Zakup Qnapa - 4 dyski

dla porównania (test za pomoca http://bluesky23.yukishigure.com/dxvac/DXVAChecker_3.14.0.zip)

moje i5-2500K:

upload_2016-10-29_23-53-58.png


Karta graficzna GF GTX 750Ti:
upload_2016-10-29_23-55-13.png


słowem komentarza
CPU/GPU nie wspiera HEVC (x265) ale dużo nowsza karta graficzna nie ma problemu z "podstawowym" profilem.
patrząc na CPU to nie mają szans nawet dotknąć 4K ... http://www.intel.com/content/dam/ww.../pentium-celeron-n-series-datasheet-vol-1.pdf przewińcie do sekcji GPU i popatrzcie na rozdzielczości wspierane przez porty graficzne :knife:
i jeszcze odkopałem :

upload_2016-10-30_0-3-30.png
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Jeszcze jedna kwestia: brak wyjścia hdmi 2.0a :) Czyli nici z video 4k z HDR-em. Maks 4k 30Hz 8 bit ( hdmi 1.4b)
 
Tak sobie myślę, że na 4k przyjdzie jeszcze czas.

Z tego co czytam, to Braswelle (w tym N3150) ładnie sobie radzą z HEVCem 1080p i na tym na chwilę obecną zależy mi najbardziej.
Co prawda nie widziałem tego w praktyce, ale wszystkie kwity Intelowe wskazują, jakoby nie było z tym problemu.
 
A tam zaraz trzeba ciągle grzebać. Budujesz maszynę taka jaka chcesz, stawiasz jakiegoś free"nasa" lub innego omv. I zapominasz ze cos masz tak samo jak przy qnapie. Tyle ze jak cos zachcesz sobie porobic to Cie nikt i nic nie ogranicza.

To fakt za tą kasę jak masz wiedzę i czas bedziesz miał maszynę klasy auta WRC, szybka, emocjonująca, ale ciągle trzeba przy niej coś grzebać :), to hobby :), z czasem człowiek "tstusieje", kupuje wygodne auto rodzinne i ma czas na ważniejsze sprawy niż zabawa z NAS-em.
No właśnie Panowie. QNAP to komfort. A Wy proponujecie postawić i "testować" swoją samoróbkę? Czekam na case study z Waszego życia :)
 
Z tym, że ten komfort się kończy, gdy coś nie działa w sposób, w jaki byś sobie życzył ;).
 
wtedy kupujesz nowszego qnapa z nowym zapasem komfortu. taka mamy cywilizacje (imo kiepską)
 
A jest komercyjne oprogramowanie które przerabia samoróbkę z bliźniaka QNAPa ?

To rozwiązanie miały by swoje atuty ktoś chce mieć obraz 4K to kupuje tylko kartę graficzną a nie nowego QNAPa
 
A jest komercyjne oprogramowanie które przerabia samoróbkę z bliźniaka QNAPa ?

To rozwiązanie miały by swoje atuty ktoś chce mieć obraz 4K to kupuje tylko kartę graficzną a nie nowego QNAPa
Jak by było coś na podobieństwo qts na dowolny hardware to faktycznie, dokładasz kartę i jazda. Ale nie ma :-(
Qts-a nie uruchomisz nawet w maszynie virtualnej więc o czym mowa.
A w tych modelach kanapy z kartami po pcie chyba nie działają karty graficzne ?
 
...pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków...

Od wielu lat używałem XBMC (aktualnie Kodi) - najpierw na XBOXie, potem zmontowałem HTPC, w końcu kupiłem Raspberry. Rozwiązanie z bezgłośnym odtwarzaczem multimediów umieszczonym przy TV i serwerze plików w innym pokoju sprawdza mi się najlepiej. Nie ma szumu wentylatora/dysku i łatwiej z ewentualnym upgradem samego odtwarzacza. Więc może lepiej zainwestować w ten sposób, a QNAPa zostawić.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
No właśnie. Ja plus moich dwóch kumpli tak zrobiliśmy, zrezygnowaliśmy z qnapow na rzecz zbudowania samemu nasa, postawienia na tym openmediavault a przy telewizorach mamy raspberry pi 3 lub odroida c2 lub jak ktoś woli lepsza wydajność to mały komp z płyta z wlutowanym prockiem lub jakis inny nuc z dyskiem ssd. NAS stoi gdzieś w szafie lub garażu a pod tv kompletna cisza. Mam taki układ od roku i wbrew opiniom ze trzeba przy tym caly czas grzebać itp nic w nim nie robie, chyba ze sie bawie na virtuaboxie ktory tez jest na NAS'ie. Wybierając takie rozwiązanie nic nas nie ogranicza. Stawiasz takiego nasa jak chcesz, dajesz mu procka takiego jak chcesz i ramu ile chcesz. nie mówiąc o dyskach. Mozna sie martwic o wat'y ale ja majac i7 4790k, 32 gb ramu i chyba 6 HDD i 1 SSD (na system) mam jak wszystkie dyski sa wybudzone obciazenie 46 watów a jak spia dyski to 30 wat. Wiec jakos bardziej od mojego poprzedniego qnapa ts 470 pro bardzo nie odbiegaja waty. A sa na nim odpalone 3 wirtualki, dwa linuxy(jeden z emby) i windows server 2012. A cena sprzetu wypada zdecydowanie lepiej od qnapa ;p

...pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków...

Od wielu lat używałem XBMC (aktualnie Kodi) - najpierw na XBOXie, potem zmontowałem HTPC, w końcu kupiłem Raspberry. Rozwiązanie z bezgłośnym odtwarzaczem multimediów umieszczonym przy TV i serwerze plików w innym pokoju sprawdza mi się najlepiej. Nie ma szumu wentylatora/dysku i łatwiej z ewentualnym upgradem samego odtwarzacza. Więc może lepiej zainwestować w ten sposób, a QNAPa zostawić.
 
...pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków...

Od wielu lat używałem XBMC (aktualnie Kodi) - najpierw na XBOXie, potem zmontowałem HTPC, w końcu kupiłem Raspberry. Rozwiązanie z bezgłośnym odtwarzaczem multimediów umieszczonym przy TV i serwerze plików w innym pokoju sprawdza mi się najlepiej. Nie ma szumu wentylatora/dysku i łatwiej z ewentualnym upgradem samego odtwarzacza. Więc może lepiej zainwestować w ten sposób, a QNAPa zostawić.
Też tak maiłem, ale zawsze był jakiś plik, którego nie dało się otworzyć :)
Teraz, jak moja kanapa robi za htpc to tego nie uświadczę. Niestety, te dedykowane odtwarzacze to jeszcze nie jest to.
No właśnie. Ja plus moich dwóch kumpli tak zrobiliśmy, zrezygnowaliśmy z qnapow na rzecz zbudowania samemu nasa, postawienia na tym openmediavault a przy telewizorach mamy raspberry pi 3 lub odroida c2 lub jak ktoś woli lepsza wydajność to mały komp z płyta z wlutowanym prockiem lub jakis inny nuc z dyskiem ssd. NAS stoi gdzieś w szafie lub garażu a pod tv kompletna cisza. Mam taki układ od roku i wbrew opiniom ze trzeba przy tym caly czas grzebać itp nic w nim nie robie, chyba ze sie bawie na virtuaboxie ktory tez jest na NAS'ie. Wybierając takie rozwiązanie nic nas nie ogranicza. Stawiasz takiego nasa jak chcesz, dajesz mu procka takiego jak chcesz i ramu ile chcesz. nie mówiąc o dyskach. Mozna sie martwic o wat'y ale ja majac i7 4790k, 32 gb ramu i chyba 6 HDD i 1 SSD (na system) mam jak wszystkie dyski sa wybudzone obciazenie 46 watów a jak spia dyski to 30 wat. Wiec jakos bardziej od mojego poprzedniego qnapa ts 470 pro bardzo nie odbiegaja waty. A sa na nim odpalone 3 wirtualki, dwa linuxy(jeden z emby) i windows server 2012. A cena sprzetu wypada zdecydowanie lepiej od qnapa :p

...pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków...

Od wielu lat używałem XBMC (aktualnie Kodi) - najpierw na XBOXie, potem zmontowałem HTPC, w końcu kupiłem Raspberry. Rozwiązanie z bezgłośnym odtwarzaczem multimediów umieszczonym przy TV i serwerze plików w innym pokoju sprawdza mi się najlepiej. Nie ma szumu wentylatora/dysku i łatwiej z ewentualnym upgradem samego odtwarzacza. Więc może lepiej zainwestować w ten sposób, a QNAPa zostawić.

Ze robieniem sobie NASa z PC to jest tak samo, jak ze zrobieniem sobie samochodu zamiast kupna fabrycznego. Można, będzie taniej ale to nie jest dla każdego - jedni lubią grzebać pod maską inni nie :)
 
hiehiehie troche przesadziles tu z porownaniem, predzej bym to przyrównał do kupienia firmowego kompa np HP czy jakiegos innego a kupienie czesci i zrobienia sobie skladaka. Ale nie chce tu zaczynac dyskusji nt. wyzszosci sw. bozego narodzenia nad wielkanocnymi ;p

Z robieniem sobie nasa z pc to jest tak samo, jak z zrobieniem sobie samochodu zamiast kupna fabrycznego. Można, będzie taniej ale to nie jest dla każdego - jedni lubią grzebac pod maską inni nie :)
 
No właśnie. Ja plus moich dwóch kumpli tak zrobiliśmy, zrezygnowaliśmy z qnapow na rzecz zbudowania samemu nasa, .
[/QUOTE]

Można wiedzieć jaki system jest u ciebie postawiony jako podstawowy ?

Który komp byłby według ciebie rozsądnym wyborem:
* DELL 780 2x 3,16 GHz 6 MB DELL 780 SFF E8400 6MB 4GB/160 Win7Pro GW-12M FV
* Fujitsu E500 i3 4GB 3 MB Komputer Fujitsu E500 i3 4GB 250GB Windows 7 PRO
* LENOVO M90P i5 Komputer LENOVO M90P i5 2GB 160GB + GRATIS Win7 FV
* HP Compaq 8200 i5 4x 3,4 GHz 6MB Komputer HP Compaq 8200 i5 4x 3,4 GHz 6MB WINDOWS


Jeszcze jedno, co radzić dla osób które myślą o przejściu z QNAPA na PC serwer w przypadku uruchomienia monitoringu.
Qnap ma specjalny program do obsługi kamer czy na postawionym serwerze który polecasz jest taka możliwość ?
 
Testowalem trzy - openmediavault, freenas, nas4free - pierwszy jest na debianie drugi i trzeci z tego co pamietam na freebsd.
Zam debiana wiec wybralem openmediavault. Ale polecam sobie potestowac i dobrac najlepszy dla siebie. Jest troche tego: 12 Alternatives to FreeNAS | Top Best Alternatives
Co do sprzetu to juz musisz sam dopasowac sprzet do swoich wymagan i sprawdzic na forum danego systemu czy nie ma na nim problemow. I jesli chcesz miec ZFS'a to patrzylbym na to by ram mial ECC.
Co do stacji monitoringu to ja nie uzywam ale ********* mozesz zainstalowac na virtualboxie ktory jest np w openmediavault.

Można wiedzieć jaki system jest u ciebie postawiony jako podstawowy ?

Który komp byłby według ciebie rozsądnym wyborem:
* DELL 780 2x 3,16 GHz 6 MB DELL 780 SFF E8400 6MB 4GB/160 Win7Pro GW-12M FV
* Fujitsu E500 i3 4GB 3 MB Komputer Fujitsu E500 i3 4GB 250GB Windows 7 PRO
* LENOVO M90P i5 Komputer LENOVO M90P i5 2GB 160GB + GRATIS Win7 FV
* HP Compaq 8200 i5 4x 3,4 GHz 6MB Komputer HP Compaq 8200 i5 4x 3,4 GHz 6MB WINDOWS


Jeszcze jedno, co radzić dla osób które myślą o przejściu z QNAPA na PC serwer w przypadku uruchomienia monitoringu.
Qnap ma specjalny program do obsługi kamer czy na postawionym serwerze który polecasz jest taka możliwość ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta graficzna pci
  2. głośna praca