Pomoc Wybór routera do domu

Arecki87

Entry Technician
Q Associate
11 Luty 2018
96
2
28
18
37
ithel4you.eu
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pytanie odnośnie zakupu routera . Wiem ,że to routery z innych światów ale może będziecie mogli pomóc

Zastanawiam się nad wyborem między :
Mikrotik HAP AC3
Linksys WRT1900acs

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Rozwiązanie
jestem uparty, zdania nie zmienie (no chyba że dostane urządzenie na testy i flaszkę do tego)

chociaż uderzam ręką w stół i czekam na nożyce od @Pawliko !
IMO main router MT/UBIQUITI.
MT - Dobry, tani, ma tyle funkcje ze o ja pierdole. Ale jest brzydki, UI z 1980r. Stosunkowo skomplikowany.
UBI - Dobry, kurewsko dorgi, funkcji jest IMO mniej niz MT, ale wszystko co jest potrzebne jest. UI nowoczesne, konfiguracja duuuuzo latwiejsza, bardziej intuicyjny.

Czyli co? radzisz jednak vpn na routerze tak? czy ewentualnie podwójne zabezpieczenie, router i qnap? ale to chyba juz za dużo kombinacji.
Ale do vpna na routerze wybrałbyś mikrotika czy ubi?
VPN albo na routerze albo... gdziekolwiek indziej...
Ja mam 2 VPN, jeden na...
Kiedyś widziałem takie porównanie wydajności:
1642372147861.png
 
Udm zwykły ma wysokie temperatury ale nie wiem czy jest mocno słyszalny. Ja mam udmp w racku i nawet nie wiem jaki często uruchamiają mu się wentylatory.
Ubi nie handluję, tylko Qnap ;)
 
Udm zwykły ma wysokie temperatury ale nie wiem czy jest mocno słyszalny. Ja mam udmp w racku i nawet nie wiem jaki często uruchamiają mu się wentylatory.
Ubi nie handluję, tylko Qnap ;)
A zadam może głupie pytanie, ale można kupić wersję rack, nie mając szafy? da się to jakoś postawić na półce? :)
 
A mogę cie spytać jeszcze odnosnie UDM czy to prawda jak niektórzy piszą, że przy włączonym IPS oraz przy korzystaniu z VPN szumi głośno i że w pokoju jest to nieznośne? faktycznie tak jest?
UDM mam w domu i wentylator załącza się jak pobieram większy plik (ponad kilka GB) prędkością powyżej 200MBit/s. Jest wtedy słyszalny wyraźnie, dla porwnania: jest głośniejszy niż wentylator w mocno obciążonym laptopie. W codziennym użytkowaniu gdzie wiele osób korzysta z sieci, głównie streaming video wentylator się nie załącza.
Wentylator 99% czasu jest wyłączony, pomimo że system pokazuje 70-80 stopni na CPU :) a załącza się również podczas aktualizacji i restartu/uruchamiania, na kilka-kilkanascie sekund.
Poczytaj odnośnie IPS/IDS i zapewne połowę funkcji wyłączysz co również wpłynie na to jak często przy dużym obciążeniu będzie się wentylator załączał (lub wcale).

Co do UDM pro to tam wentylatory chodzą cały czas ale mają chyba dynamicznie dobierane obroty. Są względnie ciche. W szafie rack udmpeo jest najcichszy ze wszystkich urządzeń, nawet cichszy niż qnap z kilkoma HDD.
 
Nie jest gorszy. Posiada wszystko.
A mogę cię prosić żebyś sprawdził w dream router czy jeśli chodzi o klienta VPN to nie ma możliwości wyboru Open VPN? bo w dream machine open vpn jest chyba tylko do połączenia między routerami, a do połączenia konkretnego urządzenia chyba tylko L2TP
 
że tak wtrącę to jak ktoś ma sprzęt cały od MT to też spina się razem i zarządzać można z poziomu routera, aktualizuje się wszystko przy okazji aktualizacji routera itd. Fakt że konfiguracja jest nie dla laików jednak wszystko jest pięknie opisane na mikrotik wiki razem z przykładami jedyny problem jak ktoś nie zna angielskiego. Ja akurat preferuje MT. Tak btw wszystkie moje mikrotiki są aktualizowane cały czas od lat bo tak naprawdę mikrotik to system RouterOS a cała reszta to platformy tzw routerboardy (chodzi o routery) na których ten system chodzi, jak chcesz to system ten możesz sobie zakupić jako licencję i postawić na komputerze PC i z niego zrobić Router. Na każdej platformie UI tak samo wygląda i konfiguruje się tak samo. Jedyna różnica że niektóre funkcje są wspierane inne nie na danej konfiguracji czy procesorze.
 
  • Lubię to
Reakcje: Arecki87

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qhora
  2. tp link omada
  3. ubiquiti
  4. router nie widzi nas
  5. omada