Pomoc Samoistne restarty...

issp

Passing Basics
Beginner
28 Maj 2014
16
3
3
43
QNAP
Ethernet
1 GbE
Mój TS-212P przynajmniej raz, dwa na dobę sam się restartuje...
(The system was not shut down properly last time.)

Po czym informuje o:
[Single Disk Volume: Drive 1] The file system is not cleam. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Chcec File System".

Sprawdzanie nie wykazuje żadnych błędów.
Wykluczam też problemy związane z elektryką. ;)

Jakieś rady?
 
Podepnę się, bo u mnie niezależnie od wersji softu, przed czwartą rano, gdy puszczony jest zapis na NAS, następuje samoczynny restart, co rozwala mi iscsi i inne wynalazki. Sytuacja o tyle dziwna, że w innych godzinach maszyna jest bardziej obciążona i nic się nie dzieje, tzn. żadnych restartów, zero problemów. Bez restartów działa również, gdy, wyłączę zrzut danych od 3-ej do 5ej. Zasilacz wykluczam, bo p/w. Sieć elektryczną wykluczam, po wpięte to jest pod UPS, który na dodatek stabilizuje napięcie.

Sprzęt to QNAP TS-439U

Ktoś... coś...? :)
 
Nie, bo to nie jest o jakiejś stałej godzinie, tylko losowo między 3-4 nad ranem. Z resztą wyłączyłem wszystkie kretynizmy, typu media coś tam i inne zamulacze.
Poza tym, gdy nie obciążam maszyny w tych godzinach, to ona się nie restartuje. Problem jest tylko wtedy, gdy o 20ej wieczorem zapuszczę backupy... i wszystko jest ok, do ok. 3:15 - 4:05. Wtedy następuje restart, a potem już jest ok, ale często przez to pada mi iscsi (które też nie da się zrestartować, tylko trzeba poczekać, aż przeskanuje się macierz i dopiero reboot stawia usługę iscsi na nowo)