Pomoc TS-673A samoistne restarty

JohnyB

Entry Technician
Q Associate
7 Wrzesień 2012
68
1
16
8
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Świeżo zakupiony TS-673A z 2x8GB, dyski z listy kompatybilności 2xSSD + 2xHDD niestety już po możliwości zwrotu zrobił mi drugi raz samoistny restart. Podłączony do UPS, do którego podłączony drugi NAS i urządzenia IoT do monitorowania. Restart wykonał tylko TS-673A.
W chwili restartu leciała przebudowa macierzy RAID1 po dodaniu dysku do świeżo założonego wolumenu statycznego (DataVol2) oraz przenoszenie danych z DataVol1 na ten wolumen (DataVol2).

Efekt taki, że sprawdzenia wymagał DataVol1 oraz DataVol2. Jako, że trwała przebudowa DataVol2 to sprawdzenie dla tego wolumenu nie powiodło się i wolumen został automatycznie odmontowany. Po zakończeniu przebudowy i sprawdzeniu, można było zamontować wolumen. Dane wygląda na to, że są zachowane.

W obu przypadkach restarty były, gdy trwała przebudowa macierzy RAID1 na dyskach HDD po logicznym dodaniu dysku (fizycznie był już w urządzeniu w zatoce). CPU miał w tym czasie max 58 stopni. Wcześniej jak robiłem kompresję do archiwum 7zip dochodziła do 78 stopni i nie było restartu.
Moje jedyne podejrzenie na tą chwilę to zasilacz, bo słychać wyraźnie pracę przetwornicy - jak w starych kineskopowych Neptunach po zdjęciu tylnej ścianki obwód wysokiego napięcia :) . Jako, że urządzenie docelowo ma pracować w szafie rack to mi to nie przeszkadza, ale jakby miał mi stać na biurku ten dźwięk irytuje.

Pamięci są oryginalne dostarczone z urządzeniem obie takie same. Podejrzewam, że sprzedawca wstawia tą drugą kość 8GB z urządzeń, w których klienci zamawiają wersję 32 GB wtedy zostaje sprzedawcy kość 8GB, która ląduje do wersji 16GB.

Podłączę kolejne dyski HDD i będę robił przebudowę i zobaczę, czy się sytuacja powtórzy, a na ten moment co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?
 
Witam czy coś wiadomo co było powodem tych restartów? W tej chwili mam podobny problem TS-673A cały czas się restartuje w zasadzie to sie zapętlił nie odpala się tylko idzie restart za restartem.
 
Witam czy coś wiadomo co było powodem tych restartów? W tej chwili mam podobny problem TS-673A cały czas się restartuje w zasadzie to sie zapętlił nie odpala się tylko idzie restart za restartem.
U mnie restarty były, gdy trwała przebudowa macierzy RAID1 na dyskach HDD po logicznym dodaniu dysku (fizycznie był już w urządzeniu w zatoce). Zgodnie z sugestią supportu (o nie wspieranych dyskach - chociaż w niższym modelu pracowały poprawnie) po instalacji dysków na takie z listy kompatybilności serwer przestał się restartować przy budowie macierzy RAID. Co ciekawe jakiś czas później wstawiłem te dyski do serwera i odpukać pracują w RAID1 już rok :), ale nie jako systemowe.
 
Odtwórz DOM do fabrycznego.
czy dam radę wtedy odczytać to co mam na raid 1 na dyskach HDD? Dyskie te to 2 szt WD RED PLUS. System mam instalowany na 2 dyskach SSD spiętych w raid 0 Samsung 970 Evo plus (pokusiło mnie by zaoszczędzić miejsca bo to są 512). Prawdopodobnie z nimi jest problem.
Sytuacja zaczęła się od tego że przestałem miec dostęp do QNAP'a nie widział go qfinder skanowanie. Reset ten zwykły nie do ustawień fabrycznych dał mi dostęp do QNAP'a co najlepsze w logach nie było informacji co sie stało po prostu dziura. QNAP działał znowu kilka tygodni. Kolejny dzień znowu to samo tym razem reset nie pomógł bo po sygnale dźwiękowym qnap sie restartował. Wyciągnąłem dyski HDD oba. QNAP wystartował jedynie zgłaszał błąd raid 1. Włożyłem dyski po kolei i odzyskałem raida i znowu wszystko zaczęło chodzić aż dzisiaj. Dziś jak wyciągnę dyski HDD qnap sie uruchomi nawet mogę sie zalogować przez WWW jednak po chwili w trakcie wczytywania poszczególnych modułów jest restart i dupa.

Pytanie 2 czy jak włożę kartę nvidii dedykowaną to bedę miał podgląd na monitorze w czasie startu co się dzieje czy nic kompletnie?
Pytanie 3 mam drugiego takiego QNAPa w tej samej konfiguracji jedynie jest to model 473A czy jeśli włożę do niego dyski z tym RAID1 z tego uszkodzonego czy uda mi się dostać do danych?
Połączono posty:

co jeszcze zaobserwowałem to to że wcześniej w trakcie pracy zdarzały mu się zwiechy takie po kilka kilkanaście sec. Podobnie jest przy uszkodzonym dysku SSD w zwykłym kompie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 673a
  2. ts-673a
  3. 970 EVO
  4. restart
  5. samsung
  6. odmontowany
  7. Wolumen odmontowany
  8. Datavol1 datavol2
  9. test pamięci
  10. datavol1 odmontowany
  11. ts-473A
  12. WD BLUE M2