Upgrade do SSD i przeniesienie systemu

oficjalnie:
zaorać i postawić od nowa

nieoficjalnie:
tłuczemy od dawna, system postawić na osobnym dysku - wtedy nie ma problemów podczas migracji!
po prostu wysuń dyski z danymi i zainstaluj system na nowym
@Ice - jakieś jeszcze hinty dla kolegi ?


No tak zrobię, ale jak pozbyć się systemu ze starych dysków? Założyć nowy wolumin i przerzucić dane? I przy okazji zapytam o jeszcze jedno: czy wolumin dynamiczny (thin) przy kasowaniu danych "kurczy się", czy pozostaje jego ostani, maksymalny rozmiar? Kombinuję jak najłatwiej załatwić przrzut danych

Dzięki za pomoc!
 
Więc tak - ode mnie. Odłącz bezpiecznie wszystkie dyski / które możesz. Wyłącz NAS. Wyjmij wszystkie dyski które masz. W NOWYM NASIE zainicjuj system bez żadnych dysków - po prostu zainicjuj. Następnie wyłącz NAS, włóż dyski (teoretycznie kolejność nie ma znaczenia - ale ja wymieniałem po kolei) i po kolei dołącz każdy z dysków. Wszystko ruszy. Ja wg tej procedury migrowałem z 672N na 675 potem inicjowałem Hero i przenosiłem dane na 672N.

Podczas inicjacji systemu na innym nasie może być potrzebny jakiś tymczasowy dysk, więc wrzuć w razie czego. Potem go usuń i przełóż dyski. Ta procedura ma 100% skuteczności powodzenia, pod warunkiem że się do niej stosujesz.
 
Jak @pigers wspomina, system jak jest taka możliwość oddziela się od danych. W najgorszym wypadku szlag trafi system, a tak masz problem z danymi.
 
czy wolumin dynamiczny (thin) przy kasowaniu danych "kurczy się"
nie - wiesz jakie problemy byłyby przy odzyskiwaniu danych ?!?

Kombinuję jak najłatwiej załatwić przrzut danych
kopia na dysk USB ...
w takich momentach płaci się walutą zwaną "czas", za nie rozdzielenie systemu od danych.

Dzięki za pomoc, wiem już zatem jak działać. Trudno, zapłacę walutą "czas" za poprzednie błędy Przynajmniej w przyszłości czegoś takiego nie zrobię :)

Pozdrawiam!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przenieść system na ssd
  2. przeniesienie systemu qm2
  3. QDA-A2MAR qts
  4. zainicjuj nas
  5. przenoszenie systemu
  6. kopia systemu nas
  7. instalacja dysków
  8. przeniesienie na kontenerów na ssd
  9. zapas alokacji