Pomoc Wybór routera do domu

Arecki87

Entry Technician
Q Associate
11 Luty 2018
96
2
28
18
37
ithel4you.eu
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pytanie odnośnie zakupu routera . Wiem ,że to routery z innych światów ale może będziecie mogli pomóc

Zastanawiam się nad wyborem między :
Mikrotik HAP AC3
Linksys WRT1900acs

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Rozwiązanie
jestem uparty, zdania nie zmienie (no chyba że dostane urządzenie na testy i flaszkę do tego)

chociaż uderzam ręką w stół i czekam na nożyce od @Pawliko !
IMO main router MT/UBIQUITI.
MT - Dobry, tani, ma tyle funkcje ze o ja pierdole. Ale jest brzydki, UI z 1980r. Stosunkowo skomplikowany.
UBI - Dobry, kurewsko dorgi, funkcji jest IMO mniej niz MT, ale wszystko co jest potrzebne jest. UI nowoczesne, konfiguracja duuuuzo latwiejsza, bardziej intuicyjny.

Czyli co? radzisz jednak vpn na routerze tak? czy ewentualnie podwójne zabezpieczenie, router i qnap? ale to chyba juz za dużo kombinacji.
Ale do vpna na routerze wybrałbyś mikrotika czy ubi?
VPN albo na routerze albo... gdziekolwiek indziej...
Ja mam 2 VPN, jeden na...
Odnosząc się do wcześniejszych wiadomości, zależało by mi jednak na prostocie konfiguracji, więc teoretycznie ten ubi by pasował, ale jakoś tak ciężko znaleźć ten router za ok 500zł, ten dream machine to koszt ok 3 razy większy, więc wtedy mikrotik ale trochę przeraża mnie osobiście konfiguracja mikrotik, sporo tego tam.
 
Dobra, bo to chyba nie był żart.
Ja się nie bawiłem, ale widzę brak IPS, więc dla mnie już odpada. Poza tym nie ma możliwości zabawy interfejsem w live demo więc więcej nie mogę powiedzieć poza tym, że myślę, że do Ubi i ich zarządzania tracą lata świetlne.
 
A ja tak zapytam dlaczego nie TP-LINK
Brak aktualizacji, gowniany soft, rok po premierze zapominaja o modelu i wypuszczaja 10 nowych. I nie sa tak konfigurowalne jak qbi/mt.
Jako AP - spoko, polecam sam mam i one wydajnosciowo wciagaja na sniadanie w swojej cenie kazdego ubiquiti i kazdego mikrotika.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Ubi jest po prostu droższe i tyle. Ale to też nie jest tak, że za większą kasę otrzymujesz to co ma np. TP Link - nie, dostajesz bardzo długie wsparcie (np. ER-X sprzed kilku ładnych lat dostaje nowe softy). Ubi próbuje też być bardziej enterprise - a np Dream machine pro z mocą jaką ma okazuje się że jest mega tanie - bo ipsec 800mbit, a internet z pełnym dpi/ips 3,5gbit. Porównywalny StormShield ponad 6k a UI nie odbiega od Mikrotika:)
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong i Arecki87
Ubi jest po prostu droższe i tyle. Ale to też nie jest tak, że za większą kasę otrzymujesz to co ma np. TP Link - nie, dostajesz bardzo długie wsparcie (np. ER-X sprzed kilku ładnych lat dostaje nowe softy). Ubi próbuje też być bardziej enterprise - a np Dream machine pro z mocą jaką ma okazuje się że jest mega tanie - bo ipsec 800mbit, a internet z pełnym dpi/ips 3,5gbit. Porównywalny StormShield ponad 6k a UI nie odbiega od Mikrotika:)
No ale widzę, że faktycznie ten dream router nie odbiega jakoś specjalnie cenowo od mikrotika oraz innych firm, więc może warto spróbować. Dziękuję za podpowiedzi i przepraszam kolegę @Arecki87 że mu się wtrąciłem w posta :)
Połączono posty:

Ubi jest po prostu droższe i tyle. Ale to też nie jest tak, że za większą kasę otrzymujesz to co ma np. TP Link - nie, dostajesz bardzo długie wsparcie (np. ER-X sprzed kilku ładnych lat dostaje nowe softy). Ubi próbuje też być bardziej enterprise - a np Dream machine pro z mocą jaką ma okazuje się że jest mega tanie - bo ipsec 800mbit, a internet z pełnym dpi/ips 3,5gbit. Porównywalny StormShield ponad 6k a UI nie odbiega od Mikrotika:)
A jeszcze korzystając z okazji podpytam czy dream machine od dream router różni się tylko szybkościami i portami czy jeszcze czymś? np zabezpieczeniami lub oprogramowaniem?
 
  • Lubię to
Reakcje: Arecki87
No ale widzę, że faktycznie ten dream router nie odbiega jakoś specjalnie cenowo od mikrotika oraz innych firm, więc może warto spróbować. Dziękuję za podpowiedzi i przepraszam kolegę @Arecki87 że mu się wtrąciłem w posta :)
Połączono posty:


A jeszcze korzystając z okazji podpytam czy dream machine od dream router różni się tylko szybkościami i portami czy jeszcze czymś? np zabezpieczeniami lub oprogramowaniem?
Nie ma problemu @Arkadiusz najważniejsze , że nasze wątpliwości i pytania zostały rozwiązane. Patrząc na cene Dream Routera jest tak jak piszesz , bardzo podobna do MT. Z tego co pamiętam jakieś około 390 zł.
 
Na Ubi stawiasz L2TP lub OpenVPN. Jedno i drugie działa. Ciągle i bez problemów. Dodatkowo tunele ipsec s2s - rewelacja.
A możesz mi powiedziec czy ten dream router, ten najtańszy ma też tunele ipsec oraz pozostałe funckje z dream machine np ISP?

I jeszcze mogę was zapytać o Netgear? też dobre routery?
 
dodajcie do listy :
1641984631529.png


i ten temat nigdy się nie skończy i nic nie wniesie do tematu.
 
Ja stawiam, że sam tego nie ustawisz na Miktotiku i będziesz przeklinał dzień w którym go kupiłeś. Z powodu braku wiedzy i interfejsu z 1938roku. Na Dream Router musisz poczekać, chyba, że Ci się pali.
Z ciekawości spytam, a czemu nie AmpliFi Alien? Skoro isć w tą firmę. Ciekawość moja większa ponieważ w przyszłości rozważałem zakup tego sprzętu do domu.
 
Będą współgrały, tylko nie będziesz miał tego co jest najbardziej zajebiste - zarządzanie z jednego miejsca całą siecią. Ubi długo wspiera sprzęty. Arek, nie bierzesz z tym ślubu - jak CI nie siądzie to sprzedasz. Ale jak zobaczysz, co wyprawia IPS/IDS to nie zmienisz tego. @Pawliko jako naczelny dusigrosz by kupił już ten sprzęt, więc warto.
@Ice przepraszam, że jeszcze raz o to zapytam ale orientujesz się czy pd kątem zabezpieczenień dream router jest groszy niz dream machine? dream router posiada też IPS?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qhora
  2. tp link omada
  3. ubiquiti
  4. router nie widzi nas
  5. omada