Zakup Qnapa - 4 dyski

Chciałem uprzejmie poinformować, iż w dniu wczorajszym odebrałem swojego TS-453a i ku mojej uciesze, 4K i HEVC odtwarzane są bez najmniejszego problemu.

O ile przy HEVC w KODI jest wszystko super, tak z poziomu plexa mam już przycinki. Nie wiem do końca czym to jest spowodowane. Być może problem tkwi w aktualnym porcie OpenPHT. Sprawdzę jeszcze dzisiaj jak to wygląda z poziomu Linux Station (o ile rozwiążę wcześniej problem z instalacją Ubuntu, która łapie stucka na 51% ;)).

Reasumując, wygląda to bardzo przyzwoicie i z czystym sumieniem mogę polecić modele z N3150 na pokładzie.
 
Cieszę się z tobą :) Ale musisz podać co konkretnie odtwarzasz - parametry plików, jaka przepustowość, audio itp. Te informacje na pewno się przydadzą dla potomnych.
BTW - ja też mam problem z instalacją linux station :), chyba nie tylko my mamy ten problem "51"
 
Chodzi Ci o te pliki, z którymi mam problemy w plexie? Jeżeli tak, to podeślę dane techniczne plików jak wrócę z roboty.

Dziwi mnie fakt, że Kodi 16.1 radzi sobie z nimi bez problemu, a OpenPHT bazujący na Jarvisie 16.1 już nie.
 
Chodzi Ci o te pliki, z którymi mam problemy w plexie? Jeżeli tak, to podeślę dane techniczne plików jak wrócę z roboty.

Dziwi mnie fakt, że Kodi 16.1 radzi sobie z nimi bez problemu, a OpenPHT bazujący na Jarvisie 16.1 już nie.

A mozesz sprawdzić jak sobie radzi kodi 17 beta 5 z plikami hevc ? Z repo father_monde ?
Sam juz nie używam Kodi 16.1.
 
Kodi w wersji 16.1 chodzi u mnie prawidłowo, więc nie ma co testować bety. Szkoda, że nie ma nowszej wersji plexa.
 
Możliwe, że źle Cię zrozumiałem :). Rozumiem, że chcesz abym sprawdził jak HEVC działa na 17, bo u Ciebie coś jest nie tak, czy o co chodzi? :)
 
Możliwe, że źle Cię zrozumiałem :). Rozumiem, że chcesz abym sprawdził jak HEVC działa na 17, bo u Ciebie coś jest nie tak, czy o co chodzi? :)

U mnie działa ale na kompie, mój celeron nie uciąga hevc-u - chodziło mi o sprawdzenie hevc-u w kodi 17 ale na twoim procku, piszesz, że na 16.1 jest ok ale czy tak samo jest na 17 ?
 
Oczywiście, sprawdzę. Myślę, że jak na 16 chodzi to i na 17 nie będzie problemu. A jak wyglądają u Ciebie opcje w zakładce akceleracji?

Dorzuć hardware acceleration VAAPI, tak aby GPU wzięło trochę na siebie i powinno być ok.
 
Mój Celeron ma tylko programową akcelerację hevc-ów, filmy klatkują tak więc J900 nie jest stworzony do 4k :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
OK, nie wiem czemu ubzdurało mi się, że masz N3150.

Na kodi 17 również 4k jak i HEVC bez najmniejszego wysiłku. Wszystko płynnie i przyjemnie dla oczu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta graficzna pci
  2. głośna praca