Pomoc TS-209 I SUBIEKT GT

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

pixel22

Nowy użytkownik
Noobie
9 Czerwiec 2009
3
0
1
Witam,jestem nowy na tym forum więc witam wszystkich.

Czy jest możliwe zainstalowanie subietka GT na qnap ts-209?? chodzi mi żeby tu byla baza danych a komy w mojej sieci majace subiekt korzystały z tej bazy. Proszę o odpowiedź
 
Czy jest to darmowe rozwiązanie ??
tak

Czy skrypt daje możliwość zapisywania tych archiwizacji na innym kompie niż qnap ? Np na stacjonarnym kompie ?
nie , bo musisz pliki wyciągnąć z kontenera do qnapa, a co potem z nimi zrobisz .. Twój problem


Jak można pozyskać ten skrypt oraz jakieś info jak to uruchomić ??
Udało mi się przenieść bazę Subiekta na MSSQL na nasa za pomocą SQL SMS, rozwiązując tym samym błąd z Operating system error 2(The system cannot find the file specified.) Rozpiszę to jak ja to zrobiłem jakby ktoś jeszcze miał problem.

1. Na nasie zrobiłem folder współdzielony dla backupu z Subiekta, tak na prawdę można wykorzystać dowolny folder na nasie. Ja wolałem zrobić nowy.
2. Przy tworzeniu nowego kontenera z MSSQL dodatkowo należy dodać folder współdzielony, opcje zaawansowane -> z menu po lewej na samym dole "FOLDERY WSPÓŁDZIELONE", w środkowej kolumnie "WOLUMIN Z HOSTA" wybieramy nasz wcześniej wybrany folder i obok w "punk zamontowania" dajemy ścieżkę. Ja dałem p oprostu "/MSSQL" żebym nie musiał dużo szukać. Wrzucamy do tego folderu nasz backup z subiekta.



3. Po utworzeniu kontenera i konfiguracji, odpalamy MS SQL SMS, łączymy się do swojej bazy. Później standardowo jakbyśmy chcieli przywrócić bazę SQL,Prawy na "DATABASE" -> "RESTORE DATABASE" -> zaznaczamy, że chcemy przywracać z "DEVICE", "FILE" i "ADD". Teraz w głównym katalogu kontenera musimy odnaleźć nasz wcześniej stworzony folder.



4. Jak już mamy dodany backup, to musimy wejść z menu po lewej w opcje "FILES".



5. W zakładce "FILES", zaznaczamy "RELOCATE ALL FILES TO FOLDER" i dla dwóch poniższych pozycji wybieramy również ten sam folder współdzielony, gdzie trzymamy backup.



6. Klikamy "OK" i nasza baza powinna zostać zaimportowana na serwer SQL, który stoi na qnapie. Później w subiekcie zmienić tylko serwer i powinno działać. Mi jeszcze pobierał jakieś 2 pliki, gdzie szło to ok. 15min. Po ponownym wejściu wiem, że sam z siebie utworzył kolejną bazę danych o nazwie "InsERT_Launcher".

Subiekt powinien normalnie działać na naszej bazie danych. Jednak jak już ktoś wcześniej zauważył, występuje problem z automatyczną archiwizacją np. podczas zamykania programu, ale to mi na razie nie przeszkadza.

Mam nadzieję, że komuś się kiedyś to przyda :D


Bawię się z próbą RESTORE DATABASE - wg opisu powyżej..
Mam jednak jeden problem, w pkt 4. wg opisu należy przejść do zakładki "files" i działać dalej - u mnie niema zakładki files..
Od początku jadę identycznie wg opisu. Co robię źle ??

0a76ca091c73d.jpg.html

0a76ca091c73d.jpg

OK, okazało się że MS SMS był w starszej wersji niż baza backup,owana.
Po aktualizacji ruszyło.
Zapomniałem napisać, poszło po backupie bazy poprzez MS SMS a nie z archiwum Subiekta.
Próbując wykonać restore z archiwym programu do bazy poprzez powyższy poradnik- mam błędy:

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------
Restore of database 'bazatestowa_1' failed. (Microsoft.SqlServer.Management.RelationalEngineTasks)
------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:
System.Data.SqlClient.SqlError: Exclusive access could not be obtained because the database is in use. (Microsoft.SqlServer.SmoExtended)
For help, click: Microsoft — oficjalna strona główna
------------------------------
BUTTONS:
OK
------------------------------
Ostatnie pytanie
- subiekt w wersji produkcyjnej stoi na MSSQL 2005
- Qnap z MSSQL jak wyczytałem jest w wersji 14.0.1000.169

Cz to połączenie/przejście/przerzucenie danych będzie generować jakieś błędy ??
Przeskok pomiędzy wersjami MSSQL jest spory 2005->2014.

Czy trzeba wykonać jakiś update wersji MSSQL na kompie z wersją produkcyjną w wersji 2005 na jakąś wyższą ???
 
Witam serdecznie
Czy miał ktoś problem w takiej konfiguracji z wygenerowaniem całodziennej listy wystawionych faktur sprzedaży ??
Cała reszta śmiga - to nie. Za każdym razem przekroczony czas. Zwiększałem czas w rejestrze - nic to nie dało.
 
Ja bym zwrócił uwagę na zużycie pamięci i przede wszystkim na operacje dyskowe (Data File I/O). Zobacz też czy pojawia się coś w zakładce Recent Expensive Queries. Ogólnie postaraj się wyodrębnić wywołanie (zapytanie lub procedura składowa), które przekracza czas.

Przy okazji sprawdź też czy QUERY_GOVERNOR_COST_LIMIT masz ustawiony na jakąś wartość niezerową. Jeśli tak, wyłącz go testowo (ustaw na wartość 0) i sprawdź.
Configure the query governor cost limit Server Configuration Option - SQL Server
 
Zużycie pamięci w procesach niczego nie wskazuje, żaden proces nie używa jej w nadmiernej ilości.
Data File I/O - też niczego szczególnego nie pokazuje.
Recent Expensive Queries - tu jedno zapytanie odstaje z czasem oczwkiwania.. ale też nic nadzwyczajnego.
QUERY_GOVERNOR_COST_LIMIT - jest wyłączony
Resources Waits - tu jedna z kategorii SQLCLR ma nad wyraz inne czasy oczekiwania niż inne.

Jedyny proces, który podczas generowania zestawienia ma nietypowo wysoki Wait Time to proces o zawartości kodu newbaza.dbo.spSub_MagRemanentNaDzien;1 z czasem oczekiwania 3875 ms


azapodaj.net_images_a01e8153dbd25.png

azapodaj.net_images_cd98deea33dea.png

azapodaj.net_images_6b25f4e057080.png

Czy próbował ktoś uruchomić Query Store na tej wersji SQL'q w Qnapie ?
Chciałbym tym narzędziem spróbować zdiagnozować w/w problem.
Niestety nie uda mi się tego uruchomić.
 
Sorki, że odgrzebuję, ale mam potrzebę przeniesienia bazy subiekta GT na coś co zżera mniej prądu niż klasyczny PCet. Czytam, że na QNAP się już da. Problemy tylko z archiwizacją. Powiedzcie mi czy jak przeniosę sobie bazę na qnapa mogę mieć potem problem z powrotem na Windowsa?
 
Nie powinno być żadnych problemow, z poziomu programu archiwizujesz , potem masz juz kopie bazy np na dysku swojego komputera, ponieważ program pyta gdzie zapisywać backup.
Właśnie podobno jest problem z archiwizacją z poziomu programu jak jest na NAS. Jednak źle zapytałem. Czy problemem może być potem niezgodność wersji SQL'a?
 
Najlepiej zrób testy, u mnie działa, archiwizacja w programie, nie działa przez program serwisowy ponowne wgrywanie pliku backup. Powyższe rozwiązanie jednak pozwala na ręczne odzyskanie bazy danych.
Co do niezgodności SQL, to już inna kwestia. Jaką wgrasz na QNAP taka bedzie :)
 
Najlepiej zrób testy, u mnie działa, archiwizacja w programie, nie działa przez program serwisowy ponowne wgrywanie pliku backup. Powyższe rozwiązanie jednak pozwala na ręczne odzyskanie bazy danych.
Co do niezgodności SQL, to już inna kwestia. Jaką wgrasz na QNAP taka bedzie :)
Niestety mój QNAP nie obsługuje wirtualizacji i nie mam jak sprawdzić. Obecnie stoję nad dylematem czy sprzedać swojego i kupić wyższego, czy po prostu kupić jakiś microPC z Win10 za grosze i na nim postawić normalnie instancję. Wiadomo, że wolałbym mieć wszystko w jednym urządzeniu, ale nie mam pewności jak to będzie działać na QNAP dlatego pytam :(
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. subiekt
  2. subiekt gt
  3. nexo
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-209-i-subiekt-gt.707/