Pomoc TS-469L - dźwięk po HDMI

woytus

Passing Basics
Beginner
30 Maj 2010
25
3
3
Poland
www.woytus.pl
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
  • ·
  • TS-x69L
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QNAP: 4.2.1 Build 20160601 S: DSM 6.0.1-7393 Update 2
Witajcie. Od długiego czasu jestem użytkownikiem kilku QNAP-ów. Teraz przyszła kolej na TS-469L z wyjściem HDMI. Używając HD Station i aplikacji XBMC próbuje odtworzyć film. Każdy film jaki mam w mojej kolekcji odtwarza, ale żaden bez dźwięku. NAS jest podłączony kablem HDMI pod amplituner DENONA a DENON daje kablem HDMI pod TV Sony. Wszystkie inne urządzenia działają z dźwiękiem (PS3, Apple TV, DVD, Laptop) a QNAP nie chce wygenerować żadnego dźwięku przez aplikację XBMC. W ustawieniach mam wybrany wyjście HDMI Default (HDMI 0/3). Próbowałem już każdej opcji dźwięku w ustawieniach XBMC, ale nic. Czy u was drodzy forumowicze dźwięk działa? Jeśli tak to na jakich ustawieniach??
Oczywiście wszystkie oprogramowanie mam aktualne.
Dodam że na aplikacji YouTube dźwięk mam, więc wina leży po stronie konfiguracji dźwięku w aplikacji XBMC.

Proszę o pomysły
 
Cześć, jestem nowy na forum, ale przygotowując sie do zakupu TS-269L trochę postudiowałem różne fora i na Twoje problemy z dźwiękiem mogą pomóc poniższe ustawienia w XBMC.
XBMC -> Settings > System Settings -> Audio output
Audio output: HDMI
Speaker configuration: zgodnie z posiadanym, 5.1, 7.1, itp.
Boost volume level on downmix - tak
- Dolby Digital (AC3) capable receiver - tak
- DTS capable receiver - tak
Audio output device: Custom
Custom audio device: plughw:0,3
Passthrough output device: Custom
Custom passthrough device: plughw:0,3

Daj proszę znać czy to zadziałało.

Jak tam u Ciebie z jakością obrazu w szczególności dla filmów 1080p i z AC3/DTS? Nie masz poszrpanych konturów i innych nieciekawych efektów?

Z tego co wiem dla tego modelu z Intel Atom nie będzie prawdopodobnie update dla XBMC do wersji 12 i wyżej, co mnie mocno martwi (są problemy ponoć ze sterownikiem 64bit dla tego procka od Intela).

Pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus i woytus
  • ·
  • TS-x69L
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QNAP: 4.2.1 Build 20160601 S: DSM 6.0.1-7393 Update 2
Dziękuje Moyrez.
Twoje ustawiania pomogły. Mam dźwięk i amplituner automatycznie wykrywa kodowanie dźwięku i przełącza się na odpowiedni system.
Co do filmów ja ostatnio oglądam tylko HD lub FullHD z dźwiękiem przestrzennym w różnych formatach, QNAP ku mojemu zdziwieniu wszystko odtwarza bez najmniejszego problemu. Jeszcze nie znalazłem filmu który by nie był odtworzony. Nie mam, przynajmniej na razie asynchronizacji dźwięku/ obrazu i napisy ładuje automatycznie. Jakość obrazu elegancka, nawet mi się wydaje że lepsza niż po HDMI z notebooka. Najlepsze jest sterowanie poprzez aplikację XBMC z iPada. Wszystko odpalam z tableta :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus