Pomoc Tuner TV do Qnap TS-653B

witek95

Passing Basics
Beginner
24 Luty 2018
21
2
3
32
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy do Serwera Qnap TS-653B można podłączyć tuner TV do portu USB i za pomocą serwera i jakiegoś programu (jeżeli taki jest to prosiłbym o podanie nazwy) nagrywać programy telewizyjne? Jeżeli jest taka możliwość prosiłbym o ewentualne podanie modeli kompatybilnych z serwerem bądź podanie strony na której znajdę takie informację. Jeszcze niestety nie posiadam serwera ale chciałbym się o nim jak najwięcej dowiedzieć/ Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Model serwera: Qnap TS-653B
 
  • Wow
Reakcje: ghost2005
Jest już temat w tej kwestii
Rozwiązany - TV Station w TS-253 PRO Jaki tuner kupić?

Aczkolwiek dotyczył firmware 4.2 i wcześniej. Nie wiem jak dziś sprawa wygląda. Kiedyś sterowniki leciały wraz z apką Digital TV Station. Projekt porzucono i nie wiem czy zestaw sterowników dvb_usb przeskoczył do Video Station czy całkowicie temat został olany.
Jeśli ich tam nie ma to cieżka sprawa :) bo musisz samemu grzać sterowniki pod swoje urządzenia.
 
Napisałem do Qnapa na FB i jedyną informację jaką uzyskałem to ta: "Oficjalnie tego nie wspieramy ale proszę napisac na forum QNAP club jeżeli jest taka opcja to tam się Pan o tym dowie". Dlatego jestem ciekaw jak to wygląda :)
 
Serio ?
Autor chyba pytał o wsparcie dla kart dvb na usb w Qnapie. Akurat współpracę enigmy z smb/nfs/emby/plexem i samym Qnapem wielokrotnie wałkowano na naszym forum, nie musi szukać na pkt. Ale nie tego chyba oczekiwał.
 
Chodziło mi o coś w podobnie "gwizdka". Z jednej strony USB a z drugiej gniazdo na kabel antenowy. Ewentualnie nie co inne rozwiązanie które ktoś stosuje. Niestety mój dekoder jest na tą chwilę tak stary i do tego pomimo wielu wyjść i wejść ma okrojone funkcje. Może pod koniec tego roku przeniosę się do Vectry ale nie wiem co mi tam zaproponuja i jak to by było kompatybilne z dyskiem.
 
Tunery DVB-T na chpsecie IT9135 działają bez problemu.
Wystarczy wejść na forum.qnap.com wpisać hasło Tvheadend i wyskakują nam najnowsze kompilacje z obsługą tunerów USB .
Tvheadend działa jako serwer więc można "siać" sygnał na wszystkie sprzęty w domu i poza nim.
U mnie zasuwa dongiel MEDIATECH MT4168 - z dwoma niezależnymi tunerami.
 
Tylko właśnie nie chce rezygnować z obecnego dostawcy kablówki (UPC). Tylko że dysk w obecnym dekoderze jest mały i nie wszystko się na nim mieści :) dlatego właśnie chciałbym podłączyć tuner. Ale jeżeli za jakieś drobne pieniądze była by taka opcja to również proszę o jakieś wskazówki albo takich usługodawców. :)
 
Nie chciałbym tutaj reklamować takiego rozwiązania, a konkretnie danego usługodawcy. Jeśli @pigers się zgodzi to poproszę o okno do rozmowy to wyśle Ci linka z którego ja korzystam.

Swoją droga bardzo ciekawa sprawa z tym tunerem. Dopytam się czy podłączenie takiego Tunera oznacza ze będzie można udostępniać swoją telewizję gdzie się chce?
 
Tylko właśnie nie chce rezygnować z obecnego dostawcy kablówki (UPC). Tylko że dysk w obecnym dekoderze jest mały i nie wszystko się na nim mieści :) dlatego właśnie chciałbym podłączyć tuner. Ale jeżeli za jakieś drobne pieniądze była by taka opcja to również proszę o jakieś wskazówki albo takich usługodawców. :)
Mógł kolega wspomnieć że chce dongla dvb-c do UPC.
Raczej mała szansa na sukces.
Można spróbować na sticku Astrometa / RTL2832U DVB-T2
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Tuner
  2. TS-653B