Pomoc Qnap TS-251B bardzo wolny transfer

szecho

Nowy użytkownik
Noobie
29 Grudzień 2019
9
0
1
39
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,
mój nas to TS-251B, soft 4.4.3.1400, dwa dyski Seagate Iron Wolf ST4000VN008-2DR166 i mam problem z baaardzo wolnym transferem.

Dysk jest podpięty do routera od UPC - connect box, w ustawieniach wykrywa połączenie 1Gb. Laptop podłączony przez wifi (szybkość 585Mb/s).
I teraz jeśli kopiuje jeden większy plik z NAS na laptop to transfer jest na poziomie 20-30 MB/s
Jeśli kopiuje z laptopa na NAS (niezależnie czy w windowsie czy po zalogowaniu na dysk w przeglądarce i tam wrzuceniu pliku) to transfer skacze w granicach od 0,5 do 4 MB/s (!)
Co może powodować tak niski transfer wysyłania? Swoją drogą to czy pobieranie też nie powinno być trochę szybsze?
Od czego zacząć szukanie przyczyn i sprawdzanie co i jak?
 
Sprawdziłem i się zdziwiłem...
Podłączyłem qnapa bezpośrednio do kompa - transfer 110MB/s, następnie qnap do routera, laptop kablem do routera - także 110MB/s.
Dla pewności sprawdziłem jeszcze raz laptopa przez wifi i powróciły transfery rzędu 2-5 MB/s.
Także mam winowajcę i pomimo szybkości połączenia wifi w granicach 400-780 Mb/s (najczęściej około 560) najwyraźniej router sobie z nią nie radzi. Jak odkopie stary router asusa z ac to przetestuje jaką on ma realną szybkość wifi.
 
back to square one - wifi dla komórek - multimedia przez kabel :D
jeśli upierasz się przy Wifi to popatrz na dedykowane AccessPointy
musisz sprawdzić co tam ci się po Wifi podpina , bo najwolniejsze urządzenie w sieci bezprzewodowej dyktuje transfer (czytaj ogranicza całą resztę)
 
Jakoś specjalnie nie upieram się przy wifi, tv oraz radio jest po kablu, także będę musiał dociągnąć sobie też kabel do kompa.
Mam jeden router asusa rt-ac87u, który leży mi nieużywany, także przeniosę się z tego upc na niego
 
Sam router/wifi nie koniecznie musi być winowajcą. Wystarczy 50 sieci w okolice i kilka na twoim kanale. Norma w blokowiskach. Wtedy tylko kabel żeby było stabilnie (i szybko)
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transfer
  2. wolny transfer
  3. jak sprawdzic transfer