Pomoc HBS3 i multiwersje (versioning)
Witam, problem pojawił się kilka miesięcy temu - chyba w momencie pojawienia się aktualizacji do HBS3 - czyli poprzednie 3 lub 4 wersje systemu QTS też miały ten problem. Wcześniej działało poprawnie. Backup Versioning v1.0.0428 zainstalowany. A problem polega na tym, że przestał działać system...- jk.1
- Temat
- color działa firmware problem wersjonowanie
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc FTP nie działa nawet lokalnie
WitamOd rana walczę z FTP - nie wiem czy coś jest nie tak z moim ruterem czy jakieś ustawienia w qnap są skopane. Wydaje mi się, że już wszystko przeklikałem. Na zewnętrz nie działa tym bardziej ale czekam na zewnętrzny ip od dostawcy. Dziwi mnie tylko czemu to lokalnie nie działa.Chcę się...- maki1000
- Temat
- działa ftp
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- N
Nowa aplikacja MediQPACS, pozwala na...
Nowa aplikacja MediQPACS, pozwala na wykorzystanie serwerów QNAP NAS jako prywatnego serwera PACS (Picture Archiving and Communication System – System archiwizacji obrazu i komunikacji), z pomocą którego użytkownicy mogą wygodnie tworzyć, przechowywać kopie zapasowe i zarządzać obrazami...- (No Name)
- Temat
- działa serwer zdjęć
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc Entware zabiło mi system?
Czołem, Był spokój i zacząłem mieszać w systemie :) Zainstalowałem sobie takie cuś z tutoriala z zagramanicznego forum: Commandline utilities for 4.3.3 - QNAP NAS Community Forum Entware-3x_0.99std.qpkg i niestety chyba zabiłem delikatnie system. NAS nie wstaje całkiem. Nie odpowiada na pingi...- whitemax
- Temat
- działa entware forum tylko
- Odpowiedzi: 15
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- M
Pomoc Emby - licencja
Koledzy czy do Emby trzeba wykupić licencję? Mam odpalone EMBY na Qnap i gdy odpalam na TV to wyskakuje mi aby zakupić licencje.- mskrapi1980
- Temat
- działa emby trzeba tylko
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc TS-259 Pro+ nie widać go
Witam To mój pierwszy post na forum i jeśli zła lokalizacja to proszę o przeniesienie do właściwejDostałem w prezencie Qnap TS-259 Pro+ z dwoma dyskami 3,5 cala każdy po 1TbPo podłączeniu czy to bezpośrednio do komputera czy tez do routera zarówno UPC jak i innego kablem RJ45 nic nie jest...- Athorgal
- Temat
- color działa reset widać
- Odpowiedzi: 40
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- B
Pomoc Po aktualizacji nie działa kamera
Witajcie szanowni forumowicze. Wczoraj zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji oraz SS do wersji 5.1.3.3.2. I zauważyłem że kamera przestała wyświetlać i nagrywać obraz na moim nasie. Kamera działa prawidłowo. Na swojej stronie internetowej kamera wyświetla obraz prawidłowo. Nie można się...- broda
- Temat
- color działa kamera station surveillance wersji
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
Pomoc TRACCAR problem z komunikacją.
Kolega pokazał mi ostatnio aplikację TRACCAR wraz z nadajnikiem GPS/GPRS który ma zamontowany w motorze. Serwer TRACCAR postawił na swoim komputerze (nie QNAP). Znalazłem instalkę na QNAPa i dla próby chciałem wykorzystać swój telefon z androidem. Sprawdziłem czy telefon działa na...- nelik1987
- Temat
- aplikacje działa lan trzeba
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Urządzenia mobilne i Narzędzia użytkowe
- P
Pomoc Nie słychać muzyki w Firefox, poprzez Music Station
WitamW „Music Station" muzyka odtwarzana podczas transmisji strumieniowej poprzez przeglądarkę „Firefox” jest niesłyszalna. Wszystko działa tylko nie ma dźwięku. To samo odtwarzane poprzez „Microsoft Edge” działa i dobrze słychać muzykę w głośnikach. Czy działa poprzez „Google Chrome” nie...- Piter
- Temat
- działa music station
- Odpowiedzi: 6
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
Pomoc Virtualizatiization Station - zastosowania
Po rozbudowie pamięci na moim TS-251 do 8GB nie mogłem oprzeć się mojej ciekawości i zainstalowałem Virtualization Station i uruchomiłem wirtualną maszynę z Windows 10 (tak dla treningu). Wszystko działa, ale jest to wolne. Zastanawiam się do czego może być wykorzystywana taka konfiguracja...- wojtekdu
- Temat
- działa ubuntu windows
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc HybridDisck Station
Cześć wszystkim.Pojawiam się ponownie z kolejnym problemem na moim qnapie. Przez długi długi czas serwer działam bez zarzutów realizując swoje podstawowe założenia czyli "centrum multimedialne". Filmy śmigały, zdjęcia przelatywały więc można by rzec że kraina mlekiem i miodem płynąca... ale ni...- cert_keram
- Temat
- color działa station
- Odpowiedzi: 0
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania
Witajcie. Po ostatniej aktualizacji przestała mi działać agregacja folderów, czyt. tak przypuszczam bo prędzej nikt nie zgłaszał, a dzisiaj już są problemy. Najpierw podejrzewałem że to problem windowsa czyli odmapowałem folder połączony, pokasowałem hasła, ustawiłem na nowo i dalej pupa...- wEbMAStEr
- Temat
- agregacja aktualizacji color działa folderów oprogramowania
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Przy piwie Cinema28 - czy używać?
Cały problem w tym, że po zatrzymaniu Cinema28 komunikat w oknie zadań w tle nie zniknął. Ponowne uruchomienie również nie pomogło. Pierwszy raz jak odpaliłem Cinema28 były dwa urządzenia: HDMI i TVSamsung. HDMI to rozumiem wyjście NAS`a, a TV to mój telewizor podłączony do tej samej sieci...- wojtekdu
- Temat
- cinema28 działa qsirch station
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Pomoc Qsirch nie działa
Witam, Zbudowany postem o możliwościach Qsirch-a postanowiłem użyć, ale po instalacji dostaje komunikat w oknie przeglądarek: "Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia." Czy ktoś może coś podpowiedzieć ? Pozdrawiam,Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0435 Model serwera: QNAP TS-251 (8GB)- doc_pb
- Temat
- color działa error https qsirch
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
TVS-471 VS TS-453BT3 vs TVS-473, który wybrać?
Witam Serdecznie,Jako iż święta zbliżają się wielkimi krokami a żona ciągle dopytuje się co bym chciał dostać to postawnowiłem że czas na zmianę NAS ze starego 269L.Modele które rzuciły mi się w oko to 471, 453bt3 oraz tvs-473. Nie chciałbym popełnić jakiegoś głupiego błędu przy wyborze...- bpx03
- Temat
- działa pilot tvs-471
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Nie działające aplikacje po zmianie routera
Witam. Mam problem z aplikacjami na telefon. Po zmianie routera Sagem na Dasan i podłączeniu światłowodu aplikacje na telefonie nie działają. Gdy chcę się połączyć po wifi np. z vmobile wszystko działa lecz gdy próbuję po danych komórkowych pojawia się komunikat że nie można połączyć się z...- gramek1
- Temat
- aplikacje działa porty routerze
- Odpowiedzi: 14
- Forum: Urządzenia mobilne i Narzędzia użytkowe
Pomoc Acronis True Image i HS-251+
Cześć,mam problem z Acronis. Po zainstalowaniu na Qnap i próbie uruchomienia następuje przekierowanie na wewnętrzny adres serwera (otwiera się nowa karta), ale na port 8081 i "witryna nieosiągalna". Wygląda na zablokowany port. Gdzie mam go odblokować?MarcinWersja oprogramowania Firmware...- ratel
- Temat
- acronis color działa hs-251+ https
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- S
Pomoc Backup oraz Restore konfiguracji oraz plików systemowych wraz z aplikacjami
Witam wszystkich. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem serwera TS-251. Z racji ograniczonego budżetu w pierwszej kolejności mogłem sobie pozwolić na zakup samego urządzenia oraz rozbudowę pamięci RAM do 8GB (z myślą o tym iż na początku przygody z NASem wykorzystam zalegające 2 dyski...- s_k
- Temat
- backup color działa konfiguracji
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- M
Pomoc DSD i DLNA QNAPa
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0262 27.07.2017 Model serwera: QNAP TS-251AWitamCzy poprzez wbudowany serwer DLNA lub Media Streaming add-on sa u Was przesylane pliki DSD do wybranego urzadzenia? U mnie niestety nie dziala;(. Oczywiscie z tych samych lokalizacji itp, itd na QTwonky...- mirmil
- Temat
- color dlna działa
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc TVHeadend Kodi 17.1 na QNAP 253A
Potrzebuje uzyskać funkcje nagrywania na QNAP 253A używając IPTV na Kodi 17.1 W tej chwili mam skonfigurowany Simple IPTV Client ale nie ma możliwości nagrywania. Zdecydowałem pójść w stronę TVHeadend ale przy próbie instalacji paczki TVHeadend_0.9.0.3_x86_64.qpkg mam komunikat: No supported...- robay
- Temat
- działa tvheadend
- Odpowiedzi: 5
- Forum: HD Station, Kodi i wyjście HDMI