Pomoc UPS QNAP TS-473A

accid

Entry Technician
Q Associate
31 Maj 2020
87
12
8
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pytanie czy jeśli QNAP w liście kompatybilnych UPS z marki CYBERPOWER dla TS-473A ma do wyboru tylko ten model to znaczy ze tylko ten model będzie działał tak by można było nim sterować spod QNAPA? Czy inne modele z CyberPower już nie będą współpracować?

1648837759557.png


może ktoś używa UPS'a z tej marki innego niż wymieniony powyżej i działa to bez problemu?
Połączono posty:

Witam,

Mam pytanie czy jeśli QNAP w liście kompatybilnych UPS z marki CYBERPOWER dla TS-473A ma do wyboru tylko ten model to znaczy ze tylko ten model będzie działał tak by można było nim sterować spod QNAPA? Czy inne modele z CyberPower już nie będą współpracować?

1648837759557.png


może ktoś używa UPS'a z tej marki innego niż wymieniony powyżej i działa to bez problemu? Ewentualnie co możecie do tego QNAPA polecić?
 
jak ma sie wyłączyć prawidłowo jak UPS padnie ;P?

wybierając tę opcję możemy ustwić czas po jakim NAS przejdzie w "tryb ochrony"
Pokaż załącznik 39793
No właśnie problem w tym że przy takim ustawieniu QNAP się nie wyłączy tylko przejdzie w stan ochrony po odinstalowaniu usług i woluminów. Będzie dalej działał i rozładuje całkowicie UPS czego nie chcemy. Przy powrocie zasilania QNAP się włączy i odpali normalnie nie będzie musiał synchronizować RAIDA i sprawdzać integralności danych ale UPS się rozładuje do zera jeśli awaria będzie trwała dłużej co skutkuje zużyciem baterii i szybszą wymianę.
Bardziej wskazane by było by się wyłączył po zadanym czasie i w momencie uruchomienia zasilania po prostu się włączył można to ustawić w praktycznie każdym komputerze że się uruchamia gdy zasilanie wróci tu najwyraźniej tego zabrakło.
Połączono posty:

U mnie na TS-473A 16GB gdzie mam 1xNVMe oraz 3xHDD wygląda to tak:
Pokaż załącznik 39794

ja mam TS-473A w konfiguracji 32GB RAM 2xNVMe i 2x HDD i nie sądzę by moja konfiguracja tak dużo prądu brała bardziej wygląda mi to na to iż Twój model dłużej trzyma na baterii, pytanie czy to faktyczny czas podtrzymania czy podany szacowany czas jest tak przekłamany. Zastanawiam się bo w moim UPS gdy bateria była na 90% to czas podtrzymania pokazywał około 40 minut więc tak naprawdę trzeba było by wypróbować empirycznie jak jest faktycznie z tym czasem podtrzymania
 
Działać działa i jest wykrywany tak wygląda świeżo po podłączeniu
Pokaż załącznik 39790

kupiłem na morele tam było najtaniej sprawdzę jak działa w przypadku zaniku napięcia i dam znać czy wszystko działa. Ten jest podłączony do TS-473A. Drugi identyczny (bo kupiłem 2) podłączę do TS--673A i zobaczymy jaka będzie różnica w podtrzymaniu bo działać powinien.

Pokaż załącznik 39791

przy 100% tyle pokazuje czas podtrzymania.
Witam, ale właśnie jestem w trakcie finalizowania zakupu QNAPa TS-673A-8GB (docelowo wjedzie 32GB RAM), sprzęt nie tani (chociaż to pojęcie względne, ale dla mnie nie tani) i pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby go zabezpieczyć UPSem. Przejrzałem rynek i podpasowała mi rodzina urządzeń CyberPower. Na liscie kompatybilności jest tylko CyberPower UPS CP1500EPFCLCD (1500VA/900W, 6xSchuko, AVR), który chodzi po 1500 PLNów, a właściwie CyberPower UPS Value Pro (1600VA/960W, 5xFR, AVR, LCD) za 1000PLN niczym mu nie ustępuje i różnice są kosmetyczne, a w zasadzie do podtrzymania NASa, aby mógłby się bezpiecznie wystarczyłby CyberPower UPS Value Pro (1000VA/550W, 4xFR, AVR, LCD) za 600 PLN o który mowa w twoim wypadku. Chciałem się dowiedzieć jak sie u ciebie sprawdza, jak kwestia kompatybilności?
 
Witam, ale właśnie jestem w trakcie finalizowania zakupu QNAPa TS-673A-8GB (docelowo wjedzie 32GB RAM), sprzęt nie tani (chociaż to pojęcie względne, ale dla mnie nie tani) i pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby go zabezpieczyć UPSem. Przejrzałem rynek i podpasowała mi rodzina urządzeń CyberPower. Na liscie kompatybilności jest tylko CyberPower UPS CP1500EPFCLCD (1500VA/900W, 6xSchuko, AVR), który chodzi po 1500 PLNów, a właściwie CyberPower UPS Value Pro (1600VA/960W, 5xFR, AVR, LCD) za 1000PLN niczym mu nie ustępuje i różnice są kosmetyczne, a w zasadzie do podtrzymania NASa, aby mógłby się bezpiecznie wystarczyłby CyberPower UPS Value Pro (1000VA/550W, 4xFR, AVR, LCD) za 600 PLN o który mowa w twoim wypadku. Chciałem się dowiedzieć jak sie u ciebie sprawdza, jak kwestia kompatybilności?
Ostatnio kupowałem CyberPower UPS Value Pro (1600VA/960W, 5xFR, AVR, LCD) do QNAP'a TS-873AeU-4G to wersja RACK na takich samych podzespołach jak TS-673A. No i po podłączeniu go z tym UPS'em działa na baterii jakieś 5h:40min. Spokojnie wystarczył by mniejszy UPS z tej serii. W tej chili w QNAP'ie jest zamontowanych 6 dysków SATA i 2 SSD M2. Z tego co wiem raczej każdy UPS CyberPower jest kompatybilny z QNAPem.

1679330284482.png
 
Ostatnio kupowałem CyberPower UPS Value Pro (1600VA/960W, 5xFR, AVR, LCD) do QNAP'a TS-873AeU-4G to wersja RACK na takich samych podzespołach jak TS-673A. No i po podłączeniu go z tym UPS'em działa na baterii jakieś 5h:40min. Spokojnie wystarczył by mniejszy UPS z tej serii. W tej chili w QNAP'ie jest zamontowanych 6 dysków SATA i 2 SSD M2. Z tego co wiem raczej każdy UPS CyberPower jest kompatybilny z QNAPem.

Pokaż załącznik 42441
Wiesz ja nie oczekuję, że ten NAS będzie mi chodził na tym UPSie nie wiadomo ile, przede wszystkim chodzi mi danie czasu na bezpieczne wyłączenie się w przypadku przerwy w dopływie prądu. Dosłownie rzygam komunikatem "sprawdź wolumin w poszukiwaniu błędów". 10 minut na wyłączenie + 10 - 15 minut po których ma się wyłączyć, żeby też tak od razu się nie wyłączał.
 
Wiesz ja nie oczekuję, że ten NAS będzie mi chodził na tym UPSie nie wiadomo ile, przede wszystkim chodzi mi danie czasu na bezpieczne wyłączenie się w przypadku przerwy w dopływie prądu. Dosłownie rzygam komunikatem "sprawdź wolumin w poszukiwaniu błędów". 10 minut na wyłączenie + 10 - 15 minut po których ma się wyłączyć, żeby też tak od razu się nie wyłączał.
Za tym sobie radzi każdy UPS z tej serii.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-473A
  2. UT850EG
  3. ts 473a
  4. RACK
  5. vp1000elcd
  6. 473a
  7. QTS 4.5*
  8. czy 673a
  9. TS-673A
  10. cyberpower
  11. 673a
  12. 932px
  13. Ups zasilanie