Pomoc Total Commander - problem z FTP

tomekbady48

Entry Technician
Q Associate
3 Grudzień 2017
37
2
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,
mam kolejną prośbę o pomoc.
Posiadam NAS TS253D. Wczoraj zauważyłem, że nie mogę się połączyć spoza sieci domowej z FTP za pośrednictwem aplikacji Total Commander. O dziwo, dotychczas wszystko działało, a teraz, podczas łączenia, pojawia się komunikat "wywołanie połączenia nie powiodło sie". Próbuję z Androida, ale i poprzez Total Commander w komputerze.

W ustawieniach Totala czy NASA niczego nie zmieniałem. Total Commander łączy się z FTP bez problemu w sieci domowej, a spoza sieci "lipa".
Jedyna zmiana to aktualizacja oprogramowania układowego w NAS (teraz mam wersję 5.0.1.2346 (20230322)), ale nie wiem, czy "awaria" nastąpiła po aktualizacji systemu. Portów nie ruszałem, usługi udostępnione, łacznie ma nastąpić do FTP bez wskazania konkretnych katalogów. Mam nadane prawa admina, więc pełny dostęp do NAS, a połączyc sie nie mogę (próbuję tryby pasywnego, jak dotychczas, ale i wyłaczam ten tryb - bez efektu). Loguję się za pośrednictwem globalnego IPO, wskazują swoja nawę użytkownika i hasło.
Na Androidzie Qfile i Qsync działają.

Zapewne przekazałem za mało danych, ale może "ktoś, coś"...

Dziękuje i pozdrawiam!
 
pobierz filezilla client w wersji przenośnej Download FileZilla Client
1680255767645.png

rozpakuj gdzieś, odpal go
wypełnij
1680255814900.png


całą próbę logowania zobaczysz w historii pośrodku ekranu
przeklej ją usuwajać swoje adresy IP/DNS/myqnapcloud
 
Nie ma innych danych w logach. Po wpisaniu IP, usera i hasła (port jest pustym bo 21), w logu, jak na zrzucie jest:
1. Status: Łącznie (podane IP z potrem)
2. Błąd: Połączeni zakończono po 20 sekundach nieaktywności
3. Błąd: Nie można sie połączyć z serwerem
4. Status: Oczekiwanie na ponowienie
pkt. 1-4 od nowa :-(

Mógłbym zmienić porty, ale nie mam pojęcia jak.
 
początek loga jest ważny
i tak jak @Ice pisze , sprawdź porty pasywne na serwerze FTP (w QNAPie) i sprawdź przekierowanie portów , zwłaszcza czy Ci się nie zmienił adres IP QNAPa.

i pewnie skończy się jak w 20 innych przypadkach na PW , gdzie okaże się że porty nie były przekierowane xD
 
Sprawdzę zatem IP, choć poprzez myQNAPcloud widzę, że IP się nie zmieniło. Ma

Może cos z portami, ale niestety, nie mam o nich ,czy też o ich przekierowywaniu pojęcia, zatem używam automatycznej konfiguracji routera i UPnP.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. total commander
  2. porty pasywne
  3. qufirewall
  4. przekierowanie portów
  5. filezilla
  6. qfile nie łączy się
  7. myQNAPcloud