Przy piwie Jaki VPN wybrac na 2023r ?

Speed55

QNAP HFA
Q's Professional
5 Maj 2022
76
12
33
45
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Witam

Jaki VPN wybrac na 2023r. ?
Używałem przez 5 lat NordVPN i nie wiem czy przedłużać ofertę czy może coś innego wybrać?
Słyszę dużo o Serfshark (przynajmniej się dużo oglaszają) ale nie wiem czy warto zaufać tej firmie...
Jakieś propozycje?
Ofertę chcę na lata minimum 2 bo z tego co widzę nic innego się nie da wybrać. oprucz Nord. W Nord mialem ostatnio wykupione na 3 lata za 100 dolarow - teraz proponują mi jako stały klient 140 dolcow tez na 3 lata - nie wiem czy to dobra oferta czy nie.
Miałem na próbę 60 dni ExpresVPN i nie wiem czy to była jakaś sciema czy tak ich serwery są atakowane ale w ciągu 30-40 dni było chyba 30-40 ataków (przynajmniej raz dziennie) na mój komp, telefon tak wiec dałem sobie spokój z ta firma.
Chciał bym aby VPN działał na wszystkich moich usadzeniach ok. 8. (Wiem że Serfshark nie ma limitu, Nord ma właśnie do 8)
Chciałbym tez aby można by było zaimplementować VPNa na routerze albo na NASie. Niestety Nord juz nie wspiera tej funkcji (WRT-1900ACS).
Doradźcie coś
 
A VPN na własnym Qnap nie wchodzi w grę ?
Czemu musi być jakaś zewnętrzna usługa, potrzebujesz IP z innego kraju ?
 
A VPN w routerze?
 
200.gif
 
Parę lat korzystałem z vpnonline.pl , majac internet od operatora komórkowego, to ich oferta mi bardzo pasowała ze względu na możliwość stałego ip
 
Ja sobie chwalę Ivacy VPN. Jest to chiński produkt, ale wykupiłem na 5 lat za chyba 25$ i póki co od 1.5 roku gdzieś śmiga bardzo fajnie. Korzystam nawet do ściągania torrentów. Do tychże można wybrać chyba tylko 4 lokacje, na reszcie ruch p2p może być ograniczony. Ale to można sobie doczytać w instrukcji. Mają też dobry support, wiele wspieranych metod połączeń i urządzeń. Są też gotowe programy, albo można skorzytać z konfiguracji np OpenVPN, również do ściągniecia.
PS. wybrałem go nie tylko na podstawie ceny, a w tamtym momencie był to najszybszy VPN. Nie wiem jak teraz :D
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
Chyba brakuje tutaj najwzaniejszego pytania. Co czego ci potrzebny ten VPN i w jakim celu chcesz go uzywac?
Zakupy online, operacje bankowe, reklamy, netflix i inne tego typu sporadycznie p2p, wystawienie qnapa na swiat ale jak najbardziej bezpiecznie aby mi go nie zalatwili z zadaniem bitcoinow.
 
Szybki. S2S :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/jaki-vpn-wybrac-na-2023r.40152/
  2. nordvpn
  3. openvpn
  4. nord vpn
  5. TELEFON
  6. netflix