ZMIANA TS-453B

dawidk1978

Entry Technician
Q Associate
30 Grudzień 2017
62
1
5
8
45
QNAP
TVS-x72
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry
Mam obecnie 4 letni TS-453B z 3 x 4TB w Raid 5. Dodatkowo 512 SSD na aplikacjie.
Serwer używany głównie jako archiwum maili (20 kont) i Qsync (około 6 dostępów z małym ruchem).
Szukanie czegokolwiek i praca z tym to istna mordęga przez interfejs QNAP.
Chcę zrobić upgrade na TS-h973AX-32G 3 x 6TB w Raid 5
Pytania do Was :)
Czy będzie wyraźne przyśpieszenie z nowym QNAP czy coś innego polecacie?
Czy jak dołożę 2 x SSD x 1GB do macierzy czy będzie działała w Quiter i będzie przyśpieszać odczyty małych plików i indeksować? (czy da się tak zrobić 3x 6T HDD plus 2 x 1T SSD w jednej macierzy? RAID 5) Czy lepiej kupić 6 x HDD 4T i zrobić RAID 50 np.

Czy lepiej dołożyć 2xSSD mniejsze na system ?
Zależy mi na wygodnej pracy w interfejsie QNAP.

Dzięki za odpowiedzi.
 
Dodanie cache RW przyspieszy prace, ale zeżre Ci dyski SSD (2-3 lata i wymiana, sam zobaczysz w zużyciu SSDków).

To nas z HERO, wiec ZFS = nie możesz przenieść dysków z starego QNAPa - tylko robota od zera. Ale .. @Ice - który model miał socket na CPU, żeby można było wymiane go zrobić ? ;)
 
Dodanie cache RW przyspieszy prace, ale zeżre Ci dyski SSD (2-3 lata i wymiana, sam zobaczysz w zużyciu SSDków).


To nas z HERO, wiec ZFS = nie możesz przenieść dysków z starego QNAPa - tylko robota od zera. Ale .. @Ice - który model miał socket na CPU, żeby można było wymiane go zrobić ? ;)
Przeniesienie zakładam, wymieniam 4 letnie dyski.
Chodzi o wygodną pracę w wyszukiwaniu i otwieraniu maili przez QMAIL.
 
672n, x i xt na 100%, potem już półka enterprise.
 
672n, x i xt na 100%, potem już półka enterprise.
Niestety ale nie mój budżet.
Zastanawiałem się jeszcze nad jakaś używana maszyna win server
Połączono posty:

TS-h686 a to? Na xeonie?
 
Jaki budżet?
 
TS-h686 dobry Qnap, bez dwóch zdań. 672X - mieście się w budżecie.
 
672 na i3? Miałeś doświadczenie jak działa www?
 
Miałem 672n cpu zmienione na i9-9900t. Serwer www miałem w Plesku i mam w sumie do dziś. Jak chcesz coś do wirtualizacji, będę miałe do sprzedania mini serwer na 2xssd+2xm.2 na AMD 5700G.

Co do Qnapa, jak będziesz chciał pomogę wybrać coś w dobrej cenie - ale www must have wirtualizacja z kopią, najlepiej na ssd.
 
Nie zależy mi właśnie na serwie www. Chodzi mi o wygodne przeglądanie menu qnapa. Korzystam głównie z kopii na tym urządzeniu. Odszukiwanie jakichś starych maili, przesyłanie dalej. Typowe archiwum. Swoją drogą dziwi mnie, ze szybciej działa np Web przez przeglądarkę na qnap niż ich natywny system. Masakra jakaś. Niby 4 k ma uciągnąć i z bieda idzie.
 
System ma działać poprawnie i stabilnie, na wielu rzeczach są wrzucone duże timeouty. Próbowałeś wczytać sporo plików np. z omv - truenas? Czeka się wieki.
TS--473a w zupełności CI wystarczy.
 
System ma działać poprawnie i stabilnie, na wielu rzeczach są wrzucone duże timeouty. Próbowałeś wczytać sporo plików np. z omv - truenas? Czeka się wieki.
TS--473a w zupełności CI wystarczy.
Nie siedzę tak głęboko w tym. Testowałem kiedyś asustor na i3 to niebo a ziemia. Jutro powęszę. Dziękuje bardzo za wsparcie
 
Spójrz na serię TS-x73A tam masz ten sam CPU co w TS-h973ax a w modelu TS-873A to łącznie z dyskami M2 będzie 10 szt. (8 zatok 3,5"/2,5" + 2xM2)
Co do przenoszenia systemu to nie musisz przenosić ręcznie na nowe dyski. Stare podpinasz do nowej maszyny zgodnej z QTS doinstalowujesz niektóre aplikacje i masz działające urządzenie, potem wymieniasz sekwencyjnie dyski na większe (bo chciałeś 6TB zamiast 4TB. Co do wydajności ja przeszedłem z TS-453Be na TS-673A i czuje się tą różnicę.
 
Jeszcze jedno pytanie. Może postawić VM i jakiś Linux do przeglądania archiwum ? Będzie to jakoś działać ? Po pulpicie zdalnym ?
 
QMail jest rozwiązaniem stricte dla QNAPa - nie ma innej wersji dla Ubuntu czy Windows.
Połączono posty:

lepszym znajduje ThunderBird Portable trzymanego na NASie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
QMail jest rozwiązaniem stricte dla QNAPa - nie ma innej wersji dla Ubuntu czy Windows.
Połączono posty:

lepszym znajduje ThunderBird Portable trzymanego na NASie.
A czy dam radę podglądać archiwum qmaila przez Linux czy też thunderbirda?
Qmail zapisuje pliki eml plus załączniki
 
nie mam pojęcia, kopię robię w Thunderbirdzie i mam spokój.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Padło na TVS 872X na I5 16GB
3 x Ultrastar 6TB
Mam pytanie,
Lepszy cache na dwóch SSD m2 czy system na owych dyskach
Czy też Cache plus system na 1 x SSD?
Czy też System na ssd a te dwa m2 dołożyć do macierzy Quiter.
Czy jak będzie 32 ramu to wykorzystam? (nie mam VM)
 
Chciałbym skontaktować się z ICE, jest resselerem?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmail
  2. asustor
  3. 453b
  4. Ts-453b
  5. https://forum.qnap.net.pl/threads/zmiana-ts-453b.39056/
  6. TVS-672n
  7. tvs 872x
  8. TS-h973AX
  9. Truenas
  10. dyski z innego