Pomoc Wymiana dysku problem - Qnap TS 112

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

sylwas72

Passing Basics
Beginner
30 Listopad 2014
21
1
3
Ustka
lonoprzyrody.cba.pl
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam.

Postanowiłem wymienić dysk w qnapie na większy i zaczęły się problemy a mianowicie, po włożeniu nowego dysku 3TB nie startuje system, nie ma dostępu z przeglądarki. Qnap Finder znajduje serwer, jak chcę zrobić aktualizację firmware przez internet to proces staje na 65%, jak próbuję to zrobić z pliku proces staje na 20%, dzieje się tak z dyskiem i bez niego. Jak włożę stary dysk serwer normalnie wstaje i działa poprawnie.

Siedzę już kilka godzin i nie mogę nigdzie rozwiązania, może jest banalne ale nic nie przychodzi mi do głowy. Dlatego piszę tutaj i proszę o pomoc.
 
Może pozbieram to co już zaobserwowałem.

QNAP Finder (qnap bez dysku) znajduje go w sieci i twierdzi, że oprogramowanie jest zainstalowane i nie trzeba aktualizować. Jak chcę wejść do konfiguracji to na stronie podana jest informacja, że qnap nie wysłał żadnych danych, tak jakby przez adres ip nie było z nim komunikacji. Gdy włączam qnapa bez dysku zachowuje się tak jakby system normalnie wstawał czyli jest jeden pisk na początku i drugi po dłuższym czasie.
Z dyskiem sytuacja wygląda identycznie (trzy dyski sprawdzane), oczywiście pojemność dysku podawana jest poprawnie bez względu na to czy jest sformatowany czy nie ale instalacja nie przechodzi przez 20% przy instalacji z pliku i 65% przy instalacji z internetu.
Patrząc na tą sytuację można zapytać gdzie jest zainstalowane to oprogramowanie ?

Dodam jeszcze, że kiedyś już formatowałem dysk i instalacja poszła bez najmniejszych problemów.

Do Helpdesk nie napiszę bo ja nie znaju takiego jazyka :) muszę wymyślić coś sam albo zostać przy starym dysku.
 
To znalazłem ale dzięki.
Pełen sukces, postawiłem Qnapa na nogi. Wcześniej wspominałem, że rozwiązanie pewnie jest banalne i tak było. Trzeba było wyłączyć firewalla i antywirusa :).
Jeżeli chodzi o helpdesk to też nie wiedzieli i kazali otworzyć sobie port 22 na zewnątrz żeby sami mogli sobie co się dzieje, na szczęście sam po czterech dniach walki doszedłem do rozwiązania tego problemu :)
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. formatowanie dysku