Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

Zbynek

Entry Technician
Q Associate
10 Luty 2018
31
2
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Podpinam dysk Toshiba 2TB USB 3.0 ntfs do któregokolwiek gniazda USB, serwer go nie widzi. Pozostawiam dysk wpięty i restartuję serwer, dysk melduje, że jest dostępny i wyświetlają się propozycje co mam z nim zrobić. Wyciągam wtyczkę, wkładam z powrotem i dysku już nie ma. Muszę restartować serwer. Po dzisiejszej aktualizacji dalej to samo.
Coś jest nie tak, bo dysk powinien być zamontowany automatycznie po włożeniu wtyczki USB.
Poradzicie coś?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0486 Build 20180215
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Nic. To nowa funkcjonalność jaka pojawiła się w ostatnim sofcie.
Nowa funkcjonalność to brak automontowania dysku USB w serwerze? To jakiś żart.
Jak możesz to formatuj do ext bo będzie ci tak padał cały czas.
Niestety nie mogę i też nie chcę. Musi być ntfs.
Mógłby być exFAT, ale w serwerze za 2400 zł system żąda dopłaty 4 dolce za licencje na sterowniki exFAT - kolejny żart. :s

Zacząłem się zastanawiać po jaką cholerę Qnap umieścił 4 porty USB w serwerze skoro nie można po ludzku podpiąć do nich dysku.
 
Po kontaktach z supportem dostałem dzisiaj diagnozę: " proszę skierować serwer na gwarancję do sprzedawcy. Sporo błędów jest sprzętowych"
Kupiłem sobie nowy, zepsuty fabrycznie, serwer. Się popłakałem. Ze śmiechu.
 
Hmm, mam podobny problem. Pan z supportu kazał potestować sprawność obudowy na komputerze z Linuxem.
Tak też zrobiłem podłączyłem pod wszystko co ma usb w domu :D, i okazało się że na wszystkim działa tylko Qnap go nie widzi.
Dekoder z Enigmą - OK, TV Samsung,LG - OK, Mint- OK, Debian- OK, QNAP - nie widzi.
Ciekawe co odpiszą z Supportu.
Hmm, mam podobny problem. Pan z supportu kazał potestować sprawność obudowy na komputerze z Linuxem.
Tak też zrobiłem podłączyłem pod wszystko co ma usb w domu :D, i okazało się że na wszystkim działa tylko Qnap go nie widzi.
Dekoder z Enigmą - OK, TV Samsung,LG - OK, Mint- OK, Debian- OK, QNAP - nie widzi.
Ciekawe co odpiszą z Supportu.
Więc wygląda na to, że jest problem z portami USB 3.0, bo na 2.0 dysk działa :D
 
SB 3.0, bo na 2.0 dysk działa :D
Mam dokładnie to samo. Dysk w obudowie usb 3.0. Działał cały czas z QNAPem (cotygodniowy backup). Chciałem sprawdzić coś na tym dysku podłączając pod kompa. Po ponownym podłączeniu go pod NAS, nic nie wykryło. Podłączając pod port USB 2.0, wykryło bez problemu. Ba, podpinając pod frontowe 3.0 również go wykryło, choć jako kieszeń usb 2.0 (mimo. że to usb3). Dopiero restart serwera pozwala wykryć dysk podpięty pod tylne USB 3.0 i rzeczywiście wykrywa go jako kieszeń 3.0.

I zacząłem to łączyć z innym problemem jaki miałem. W Hybrid Backup Sync mam ustawiony scenariusz backupu na dysk zewnętrzny. Niestety opcja "Automatycznie odłącz zewnętrzny napęd po zakończeniu zadania" działa, ale dysk nie podepnie się automatycznie przy kolejnym zadaniu.
 
  • Lubię to
Reakcje: pkvv

Niestety w przypadku dysków zewnętrznych to nie działa :( Niezależnie, jakie usb, czy 3.0, czy 2.0 oraz który port - sprawdzane na wszystkich.
Poniżej screen. Fizycznie podłaczone są dwa dysku. USB 3.0 i 2.0, odmontowałem dysk 2.0 i niestety nie figuruje on na liście żeby dało się go ponownie zamontować. W grę wchodzi jedynie fizyczne odpięcie i wpięcie kabla.

Dropbox - Screenshot-2018-10-11-at-08.19.12.jpg
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. montowanie dysku usb
  2. Problem z montowaniem dysku USB