Pomoc Problem z KODI

thalgo13

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2011
48
2
8
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,

Chciałbym wykorzystać NASa jako centrum multimedialne. Z poziomu komputera zgrałem sporo filmów do folderu "Filmy" a następnie chciałem dograć do HDStation program KODi, bo znajomy mocno polecał mi oglądanie filmów właśnie z poziomu tego softu. Zainstalowałem KODI po czym chciałem wskazać folder z filmami. Ku mojemu zdziwieniu KODI nie widział ŻADNYCH folderów... Uprawnienia do folderu z filmami mam raczej prawidłowe ponieważ VideoStation a także HDPlayer normalnie te filmy widzą.
Zdarza się czasami na kompie, że podczas instalacji coś się "skopało'. Pomyślałem, że może to miało miejsce. USUNĄŁEM KODI z HDStation (Aplikcje HDStation/Usuń). Po restarcie NASa wszedłem z powrotem do HDStation żeby wykonać ponowną instalację KODI. I tu zonk: KODI NIE MA na liście dostępnych aplikacji HDStation...
Co zrobiłem nie tak? Gdzie tkwi błąd?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP HS251
 
A że się zapytam jaka jest różnica między Kodi a myKodi?

Kodi to oficjalna paczka qnapowa, mykodi to paczka przygotowana przez farher_monde z francuskiego forum. Oczywiście pisze o wersjach kodi na nas-y qnap :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Podsumuję ten "swój" wątek.
Mam trochę żal do firmy QNAP, która reklamuje swój serwer NAS HS-251+ jako (cyt.):
  • Rewolucyjna konstrukcja bezwentylatorowa wydajna energetycznie i termicznie
  • Domowy hub cyfrowy, dane i treści multimedialne w jednym miejscu
  • Bogaty zestaw aplikacji do rozrywki, przechowywania danych i backupu
Dałem się omamić tymi ochami, achami a wyszło - wnioski z tego wątku - że raczej to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej...
kropka 1 - jedyna prawda wśród tych kropek - NAS, o którego istnieniu się zapomina, bo jest tak cichy
kropka 2 - "A gówno" powiedział Dyzma w cyrku... No, zawsze multimedia to też zdjęcia i muza, ale już bez filmów. Nie da się nic do nich zainstalować bo za mało RAMu, to co w systemie (Video Station) to jakaś totalna popierdułka a nie soft; Plex tak miesza w bibliotece filmów, że na widok ile musiałbym ręcznie przerabiać tagów, odechciewa się wszystkiego.
kropka 3 - "rozrywki"? hm... to jakiś żart, nawet YT nie można zainstalować... Być może są jakieś gierki w rodzaju "węża zjadającego własny ogon", ale to nie dla mnie.

Tak więc tego "rewolucyjnego" modelu jednak nie polecam...
 
Co nie zmienia faktu, że jest to chyba jedyna apka (po odrzuceniu przez QNAPa KODI), którą jeszcze jako tako daje się zainstalować wogóle... A co będzie jak się "obrażą" na Plexa za jakiś czas?
myKODI - polecone w tym wątku wcześniej - też jakoś dziwnie chodzi po instalacji. Dlatego w innym wątku piszę o próbie powrotu do ustawień fabrycznych, bo może tymi próbami za bardzo namieszałem...
Tak czy inaczej - rozglądam się za takim NASem, w którym mogę rozbudować RAM. Tu na forum z wątków przedmiotowych wychodzi, że najsensowniejszym jest HS-251+...
 
Plex tak miesza w bibliotece filmów, że na widok ile musiałbym ręcznie przerabiać tagów, odechciewa się wszystkiego.
w instukcji plexa pisze jak krowie na rowie - nie używać z domyślnymi ustawieniami QNAPa (mowa o folderze Multimedia) ..
Mógłbyś rozwinąc wątek.

Aktualnie mam wrzucone filmy do katalogu Multimedia a tam podkatalog Filmy do którego podłączony jest Plex. Ponieważ Plex na HDStation nie spełnił moich wymagań (dźwięk jest za cichy, na DLNA filmy działają dużo lepiej), kazda próba zmiany ustawień dźwięku kończy się tym ze film idzie z przyśpieszeniem i bez dźwięku. W końcu zainteresowałem się KODI. Pierwsze wrażenie super, ale jak już zaczynam głębiej wchodzić to już nie jest tak różowo. Dodałem katalog z filmami, wybrałem film web i niestety nie wyświetla mi tytułów filmów:
upload_2017-5-19_8-27-12.png


Niektóre opisy są dziwne, a niektóre nie mają okładek i opis jest zupełnie inny niż być powinien.

Wersja z QnapClub.

Czy da się to poprawić tak jak w Plexie poprawiając dopasowanie?
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
40
Wyświetleń
{liczba}K
Plex
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HDPlayer 13.