Pomoc PLEX - napisy

pawurb1978

Virtualization
Q's Architect
16 Marzec 2012
679
184
93
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Robię pewnie jakiś głupi błąd i nie mogę dojść do tego jak zmusić plexa do wyswietlania napisów ? Chodzi mi o napisy znajdujące się w pliku obok filmu. Nazwy się zgadzają. Próbowałem różnych formatów i kodowania i nic. Poradźcie jak to powinno wyglądać bo kręcę się w kółko :s
 
Dziwne jest to że padł mi dzisiaj prąd i po włączeniu ponownym jak wchodzę na Plexa widzę wszystkie filmy ale ich nie odtwarza bo ich nie widzi.
Na dysku w tych samych lokalizacjach przed nieplanowanym wyłączeniem pliki się znajdują. Miła ktoś podobny problem ??


[EDIT] No po restarcie HD Station nie wstał sam :) Musiałem mu przed chwilą pomóc
 
Dobrze najpierw w ustawieniach Plex > Serwer > Preferowany język napisów wybrać polski, dodatkowo Tryb wyświetlania napisów.
Domyślnie jest ręcznie więc będą na filmie przed uruchomieniem można wybrać napisy w pozycji Napisy ( pozycja pod Dźwięk)

8346.png


Albo druga metoda włączyć film i w prawym górnym rogu obok suwaków pojawi się taki dymek i możliwość wybrania napisów.


Albo zmieniasz na tryb wyświetlania o którym wspominałem na "Wyświetlaj gdy ścieżka audio w języku obcym.
u mnie jest jeden błąd że polski mówiony odkrywa jako Nieznany i walczę aby tak jak inne języki w filmie sam wykrywa tak Naszego nie.

Zrobiłem wg pierwszej metody i wg drugiej, w obu przypadkach napisy wyświetlane są tylko na pc`cie w przeglądarce, w tv niestety juz nie. Używam dekodera nc+ mediabox.
 
Dziękuję. Zadziałało jak dodałem OpenSubtitles. ni emniej jednak dopiero to zadziałało jak zmienię jeszcze ustawienia tutaj:
upload_2017-5-17_17-26-55.png


A później automat dopiero zadziała jak wejdę:
upload_2017-5-17_17-27-42.png


I zmienię chociaż raz z Autodopasowania na coś innego.
Mam ten sam problem. Napisy są w tym samym katalogu z dopiskiem .pol.srt i Plex nie widzi tych napisów przez WWW. Obawiam się że to wszystko wina tego ze dograny został dodatek FilmWeb. Tak to potrafi pobrać pliki z napisami z zewnątrz, ale nie potrafi już skorzystać z tych które znajdują się na dysku.
 
hej,

Dziękuję za podpowiedź. Jak się okazuje głównie chodzi o ustawienie:
Enable "Local Media Assets"
If your media contains embedded subtitles or you have an external subtitle file, you have local subtitles. To include either of these, ensure the Local Media Assets source is configured as follows:

  • Launch the Plex Web App
  • Choose Settings from the top right of the Home screen
  • Select your Plex Media Server from the horizontal list
  • Choose Agents
  • Choose the Library type and Agent to change
  • Ensure Local Media Assets is checked
  • Ensure Local Media Assets is topmost in the list
Po takiej operacji w plikach pojawiła się opcja:
upload_2017-7-19_13-37-27.png

Dziwne jest to że padł mi dzisiaj prąd i po włączeniu ponownym jak wchodzę na Plexa widzę wszystkie filmy ale ich nie odtwarza bo ich nie widzi.
Na dysku w tych samych lokalizacjach przed nieplanowanym wyłączeniem pliki się znajdują. Miła ktoś podobny problem ??


[EDIT] No po restarcie HD Station nie wstał sam :) Musiałem mu przed chwilą pomóc

Co do tej przypadłości sprawdź jaka masz wprowadzoną ścieżkę do filmów:
upload_2017-7-19_14-5-35.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-napisy.6357/
  2. plex jak dodac polskie napisy