Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

cool bro.
 
Dobrze, że robisz takie doświadczenie. Keep me posted :)
 
Bez szans na taką akcję, coś z chmury Qnapa mogło polecieć - @VDR jakie są Twoje przypuszczenia, bo chyba masz sporą wiedzę na ten temat.
 
Dobrze, że robisz takie doświadczenie. Keep me posted :)
mnie caly czas zastanawia skad wiedzieli gdzie sa qnapy pod jakimi ip... skanowanie milionow IP troche kiepska opcja...
Ja zawsze takie dziwne rzeczy kojarze s bylymi pracownikami, ktorzy po prostu chca sie zemszcic. Ja kupowalem licencencje na ExFat i to jedyny sposob, gdzie o mnie "moga wiedzecz".
 
Ale wciaz jestem zaskoczony z tego, ze pisali, ze migawki tez uszkodzone sa, to znaczy, ze cala tez wielka sprawa s migawkami bylo jedno wielkie ..... i jak potem znow bedziemy wierzycz tej firmie.
 
Ale wciaz jestem zaskoczony z tego, ze pisali, ze migawki tez uszkodzone sa, to znaczy, ze cala tez wielka sprawa s migawkami bylo jedno wielkie ..... i jak potem znow bedziemy wierzycz tej firmie.
bo migawki dzialaja :) tylko jak masz dysk zamapowany i szyfruje cos z komputera :) a nie z NASa
 
Ale wciaz jestem zaskoczony z tego, ze pisali, ze migawki tez uszkodzone sa, to znaczy, ze cala tez wielka sprawa s migawkami bylo jedno wielkie ..... i jak potem znow bedziemy wierzycz tej firmie.
bo migawki dzialaja :) tylko jak masz dysk zamapowany i szyfruje cos z komputera :) a nie z NASa

To znaczy ze jak mam robione migawki na poprzez USB polaczonym TR004 s NASem 231p i ten 231p by zostal zaszyfrowany, to moge odzyskacz wszystko z migawek?
 
Ale wciaz jestem zaskoczony z tego, ze pisali, ze migawki tez uszkodzone sa, to znaczy, ze cala tez wielka sprawa s migawkami bylo jedno wielkie ..... i jak potem znow bedziemy wierzycz tej firmie.
bo migawki dzialaja :) tylko jak masz dysk zamapowany i szyfruje cos z komputera :) a nie z NASa

To znaczy ze jak mam robione migawki na poprzez USB polaczonym TR004 s NASem 231p i ten 231p by zostal zaszyfrowany, to moge odzyskacz wszystko z migawek?
nie :) bo on w sytemie qnap. jak bys mial zmapowany dysk na kompie i na kompie szyfranta i zaszyfrowało by dysk udostepniony przez qnapa... to migawki zadzialaja...
 
jak bys mial zmapowany dysk na kompie i na kompie szyfranta i zaszyfrowało by dysk udostepniony przez qnapa... to migawki zadzialaja...
Dziekuje al chyba nierozumiem :) mam qnapa 231p ktory robi migawwki i potem je kopiuje na TR004 poprzez USB. To znaczy, ze migawki sa w tej chwili jak na 231 tak i na tr004 (chyba :) i teraz jak obawiam sie ze zaszyfruje mi ts231p to odlaczylem tr004 s migawkami... i jezeli bym potem zresetowal 231p i polaczyl s tr004 to moglbym skopiowac te migawki na dysk, nie? To mam teraz odlaczone zeby niezaszyfrowano, jak by sie stalo w kilku dniach... czy moje uwagi sa zupelnie glupie? :)
 
jak bys mial zmapowany dysk na kompie i na kompie szyfranta i zaszyfrowało by dysk udostepniony przez qnapa... to migawki zadzialaja...
Dziekuje al chyba nierozumiem :) mam qnapa 231p ktory robi migawwki i potem je kopiuje na TR004 poprzez USB. To znaczy, ze migawki sa w tej chwili jak na 231 tak i na tr004 (chyba :) i teraz jak obawiam sie ze zaszyfruje mi ts231p to odlaczylem tr004 s migawkami... i jezeli bym potem zresetowal 231p i polaczyl s tr004 to moglbym skopiowac te migawki na dysk, nie? To mam teraz odlaczone zeby niezaszyfrowano, jak by sie stalo w kilku dniach... czy moje uwagi sa zupelnie glupie? :)
aa OK :) myslem ze na stale jest podpiety ten tr004 to raczej i migawki by skasowalo :) ale tak nie wiem jak zadziala :) jak podepniesz...
nie ma glpich pytan sa tylko takie na ktore ciezko odpowiedzieć.
 
Nie masz tego procesu - aktualnie.
 
Z tego co czytalem ludzie dostaja kody po zaplacie tych dwoch kafli na poczatku byla dziura w systemie i Jack Cable zdolal wydobyc 50 kluczy.

Ja teraz odnosiłem się do tego:
QNAP qLocker Decryption Services – 7zip Decode qLocker Password
Why is it so expensive?
Our earnings are one thing. In addition, electricity and material wear of the parts. After each recovery, we replace the thermal grease on processors and other elements – processors work at maximum power, overheat very much, water cooling does not help.:D:D:D:D:D
 
Z tego co czytalem ludzie dostaja kody po zaplacie tych dwoch kafli na poczatku byla dziura w systemie i Jack Cable zdolal wydobyc 50 kluczy.

Ja teraz odnosiłem się do tego:
QNAP qLocker Decryption Services – 7zip Decode qLocker Password
Why is it so expensive?
Our earnings are one thing. In addition, electricity and material wear of the parts. After each recovery, we replace the thermal grease on processors and other elements – processors work at maximum power, overheat very much, water cooling does not help.:D:D:D:D:D


:D :D :D :D :D Nie czytałem w całości tego crapu - nooo czyli miałem rację, że znaleźli się kolejni, którzy chcieli wykorzystać sytuacje i też zarobić. Niestety w tym przypadku na odzyskanie danych raczej nie mamy co liczyć :D :D After each recovery - no kur..... zrobili mi dzień :D

Ale jelenie się i tak zapewne znajdą ://
 
Zasadniczo jeśli mam tylko aplikacje z oficjalnego sklepu, dostęp do routera z zewnątrz tylko przez VPN, to nie ma takiej opcji, żebym to złapał. Chyba że się mylę?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sophos
  2. qlocker
  3. mr1702
  4. xopero
  5. Logman
  6. active directory
  7. program do backupu
  8. Qmusic
  9. qphoto
  10. klucz szyfrowania
  11. skynet
  12. qfirewall ustawienia
  13. odzyskiwanie danych
  14. ech0raix
  15. qnapcloud
  16. encrypt
  17. port antywirusa
  18. zaszyfrowany serwer
  19. restart NAS przez SSH
  20. brute force
  21. kodi podstawy
  22. 212P
  23. qlink
  24. fotograf
  25. tr004
  26. jak podlaczyc dysk do pc
  27. 7zip
  28. port światłowód
  29. counselor
  30. 7z odszyfrowanie