Instruktaż/Tutorial Serwer SMSC - Powiadomienia o alertach (Bramki SMS/Gadu-Gadu)

-------------------------------------------------------------------------------
login :
password:
number :
message :

-------------------------------------------------------------------------------
[ERROR] Niepoprawny numer telefonu.-------------------------------------------------------------------------------


Coś mi się wydaje, że nie zrozumieliście do końca problemu.

Po tej modyfikacji do nr telefonu jest doklejany "+" co jest zbędne, jak widać nie działa i nie było przedmiotem sprawy.

Problem cały czas leży po stronie qnap'a i jego przekazywaniu nr który składa się z kodu kraju oraz podanego nr telefonu.

MBOX natomiast wysyła wiadomości na nr w formacie XXX XXX XXX a w formacie z prefixem XX XXX XXX XXX nie wysyła wiadomości.


Pytanie brzmi jak zmusić qnapa, żeby nie dodawał kodu kraju do nr telefonu ?
Lub co zmienić w skrypcie żeby pobierał 9 cyfr z prawej strony, takie rozwiązanie w zupełności by wystarczyło.
 
@rithien czy znajdziesz chwilkę aby dopisać do tego skryptu debug, który będzie zapisywać wywołania wraz z podanymi parametrami do pliku? Moglibyśmy w ten moment sprawdzić jak podawany jest numer telefonu i znaleźć tutaj prawidłowe rozwiązanie umożliwiające wysyłanie powiadomień na numery zagraniczne.
 
Mam takowy zrobiony
Qnap dostawia do numeru nie +48 tylko samo 48
Wychodziłem z załozenia ze bramka powinna przyjac prefix z plusemJeżeli ktoś chce zamiast powiadomień sms, otrzymywać powiadomienia na gg
to:
w ustawieniach "Serwer SMSC" wpisać w pole "Szablon tekstowy URL"
Kod:
http://pool.qnapclub.pl/projects/tools/bot-im-gadugadu/bot.php?message=@@Text@@&number=@@PhoneNumber@@

w Powiadomienia o alertach -> ustawienia powiadomień sms
jako telefon komórkowy należy podać numer gadu-gadu
Zaznaczyc ptaka przy SMS

UWAGA! Aby bot mógł wysłać wiadomość do użytkownika, to użytkownik musi nawiązać kontakt i przynajmniej jeden raz napisać na numer gg:48280073
(polityka antyspamowa gg)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Szkoda tylko, że nie można doprecyzować rodzaju przekazywanych informacji z serwera.
 
FYI. Pracujemy nad tym. :Dumny:

Będę chciał zrobić system przekazujący bieżącą aktywność serwera (w tym logi połączeń pozbawione duplikatów) ;) ...do api bota, którego zmajstrował maestro @rithien. Wielkie brawa dla niego za tego wspaniałego bocika! :eek:klaski:

Nie wspominając o ukrytej komendzie "test" 3:), którą powalił mnie na kolana ... ze śmiechu :lol:
 
Bot a wysyłanie logów to 2 rożne sprawy.
Do bota komunikacja musi być w 2 strony czyli serwer www widoczny na zewnatrz.
Czyli jak ktoś chce dostać status serwera czy sterować nasem to tak, fajna sprawa
Jak ktoś ma ochotę podłubać to mogę udostępnić

Do wysyłania logów wystarczy np ekg i prosty skrypt, lub zarejestrowanie bota i wykorzystywanie tylko części funkcjonalności

@silas to co ci wysłałem to okrojona część rssfeedera, bez mysqla, userow, itp
 
Tak, ale czy w EKG będę mógł ustalić jakieś presety, np.: stworzyć komendę mute, która spowoduje wyciszenie powiadomień na 5min?
Jeśli rozdłubie poprawnie logi połączeń, to będę mógł je nawet wyeksportować do XML'a RSS. Jednak wolałbym nasłuchiwać bazę z logami i przekazywać aktywność na bieżąco z opóźnieniem 10 sekundowym, w którym jeśli trafią kolejne linie, to aby pchał jako całóść. NVM głośno myśle :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Logman