywnymi" opiniami dotyczącymi sprzętów sieciowych od Qnapa (mówię o Qhora) z uwagi na biedne oprogramowanie.

Jak by nie liczyły się dla mnie pieniądze, stawiał bym sprzęt na tym co poleci @Ice
 
Witam,
myślę o zakupie tego rutera i mam pytanie czy już coś wiadomo w sprawie obsługi SMB w tym modelu ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qhora
  2. QHora-301W
  3. qhora 301w
  4. qhora 301