Rapid share i maly(?) problem

arrek

Nowy użytkownik
Noobie
2 Październik 2008
10
0
1
Witam serdecznie,

Mam problem ze sciaganiem plikow z rapid share'a przez QGet'a.(moze nawet nie tyle poprzez qgeta co Download Station). Otorz po dodaniu linku, info o procentowym ukonczeniu pobierania natychmiast przeskakuje na 100% i plik jest przenoszony do plikow pobranych pomimo ze tak naprawde ma tylko kilka kb!! Konfiguracja konta premium na RS jest ustawiona tak ze pobiera bezposrednio - np po wklejeniu linka do przegladarki od razu wyskakuje okienko zapisywania/otwierania. Nie mam najmniejszych problemow ze sciaganiem poprzez przegladarke czy Internet Download Manager'a ktorego aktualnie uzywam. QGet fantastycznie radzi sobie z Torrentami, FTP'mi i HTTP co jest dla mnie troche dziwne bo wszystkie wklejane linki z RS maja przeciez format http://rapidshare.itp.... Wyglada to dokladnie jak na zalaczonym screenie. Czy ktos wie o co chodzi? Troche jestem zawiedziony, sciagam z Rapidshare'a jakies 30 GB tygodniowo i prawde mowiac bardzo liczylem na pomoc Qnapa :(
 

Załączniki

  • qget.JPG
    qget.JPG
    74,8 KB · Wyświetleń: 2 057
Nicodem napisał:
Qget nie potrafi na razie ściągać z Rapidshare.
Ale umie to QRapid...

hmm.. widzisz nie sprawdzilem w sumie najprostrzej rzeczy, ale to chyba przez przypadek bo gdzies wyczytalem ze QRapid tylko "dodaje" pliki do kolejki czyli defacto ulatwia zarzadzanie nimi bo odpada koniecznosc wklejania kazdego linka osobno. No coz, sprobuje ;) Dzieki
 
!! !! !! !!
QRapid tylko dodaje za nas duże ilości linki z pomocą jednego kliknięcia do Download Station jest on po to żeby nie bawić się z jednym linkiem na QGet-cie .
QGet tak samo jak QRapid dodaje tylko różnica z tym że dodaje pojedyncze linki do Download Station oraz ma więcej możliwości(np:dodaje torrenty).

A wiec jak w QGET-cie(lub download station WWW) nie działa, to i w QRapid-dzie nie bedzie działać :)
Miałem takie problemy jak ty, przyczyn jest dużo:
- przekroczyłeś limit ściągania(limit jest chyba 30GB);
- zły login i hasło;
- nie ma takiego pliku lub plik jest zablokowany;

Jeśli wszystko się zgadza, ściąga ci się np: z IE ten sam link to możliwe że w opcjach RS coś zmieniłeś.
Może to powoduje jakieś problemy:
Konfiguracja konta premium na RS jest ustawiona tak ze pobiera bezposrednio - np po wklejeniu linka do przegladarki od razu wyskakuje okienko zapisywania/otwierania.

Download Station wysyła pliki na np: http normalnie z polecenia wget, którego można normalnie odpalić logująć się na SSH a dokładniej na linuxa ;P
Możliwe że ustawiłeś w opcjach ściąganie TYLKO poprzez strone http - wtedy QNAP ci tego nie pobierze, dlaczego?
Spróbuj pobrać QNAPem z np: odsiebie.com lub innych serwisów OBSŁUGUJĄCYH TYLKO ściąganie ze strony , rezultat ?
Będziesz miał taki sam problem co opisałeś :)
Tak samo QNAP nie pobierze ci z RS jeśli nie masz konta. Ponieważ dla free obowiązkowe jest ściąganie ze strony np: żeby odczekać ileś min albo zeby podać kod weryfukujący ciebie(czy nie jestes botem?).
Pozdrawiam.

P.S Sprawdź jeszcze dodajac poprzez Download Station na WWW czy ci też nie działa...
 
hypnosiss napisał:
!! !! !! !!
(...)
Możliwe że ustawiłeś w opcjach ściąganie TYLKO poprzez strone http - wtedy QNAP ci tego nie pobierze, dlaczego?
Spróbuj pobrać QNAPem z np: odsiebie.com lub innych serwisów OBSŁUGUJĄCYH TYLKO ściąganie ze strony , rezultat ?
Będziesz miał taki sam problem co opisałeś :)
Tak samo QNAP nie pobierze ci z RS jeśli nie masz konta. Ponieważ dla free obowiązkowe jest ściąganie ze strony np: żeby odczekać ileś min albo zeby podać kod weryfukujący ciebie(czy nie jestes botem?).
Pozdrawiam.

P.S Sprawdź jeszcze dodajac poprzez Download Station na WWW czy ci też nie działa...


Sprawdzone - nie dziala bezposrednio na DS dodane przez www. O jakich ustawieniach mowisz "opcje sciagania"?? Wszystkie ustawienia RS wygladaja tak jak na zalaczonym screenie... nie ma tam bezposrednio opcji "tylko przez www" jest cos w stylu pomijania strony RS, nie musisz wtedy klikac na guzikach typu "pramium account" itp..

Limitu tez nie przekroczylem, poza tym jak juz pisalem wczesniej te same linki z ktorymi nie daje rady Qnap dzialaja bez problemu przez przegladarke czy Download Managera..
 

Załączniki

  • rs.JPG
    rs.JPG
    29,6 KB · Wyświetleń: 2 014
ajj zapomniałem jeszcze o pare innych rzeczach.
Problemem może być również:
- Za duża liczba ściągniętych plików, tzn sprawdź w finish list czy przekroczyło 500 ściągniętych plików jeśli tak, to po usuwaj te wpisy.
- niestety mało prawdopodobnie pełny dysk QNAPa
- albo możliwe że twoj QNAP ma inne ip niż ty, tzn: RS ustalił regułe dla kont premium że ściągać może tylko jedno ip od nich(obojętnie w jakim czasie).

Druga sprawa, sprawdż czy masz najnowszą wersje firmware QNAPa oraz QGeta.

Napisz mi jeszcze czy od zawsze masz ten problem czy już od jakiegoś czasu ?

Pozdrawiam.

P.S Sprawdziłem u siebie z tą opcją na RS automatycznym ściąganiu po wejściu na strone. U mnie przy włączonej tej opcji też działa ok.
 
hypnosiss napisał:
ajj zapomniałem jeszcze o pare innych rzeczach.
Problemem może być również:
- Za duża liczba ściągniętych plików, tzn sprawdź w finish list czy przekroczyło 500 ściągniętych plików jeśli tak, to po usuwaj te wpisy.
- niestety mało prawdopodobnie pełny dysk QNAPa
- albo możliwe że twoj QNAP ma inne ip niż ty, tzn: RS ustalił regułe dla kont premium że ściągać może tylko jedno ip od nich(obojętnie w jakim czasie).

Druga sprawa, sprawdż czy masz najnowszą wersje firmware QNAPa oraz QGeta.

Napisz mi jeszcze czy od zawsze masz ten problem czy już od jakiegoś czasu ?

Pozdrawiam.

P.S Sprawdziłem u siebie z tą opcją na RS automatycznym ściąganiu po wejściu na strone. U mnie przy włączonej tej opcji też działa ok.



Wiec tak:

- Current firmware version: 2.1.0 Build 0904T
- kolejka scianietych plikow czyszczona regularnie
- nie ma znaczenie IP bo Qnap i 3 domowe laptopy sa w tej samej podsieci sieci domowej. Wszystko idze w swiat przez NAT'a. Nie ma znaczenia rowniez czy sciagam z domu czy z pracy. Wazna jest nazwa konta i haslo a nie IP z ktorego ida zapytania...
- Qget akurat ladowany z CD dostarczonego w komplecie w przeciwnienstwie do swiezego firmware ze strony qnapa. v 1.0.4.730 build 0730
nie sadze zeby to byl problem bo sciaganie nie dziala rowniez bezposrednio przez Download Station..
- mam 500GB na w mirroringu z czego aktualnie zajete 60%
- problem wystepuje od poczatku, tj od jakiegos miesiaca odkad posiadam Q

Anyway, dzieki za wszelkie sugestie :)
 
Zaktualizuj firmware
Kod:
https://forum.qnap.net.pl/viewtopic.php?f=44&t=269
Oraz ściągnij nowszą wersje QGETa(potrzebne do poniższego testu)
Kod:
https://forum.qnap.net.pl/viewtopic.php?f=23&t=110

Co do tego typu błedu to innej mozliwości nie ma... No chyba ze qnap zwariował(chodź wątpie)

Wygląda że ty jakieś błędy robisz...

Ale żebym był pewien zrób tak:

z tego co sie domyslam jak wchodzisz na rapidshare.com to jestes odrazu zalogowany.
- Wejdz na WWW rapidshare.com
- Wyloguj się
- Zaloguj się jeszcze raz wpisując uważnie login i hasło.
- Wejdź w QGeta
- Wejdż w config. Po odznaczaj wszystkie białe kwadraciki.
- Zaznacz Continous download.
- Kliknij ok.
- Kliknij ikonke dodawania pliku http do ściągnięcia np: najlepiej(zebym mial pewnosc) ten
Kod:
http://rapidshare.com/files/42554666/Aero_Fly_Pro_Delux_1.rar
.
- Zaznacz przy dodawaniu Login to server:
I uważnie podaj ten sam login i hasło co podawałeś przy logowaniu na rapidshare.com

Wiem że ty to umiesz, tylko zrób tak jak ci napisałem, chce coś sprawdzić.

Pozdrawiam.

P.S
Wazna jest nazwa konta i haslo a nie IP z ktorego ida zapytania...
Niestety cię zmartwie. Rapidshare wprowadził zmiany, dla jednego konta premium może ściągać tylko jedno IP.
Ale z tego co widze tobie to nie grozi.
 
SiLAS napisał:
@slyt Duplikowanie wypowiedzi innych użytkowników

Nie zartuj sobie. Przez cala strone wałkują temat "polując na czarownice" (wyczysc liste sciagnietych itp.) zamiast zaczac od ustalenia od wersji firmware. Temat do zamkniecia po 4 poscie a tu wymadrzanie i na koniec nikt nie podaje przyczyny takiego zachowania tylko chwyta sie brzytwy sugerujac zmiane firmware i upgrade QGet (nie jestem pewien czy tylko ostatnia dziala prawidlowo), a jak to nie pomoze "to QNAP chyba zwariowal".
 
Wcześniej pytałem się o wersje firmware.
Wogóle jak wcześniej działało sciaganie z RS to dziwne by było ze jest to wina firmwaru...
To że się "chwytamy brzytwy" to nie znaczy że ty masz z 2 razy się pytać o te firmware, po co ? żeby nabić sobie posty ?
facet nie przesadzaj... bo rośmieszasz.
Pozatym na tym i nawet starszym firmware co arrek miał rapidshare działało.