Pomoc ts-253d nie widzi całej pamięci RAM 16GB

klamer75

Nowy użytkownik
Noobie
22 Grudzień 2022
8
0
1
48
QNAP
TS-x53D
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry wszystkim.
Posiadam NAS jak w temacie. Aktualnie mam 2x4GB RAM AD4S2666J4G19-BSSZ.
Zakupiłem RAM 16GB AD4S2666716G19-RGN. I niestety NAS z tego RAMU widzi tylko 4 GB. Obojętnie w jakim slocie. Karta 16GB + 4 GB i tak daje 8GB :)))
Zła pamięć?
 
The TS-253D is powered by an Intel Celeron J4125 quad-core 2.0 GHz processor (bursts up to 2.7 GHz), features up to 8 GB DDR4 memory, and supports SATA 6 Gb/s drives. The support of Intel AES-NI encryption engine boosts encryption performance while also maintaining the security of your NAS data. You can flexibly install SSDs for cache acceleration to maximize network and storage performance for data-intensive applications.
 
The TS-253D is powered by an Intel Celeron J4125 quad-core 2.0 GHz processor (bursts up to 2.7 GHz), features up to 8 GB DDR4 memory, and supports SATA 6 Gb/s drives. The support of Intel AES-NI encryption engine boosts encryption performance while also maintaining the security of your NAS data. You can flexibly install SSDs for cache acceleration to maximize network and storage performance for data-intensive applications.
Poszukaj bardziej to znajdziesz że Intel nie zaprzecza ale i nie potwierdza że obsłuży więcej niż 8GB. Piszę post ponieważ czegoś nie znalazłem na necie. A cytat wyżej to przeczytałem już przeszło rok temu bo tyle mam Qnapa.
 
Dzień dobry wszystkim.
Posiadam NAS jak w temacie. Aktualnie mam 2x4GB RAM AD4S2666J4G19-BSSZ.
Zakupiłem RAM 16GB AD4S2666716G19-RGN. I niestety NAS z tego RAMU widzi tylko 4 GB. Obojętnie w jakim slocie. Karta 16GB + 4 GB i tak daje 8GB :)))
Zła pamięć?
A czy to nie jest tak jak chyba w każdym kompie, że pamięć musi być symetryczna w slotach? Nie można mieszać różnych pojemności, a i pozostałe parametry powinny być podobne.
 
symetryczne pamięci dla dual-channel , ofc.
Połączono posty:

a sama kość 16 GB działa ? :p
Ja zadziała, to znaczy, że jednak
symetryczne pamięci dla dual-channel , ofc.
Połączono posty:

a sama kość 16 GB działa ? :p
Jak już wszystko zawodzi, to warto sięgnąć do instrukcji:
TS-253D | Specyfikacja sprzętowa :D

Jest tam napisane, że maksymalna pojemność RAM to 2x4GB = 8GB
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253d
  2. karta pci
  3. Ddr4
  4. 253d ram
  5. bios
  6. PCIe Gen 2 x4
  7. home assistant
  8. pamięć