Pomoc Xopero - Private Cloud Backup

Dziękujemy za wsparcie. Zawsze maksymalnie wykorzystujemy feedback od użytkowników Xopero.

W trakcie szkoleń Partnerów przedstawiamy kierunki rozwoju naszych rozwiązań i przybliżamy funkcje, które wkrótce udostępnimy. W najbliższym czasie będzie to uruchamianie maszyn wirtualnych VMware. Jednak najbardziej zależy nam na dodaniu uruchomiania zbackupowanych maszyn fizycznych w Virtualization Station. Prace nadal trwają. Planujemy do końca roku wypuść nową paczkę zawierającą te funkcjonalności. Wkrótce będzie też dostępne pierwsze wydanie backupu hybrydowego.

Oczywiście dla forumowiczów udostępnimy wersje testowe.

Pozdrawiam

Karolina Dzierżyńska

Zespół Xopero
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Czyli reasumując nie będzie backupu fizycznych maszyn do wirtualnych. Wobec tego nie rozumiem czemu wspominacie o funkcjach, które są niedostępne.
 
Dzień dobry,

już spieszę z odpowiedzią na pytania. Tak jak wcześniej Karolina wspominała, nie przedstawiamy tego jako funkcja aktualnie istniejąca w aplikacji, a jako plany rozwojowe.

Czyli reasumując nie będzie backupu fizycznych maszyn do wirtualnych. Wobec tego nie rozumiem czemu wspominacie o funkcjach, które są niedostępne.
Rozumiem to za dyplomatyczna odpowiedź. Nie ma odpowiedzi na moje pytanie odnośnie UEFI.

P2V mamy w naszych planach rozwojowych. Niestety, na chwilę obecną nie jesteśmy jeszcze na etapie, który pozwoli nam na stwierdzenie, co w przypadku UEFI, aczkolwiek przypuszczam, że nie powinno być to problematyczne. Na chwilę obecną pracujemy nad backupem blokowym całych dysków użytkownika, co da nam później możliwość ich konwersji do formatu OVF i tym samym utworzenia na ich podstawie maszyn wirtualnych.

Pozdrawiam,
Grzegorz Bąk
 
Kiedy Xopero da wsparcie tworzenia obrazów systemu dla Windows 10?
 
To jest dobre pytanie co ja mam na myśli, a w zasadzie co mi się wydaje, że mam na myśli :)
Dlatego, bo, ponieważ nie zagłębiałem się jeszcze za bardzo w dokumentację, a chciałem sobie zrobić obraz dysku, co ponoć jest wykonalne.
Niestety u mnie, na Windows 10, nie mogę tej opcji kliknąć przy tworzeniu nowego planu, bo jest wyszarzona. A opis mówi o Windows 7 i 8, stąd mój pomysł, że nie chodzi na Windows 10.

EDIT: W załączniku screenshot.
xopero.JPG
 
Dzień dobry,

projekt backupu, który pokazał Pan na zrzucie ekranu, dotyczy backupu VHD. Przy jego pomocy może Pan utworzyć obraz dysku w formacie VHD, który może zostać wykorzystany do odtworzenia stanu systemu w procesie jego instalacji po awarii. Opcja ta jest również dostępna dla systemów Windows 10, więc przypuszczam, iż posiada Pan nieaktualną wersję aplikacji. Proszę o przesłanie bezpośrednio na mój adres email: g.bak@xopero.com informacji o wersji aplikacji, jaką Pan posiada.

Pozdrawiam,
Grzegorz Bąk
 
Ja rowniez nie moge wykonac kopi windows 10 - tak, jak kolega Therion7777.
Mam tez pytanie, by moze troche lamerskie:

centrum sterowania xopero musi byc zainstalowane na komputerze z windows i tylko z jego poziomu mozna zlecic wykonie backupu VHD, czyli tym samym do wykonania kopii dysku komputera 1 potrzeba komputera 2 - dobrze mysle ?

Czy mozna uzyc jako komputera 2 maszyny wirtualnej postawionej na qnapie ?

BTW przydalaby sie wersja linuxowa programu zarzadzajacego xopero - wtedy mozna by wykorzystac qnapowy linux station :).

P.S.
Nie wiem, dlaczego na chrome w hd station nie mam polskich znakow....dlatego przepraszam za pisownie :s
 
Dzień dobry,

projekty backupu mogą być konfigurowane również z poziomu aplikacji klienckiej, zatem nie ma konieczności korzystania z dwóch odrębnych urządzeń by móc zdefiniować projekty backupu. Nic nie stoi również na przeszkodzie by Xopero Management Center oraz aplikacja kliencka były zainstalowane na tym samym komputerze.

Na chwilę obecną, jeżeli chodzi o wsparcie dla Linuxa przez Xopero, przygotowujemy aplikację CLI tak, by mogła być zarządzalna zdalnie. W odległych planacha rozważamy również dodanie możliwości zdalnego zarządzania do Panelu Xopero dostępnego z poziomu urządzenia QNAP.

@killjoy proszę również o kontakt mailowy (g.bak@xopero.com), tak by nie zaśmiecać forum indywidualnymi kwestiami supportowymi.

Pozdrawiam,
Grzegorz Bąk
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
This resource has been removed and is no longer available.