Co w zamian za DS211j?
Witam. W domu od ponad roku posiadam leciwego już DS211j. Jest to mój pierwszy NAS i dzięki niemu sprecyzowałem swoje potrzeby do czego potrzebuje urządzenia, a praca na tym modelu jest ciężka z powodu czasu oczekiwania na ładowanie się aplikacji albo nawet drzewa katalogów. NAS'a używam do: -...- bobi1326
- Temat
- działa można nawet
- Odpowiedzi: 19
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc OceanKtv nie działa
Witam: Odpalił ktoś już OceanKTV na swoim qnapie. Mam qnap TS-253A z 8GB ramu i mam problemy z odpaleniem. Zainstalować mi się udało, mam widoczne w HDstation, odpala mi się na telewizorze ale jak wybieram "Karaoke Room" to pojawia mi się "Ładowanie... Czekaj..." i na tym pozostaje. Próba...- Remus
- Temat
- działa oceanktv wersja witam
- Odpowiedzi: 9
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
TAS-268 czy TS-251
Potrzebuję NASa z możłiwością przeglądania za jego pomocą domowego zbioru filmików nagranych kamerą AVCHD, ewentualnie obejrzenie czasami na ekranie telewizora czegoś z youtube lub cda.pl. Do tego oczywiście własna chmura, backupy wszystkich urządzeń w domu. Myślałem też żeby kiedyś pobawić się...- marcin9098
- Temat
- działa
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- P
Pomoc dysk sata III pracuje z prędkością 3Gbps zamiast 6Gbps
Witam,Posiadam Qnap TS-453mini 8GB (wersja oprogramowania 4.2.0 Build 20160130) oraz trzy dyski w następującej konfiguracji: Slot1: SSD Samsung 256GB (grupa RAID 1 - pojedynczy dysk, Pula 1, Wolumin 1) Slot2: HDD WD 6TB (grupa RAID 2 - pojedynczy dysk, Pula 2, Wolumin 2) Slot3: HDD WD 6TB...- philipe
- Temat
- dyski działa
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc File Station połączenie z zdalnym zasobem SMB
Cześć,Walczę z podłączeniem zdalnego zasobu SMB do FileStation i powoli wymiękam, przez co proszę o pomoc. Sytuacja wygląda tak: jest router z openwrt, który posiada dysk z udziałem smb dla grupy roboczej. Zasób ten jest dostępny bez loginu i hasła dla grupy roboczej (taka lokalna wymiana...- Wezyr
- Temat
- działa może station
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- S
Pomoc Nero MediaHome
Witam.W app center pojawił się dzisiaj Nero MediaHome, zainstalowałem ten serwer i wygląda na to, że działa poprawnie (TV Samsung 46D6500). Pozostaje tylko sprawa gdzie ten serwer można konfigurować, nie widzę żadnej ikony, nie ma nigdzie w panelu sterowania. Po zainstalowaniu po prostu serwer...- sylwas72
- Temat
- działa można serwer tylko
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc Container Station vs Virtualization Station
Możecie mi wyjaśnić różnice między nimi? No poza tym, że virtualization station mi działa jak tego oczekuję. W virtualization station tworzę maszynę wirtualną, ustawiam co trzeba, wskazuję plik z obrazem instalacyjnym i na ogół działa. Dziś próbowałem zabawy z container station. Z pewnością...- badziewiak
- Temat
- działa station unknown virtualization
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
- D
Pomoc Wirtualna maszyna a hibernacja
Witam Może jestem w błędzie i hibernacja działa ale wydaje mi się że serwer cały czas działa i nie usypia się w nocy jak nikt z niego nie korzysta. Dodam że uruchomiłem maszynę wirtualną z win xp. Może dlatego cały czas działa, jeśli tak czy jest jakaś opcja do ustawienia harmonogramu wyłączania...- dziadek-NET
- Temat
- dyski działa może
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
Pomoc Udostępnianie wybranych folderów po FTP dla Usera.
WitamQNAPTworzę użytkownika np. XYZ nadaje mu hasło itd.... Po zalogowaniu po FTP widzi swój folder domowy i folder Public. Chcę temu użytkownikowi dodać dostęp RO do jednego z pod folderów który już istnieje, postępując wg. tuto-riala tworzę w dziale foldery współdzielone nowy (wirtualny)...- Voodoo4
- Temat
- działa folder folderów tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Kopia danych 'backup' na FTP
WitamNadejszła wiekopomna chwila i wymieniam TS-212 na TS-253 Dyski te co w 212 będą używane w 253.Wiem że teoretycznie mogę przełożyć dyski z 212 do 253 i wszystko będzie cacy natomiast postanowiłem mieć 'fresh copy' systemu, bez śmieci itp i chcę w 253 wszystko postawić od zera a dane na...- maciejka104
- Temat
- danych działa mogę
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
TS 251
Witam mam ochotę aby zakupić sobie ten wlasnie model wymieniony w temacie.Moje pytanie/pytania to:1. Czy moge w jakis prosty sposób użytwac music station i photo station na telewizorze. To znaczy nie chciałbym aby przegladac zdjecia lub puszcac muzyke na kompie tylko na TV. Jak rozumiem...- Grzes978
- Temat
- działa station
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- J
Pomoc Codzienna utrata połączenia z moim TS-251
Cześć, na początek chciałbym sie przywitać.Jestem kompletnienowym użytkownikiem TS-251 z systemem 4.2.1. Sprzęt podłączyłem trzy dni temu a jako ze jestem totalnym laikiem wszystko podłączyłem i konfigurowalem zgodnie z instrukcja i nic więcej.Z internetem jestem podłączony przez kabel...- jumiles
- Temat
- działa jestem
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Działające karty wifi z Qnap.
Cześć,Pomyślałem iż warto byłoby przygotować zestawienie kart wifi działających z naszymi urządzeniami. Wiem, że producent ma stronę z listą kompatybilnych kart, ale kilka razy już spotkałem się z sytuacją iż karta, której nie ma na liście, działa poprawnie. Baza użytkowników będzie lepszym...- Wezyr
- Temat
- działa karty można
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Kompatybilność dysków i urządzeń peryferyjnych
- J
Pomoc dostęp do udziału jako admin TAK, jako user NIE działa
Witam. Na początek zaznaczę, że jestem mocno poczatkujący w tych tematach aczkolwiek chętny do nauki :-) Od pewnego czasu śledzę forum i szukam rozwiązania dla mojego problemu. Żadne z tych, które znalazłem nie działa. Qnap TS-251. Najnowszy soft. Jedyne co zrobiłem to: Skonfigurowałem qnap aby...- jerry
- Temat
- admin dostęp działa
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- R
Pomoc Dostęp do Photostation bez panelu admina plus Qsync
Witam, W skrócie aby nie zanudzać, założenia są takie jak w temacie: - dostęp do Photostation na publicznym stałym adresie przypisanym do jakiejś domeny. Jednocześnie brak dostępu do panelu admina - jednocześnie dostęp do Qsync na publicznym adresie w trybie direct (bez używania myQnapCloud)W...- RiFF
- Temat
- admina dostęp działa photostation qsync
- Odpowiedzi: 0
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- Z
USB DAC na Qnap TS-x51
Witam wszystkich,od paru miesięcy testuję *********, ale dojrzałem już do docelowej maszyny i padło na Qnapa prawdopodobnie ts-251 ze względu na przyzwoity sprzęt za rozsądne pieniądze. W zasadzie prawie wszystko co powinienem już wiem. Została jedna wątpliwość, która ostatecznie może zaważyć...- ZajoncPoziomka
- Temat
- audio działa intel tylko
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)