Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

dam znać jeśli się zdecyduję :)
Przypominam DLNA to nie jest standart ... to nieporozumienie ... standartem jest skretka, transmisja protoklem TCP/IP a DLNA stanowczo NIE!
A kto myśli inaczej, ten jest wrogiem ludu (pracującego miast i wisi)...
 
Jeśli chodzi o kabelek to wg mnie to kabelek cat. 5e czyli do długości ok. 100mb masz 100Mb/s. Kategorię 5e stworzono po to aby lepiej zachowywała się w sieciach gigabitowych. Nie jest to cat 6 ale daje radę. Przecież kabli ze ścian wyrywać nie będziesz.
Standart mowi jasno: Gigabit 5e i wyzej , chociaz dobry kabel kat 5. pociagnie gigabita bez problemu, tu najlepiej zrobic test i modlic sie zeby wszystkie nitki byly zarobione ;)


QNAP Product Comparison - Tower Models <- molej lektury
ja bym pobawil sie ts-231 dwa rdzenie arm - ta moc mnie kusi :) dekodowanie przez noc moze smigac na jednym core, a drugi niech zajmuje sie OS + torrent

Pominiales jeden istotny aspekt - predkosc przesylu 110MB/s robi swoje ;)
Qrde do tego linku nie dotarłem świetne dzięki serdeczne prawie 7-me niebo

Rozszerzyłem swój zakres wyboru o modele QNAP TS-212P, QNAP TS-220, QNAP TS-231, QNAP TS-251 i jego konkurenta S DS214play.
8209.png


O Panie rozpisałem się już kończę i pozdrawiam.
Dobrze dobrze. :)

Adminie jak Alaldyn wielki jesteś thx
 
  • Haha
Reakcje: Silas Mariusz
The Final Countdown
jak w znanej piosence
Na polu boju zastały tylko TS-212P i TS-251-4G (oba z zestawem WD RED 2TB). Cenowo to odpowiednio około 1400 i 2400 PLN brutto
Ha ha czyli jak to w życiu bywa dwa przeciwstawne rozwiązania.
Trzecią opcją jest nic nie robienie czyli pozostanie na ten czas przy S ds110j który po wymianie posiadanego switcha na 1GB nie co ożył lub zakup alternatywy S ds214play który jest nie co tańszy od TS-251 czy 4-G.
W cenie spora różnica nie powiem, możliwości także różne. Dodatkowo właśnie padł mi jeden z laptopów dziś ma być wyrok z serwisu. Wyłącza się sam i nikt nie wie dlaczego (poszukuję na wszelki wypadek płyty głównej do Dell Vostro 3550 z i5 na pokładzie może ktoś ma?)
Nie chodzi tylko o różnicę cenową jestem w stanie i te 2400 przełknąć tylko boję sytuacji w której kupie coś (zresztą kolejną już rzecz) której ni będę wykorzystywał w pełni. Przy tym świadomość, że na 212P także odtwarzał by bajki i filmy dziecku na TV jak to teraz ma miejsce dzięki S tliła by mi się w głowie no i przybiła by z czasem Żonę całkowicie.

Teraz wolne wybiegi myślowe oparte o szczątkową wiedzę pochodzącą z Forum i knowania własnych komórek koloru szarego.
TS-212P
Zakup tej opcji i tak diametralnie zmienia moją sytuację: wzrost wydajności procesora z 0,8 na 1,6 GHz i RAM ze 128MB do 512MB (skok wydaje się być epokowym).
Myślę, że obsłuży aktualne potrzeby poprawiając jakość pracy. Pozwoli na lepszy dostęp do NAS z urządzeń przenośnych Smartfon i tablet. Posiada iSCSI wiec możliwe będzie wystawianie LUN do LAN.
Bardzo mnie interesuje czy Ktoś ma 212P i użytkuje w zakładanych celach w domu? Jakie macie opinie o sprzęcie z założenia skonstruowanego do zastosowań domowych i nic więcej z głównym celem pracy odtwarzaniem filmów na TV.
Czy stojąc w otwartej przestrzeni nie pracuje głośno. Syn... DS110j jest cichuteńki tylko dysk słychać jak się wybudza.

TS-251-4G

Celowo nie biorę po uwagę wersji sprzętu z 1GB RAM wg mnie nie ma to sensu lepiej kilka złotych dopłacić i mieć coś co pozwoli na więcej. Późniejsza dokładka RAM kosztowała by więcej a apetyt jak zwykle rośnie w miarę jedzenia.
Co go charakteryzuje: świetne parametry, możliwość podłączenia do TV po HDMI, "transformejszyn" dla HD w locie, zgodność z Virtual głównie chodzi mi o VMware, dużo większa wydajność. dyski hot swap w kieszeniach, 2 x LAN z możliwością agregacji, ogólnie super.
Tylko czy TS-251-4G będę w stanie wykorzystać w domu? skoro przez kilka lat S DS 110j wystarczał?. A odtwarzanie bajek nawet tych 1280px w większości przypadków szło płynnie na TV.
Miałem wczoraj zamówić zestaw, nawet już dzwoniłem ale powstrzymałem się. Wszystko znalazłem w redcoon.pl. Muszę ostudzić głowę.
Brakuje mi wewnętrznego uzasadnienia zakupu które przekładało by mi się na potrzeby które uspokoiło by moje sumienie, szukam go nadal.
Pisze te słowa co świadczy o tym jak wielką mam ochotę na zakup TS-251-4G. Tyle, że mam już w domu informatyczne gadżety kupione na zapas które nie wykorzystuje. Korci mnie nowe wyzwanie i możliwość zabawy w wolnych chwilach z Virtualkami tak jak to robię w pracy. Obecnośc na Formum Qnap-s także mnie kusi. Tyle, że co w domu będę stawiał na Virtual? nie potrafię znaleźć pomysłu i logicznego oparcia w potrzebach Rodziny.
Wiem, że wybór zależy to od tego co chcę zrobić do czego ma to służyć - pisałem Wam podstawowe zastosowania są w planie: głównie jako źródło do plików filmowych na TV po LAN-ie, FTP, chmurka i okresowy dostęp dla zaproszonych do zabawy Userów przez HTTP. Nic zatem wielkiego. Ale ten 251-4G to fajny sprzęt i dlatego tak mnie kusi.

Resztę sprzętu branego do tej pory pod uwagę odstawiłem do lamusa. Decyzję podejmę szybko - tak zakładam, oczywiście Żona by się ucieszyła gdybym wybrał opcję tańszą, choć uboższą na przyszłość. Przydatne okażą się Wasze opinie na temat PS-212P.

Taki jest obraz mych rozterek płynących "Dylematu co wybrać..." w dziale do Kawki lub herbatki. Jesteście świetną brygadą czego Wam gratuluję.

Pozdrawiam
 
Pozwolę sobie zabrać głos, tylko nie krzyczcie bo to moje takie prywatne zdanie. Po pierwsze ARM to taki procesor nie procesor :D. Zaczynałem z Qnapem od TS-112 (tak się to się chyba nazywało) i głównie miał pracować jako mały serwerk WWW dla własnej stronki i plikownia. Wymieniłem go po niecałym roku na 269L a tego po półtora roku na 470Pro. O ile ostatnia wymiana miała na celu poprawę multimediów i VM o tyle poprzednia była podyktowana w szczególności mocą obliczeniową. Mam też nadal S DS213 i tu sytuacja jest podobna jak na ST-112. Problemem są np. czasy odpowiedzi serwera WWW. Trwa to długo i oby w trakcie próby dostępu nie wyskoczyło jakieś skanowanie biblioteki multimediów lub np. działający DLNA. Główny problem to obciążenie jakie generują bazy SQL. Osobiście dla osób chcących postawić jakąkolwiek stronkę, która korzysta z baz danych i php odradzam rozwiązania bazujące na prockach ARM podobnych. A sama praca z interfacem QTS na rozwiązaniach szybszych to zupełnie inna bajka i brak irytacji ;)
 
@Ramzes5 - TS-251 >> TS-212 , czytaj 251 jest duzo lepsze niz 212 , w sumie mozesz powiedziec ze 251 da rade paru filmom na raz gdzie 212 przy 2. bedzie sie krztusi, ogranicza Cie tylko kasa

@pawurb1978 - teraz znamy Twoja historie ! :D, jak to mowia .. od czegos trzeba zaczac :)
 
OK postaram się.
Może być fotostory z opisem czy pdf do pobrania, co się tutaj preferuje.
 
fotostory byloby cudowne :)
a film bylby super ! :D


PS: W miare mozliwosci ;)
 
Gratuluje podjęcia decyzji :) !

Swoją droga Twoja ścieżka to świetny przykład na generowanie potrzeb o których sie wcześniej nie miało pojęcia ;) ( ze sie je posiada).
Ja tez dziękuje Panom (?) z tego forum za cenne rady, choć w moim przypadku skończyło sie to anulowaniem zamówienia na 212p. Poszukiwania trwają, pozdrawiam serdecznie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Uruchomiłem, przeniosłem zawartość S i konfiguruję. Zdjęcia obrazujące przebieg prac robiłem i opis będą nie co później.
Teraz pierwsze spostrzeżenia. Zabudowa HDD, instalacja bez problemu. Upgrade firmware bez zawieszeń.
Ogólnie panel zarządzający podobny do S i to bez względu na to kto od kogo podebrał koncepcję.
Trochę schodzi czasu na odnalezienie ukrytych niekiedy opcji.
Tutaj pytania do Was aby szybciej poszło,szkoda marnować czas którego za wiele aktualnie nie mam:
1. Nieszczęsny DLNA jak i gdzie dokopać się do ustawień dotyczących okładu katalogów widocznych w TV. Bez sensu jest standardowy ukłąd który wyświetla się na TV z kategoriami zupełnie nie potrzebnymi w moim przypadku? NA serwerze mam katalog Video i podkatalogi bajki w których mam kolejne podkatalogi zawierające pliki do odtwarzania. Niestety na TV widać zupełnie co innego a udostępnione pliki w ustawieniach Libre... wogóle nie mają odzwierciedlenia na TV. Wszystkie pliki filmowe są w jednym worku wymieszane na całego. Od razu zaznaczam, że nie jest to wina softu na TV. W S wszystko co ustawione było w sofcie odzwierciedlał TV. Nie sposób odnaleźć film który chcesz obejrzeć. Musze to zwalczyć bo na DLNA będzie się łączył TV w drugim pokoju.
2. Konta użytkownika które już pozakładałem i nadałem uprawnienia. Jak zablokować userom możliwość samodzielneej zmiany haseł? Nie odnalazłem takiej opcji. W S było to dostępne z poziomu edycji konta usera lub grupy. Tutaj tego nie widzę.
3. Qsync - jak wyłączyć dostęp pojedynczym userom do tej funkcji tak aby w ogóle nie mieli tej usługi? Inne można wyłączyć z poziomu ustawień k-ta wyłączenia tej systemowej usługi nie odnalazłem. Nie wszyscy potrzebują z tego korzystać a jak będą mieli to na swoich pulpitach to będą zaraz dzwonili co to i po co !

Ogólnie robi to wszystko fajne wrażenie i jest dużo szybciej niż na S. Ale o tym już w innej kolejnej bajce.
 
Ad1
Jak DLNA to plex lub serviio. Ustawisz sobie co będziesz chciał.
Ad2
FAQ SSH jako admin i:
Bash:
usermod -L nazwauzytkownika
Ad3
Qsync->uzytkownicy->lista wszystkich użytkowników-> wyłącz ptaszka dla tych co mają być wyłączeni


EDIT
Hola, hola, masz chyba Qnapa z HDMI więc po co ci DLNA ? Wpinasz kabel i odpalasz XBMC
 
O dzięki
odpowiedzi rzeczowe za które dziękuję,
1. Jasne dziękuję dzisiaj poeksperymentuję.
2. Się zrobi, taka funkcja w S była pod interface graficznym także w Windowsach jako podstawowa jest pod "klikiem"
3. W Qsync już wczoraj odhaczyłem kogo trzeba ale ikona programu i tak widnieje na ich pulpitach ale może tak ma być.

Edit - tak jak napisałem drugi TV w oddzielnym pokoju łączy się po LAN stąd potrzeba DLNA.
1. Nieszczęsny DLNA
Zainstaluj Twonky z AppCenter! Jest o niebo lepsze od tego wbudowanego

PS Nowa wersja firmware'u dodaje więcej funkcji :p

pigers B-)taki mam plan na dzisiejszy wieczór.
New firmware przynajmniej z dostępnych w automacie zassałem i położyłem na NAS.
 
Może z Betą na razie przynajmniej spasuje najpierw łokciami porozpycham się w Qnapku aby mi luźniej było.
Muszę bajki w sieci domowej uruchomić.
Ale w niedalekiej przyszłości jak najbardziej chętny będę do testów.