Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

Jakie miałeś Cruciale? W moich znajomych wszyscy na Crucialach, 253d,453d, 473a, 672n....
 
Internety mówią, żeby unikać dysków SMR, a on chyba właśnie taki jest.
Chyba jesteś w błędzie.
5c9d2673226c1134e9c692141ba7ad36.jpg
 
To mój pierwszy NAS. Ramu mam nadmiar. Procek daje radę. Jestem naprawdę zadowolony, spełnia on moje wymagania w 100%.
Wykorzystuję do ściągania i oglądania filmów. NAS chodzi na okrągło, głównie do synchronizacji dużej ilości plików (grafika komputerowa).
Do tego zdjęcia. Synchronizacja komputer w domu NAS komputer w pracy. Dwie osoby mają dostęp przez Qphoto do zdjęć domowych.


Tak. Z perspektywy czasu podpiął bym SSD pod system, ale teraz nie chce mi się kombinować :)


Z SMR pewnie tak jak wszystkie nowe dyski. Mi do tej pory żadne WD nie padło, zarówno dyski wewnętrzne jak i zewnętrzne. Na pewno nigdy nie wezmę już seagate barracuda, padły mi dwa... a miały być takie super :)


Do komputerów stacjonarnych brałem zawsze najtańsze i nigdy nie miałem kłopotów.
Cały czas możesz dożyć kartę PCIe z dwoma dyskami SSD i tam zainstalować system. Potem włożyć dyski HDD i dane dalej tam będą i NAS będzie je widział.
 
  • Lubię to
Reakcje: robertrobo
Wczoraj odesłałem polecane tu Cruciale, ponieważ nie zabanglało :)
Dziś przyszły Patrioty model PSD48G266681S 8GB PC-21300 2666MHz CL19 1.2V i zadziałały na moim ts-253D. MOżna dodać do listy kompatybilności.
A u mnie crucial 8gb pc-21300 2666Mhz cl19 działają ładnie.
Może miałeś crucial o innych parametrach...
Wydaje mi się, że te parametry muszą być (może niekoniecznie) ale lepiej, żeby były 2666Mhz CL19.
 
Cały czas możesz dożyć kartę PCIe z dwoma dyskami SSD i tam zainstalować system. Potem włożyć dyski HDD i dane dalej tam będą i NAS będzie je widział.
Taki oszukany 4-zatokowiec?
 
do monitoringu tylko osobny DVR - a zwłaszcza jak będzie dom !
Możesz rozwinąć? U mnie Surveillance nie znalazł obecnych kamer, więc ustawiłem w kamerze zrzut nagrań do folderu NAS (gdy nastąpi naruszenie wybranego obszaru). Mam więc zapis monitoringu już od dłuższego czasu na obecnym NAS (stary TS112P), który miał być tylko do tego, ale oczywiście weszły na niego inne rzeczy :).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. toshiba n300
  2. Ts-253d
  3. n300
  4. dysk zewnętrzny usb
  5. ts-253D CL15 RAM
  6. TVS-672n
  7. ts-251d
  8. toshiba n300 opinie
  9. qphoto
  10. przełożenie dysków do nowego QNAP