soft do zbierania logow

Przemek

Entry Technician
Q Associate
8 Czerwiec 2008
56
5
8
43
Świdnica
www.secundo.glt.pl
Witam
Czy istnieje jakiś malutki i zarazem prosty programik do zbierania logow w qnapie ? Potrzebuje zapisywać kilka logow z glownego routera w sieci do jakiegos piku na qnapie

Przemek
 
Do tego celu przydał by się syslog-ng. Używam go z powodzeniem na jednym z Gentoowskich serwerów. Jeszcze nie szukałem czy jest dostępny poprzez optware bo w tej chwili leci znaczny transfer plików ze starego serwera plikowego.

Pozdrawiam
 
jest dostepny na optware ale raczej go nie uruchomisz na qnap'ie
bo port na ktorym pracuje ich syslog bez mozliwosci zdalnej rejestracji logów uniemozliwia odpalenie syslog-ng na standardowym porcie
jest oczywiscie mozliwosc postawic go na innym porcie jednak czesto routery czy access pointy nie maja mozliwosci zadeklarowania portu serwera syslog

http://qnas.pl/temp/syslogd.pdf
tu jest stara moja koncepcja ktora napisalem dla QNAP'a dobry czasu temu
ostatnio wprowadzili do urzadzen tj. ts-509 mozliwosc wysylania logow na zdalny serwer
mysle, ze to tylko kwestia czas kiedy pojawi sie to dla wiekszej ilosci "maszyn" z QNAP'a i z pelna obsluga zdalnej rejestracji

// sorry za styl ale wczoraj poimprezowalem za bardzo
 
Mi osobiście to w zupełności wystarcza. Na serwerach mogę inny port podać a w Cisco też nie ma z tym problemów. Jak będę miał trochę czasu to się pobawię a wyniki obserwacji postaram się streścić na forum.

Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. syslog