Zakup TS-253 PRO

Pamiętaj że z czasem wymagania rosną i za chwilę coś z serii x8 będziesz wybierać
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
BTW w QNAP-ach TS-x53 i TS-x51 raczej nie można zainstalować więcej niż 8GB ramu wynika to ze specyfikacji procesora:
ARK | Intel® Celeron® Processor J1900 (2M Cache, up to 2.42 GHz) (TS-x53)
ARK | Intel® Celeron® Processor J1800 (1M Cache, up to 2.58 GHz) (TS-x51)

A z mojego doświadczenia wynika, że pójdzie bez najmniejszego problemu.
Kvr16ls11/8 razy 2 i viola
poza tym nie muszą być zainstalowane kości w obydwu bankach. Wystarczy jedna.
Jedyny wymóg to ten sam rozmiar i właściwości obu kosci jeżeli instalujemy dwie.
 
BTW w QNAP-ach TS-x53 i TS-x51 raczej nie można zainstalować więcej niż 8GB ramu wynika to ze specyfikacji procesora:
ARK | Intel® Celeron® Processor J1900 (2M Cache, up to 2.42 GHz) (TS-x53)
ARK | Intel® Celeron® Processor J1800 (1M Cache, up to 2.58 GHz) (TS-x51)
Odpowiem tak:
Same back to you.
http://www.rkblog.rk.edu.pl/w/p/buildin ... ron-j1900/
Not supported does not mean impossible. Many systems can operate beyond manufacturer's claimed limitations. If the memory controller can work with 16GB on another manufacturer's board, proper operation on QNAP's embedded board is very likely. I'd expect it to be more picky with RAM modules though.
As I said before, I don't expect anything to be officially supported - for tinkerers only.
aforum.qnap.com_images_smilies_icon_wink.gif

I'm on vacation right now, but I'll try to find a x53 unit as soon as it really comes available in EU.
oraz
Re: TS-x51/x53 and custom operating system

aforum.qnap.com_styles_prosilver_se_imageset_icon_post_target.gifby donzoomik » Wed Oct 15, 2014 10:21 am


I finally got around to ordering TS-251 (a good deal at ~360€ with shipping, TS-253 would be at least 550-600€ - not worth it).
Today i plugged in 2*8GB RAM... drumroll... and it seems to work!
Image attached.

As for custom OS boot, I'll get a Kingston Windows-To-Go USB stick for testing today and try to make it work with onboard 9pin USB header.
upload_2014-12-13_20-41-12.png
 
Wg informacji nie oficjalnych można działać spokojnie na 16gb na modelu 451, dla 453 jest 16gb w specyfikacji. Bardziej zastanawiam się czy system umie wykorzystać dodatkowe zasoby? Bo wirtualizacja ok Windows 8gb weźmie ale drugiego 8 nie potrzebuję chyba ze mówimy o stacjach graficznych ale to nie wirtualna maszyna. Ciężko Windowsa zmusić do skorzystania więcej niż 8gb. Następnie czy np kupić jedna pamięć 8gb czy dwie 4gb. Czy działa dual ram i faktyczna różnica w prędkości między wykorzystaniem jednej a dwóch portów pamięci?
 
Bardziej zastanawiam się czy system umie wykorzystać dodatkowe zasoby?
Mój rtorrent chętnie weźmie pozostałą cześć pamięci...
mmap to wywołanie systemowe nakazujące systemowi operacyjnemu odwzorowanie danej części wybranego pliku w przestrzeni adresowej procesu. Operacja ta powoduje, że do obszaru pliku można odnosić się jak do zwykłej tablicy bajtów w pamięci, eliminując potrzebę korzystania z dodatkowych wywołań systemowych typu read lub write. Z tego powodu często używa się tej operacji do przyspieszenia działania na dużych plikach.
C:
void *mmap(void *start, size_t length, int prot, int flags, int fd, off_t offset);
upload_2014-12-14_1-0-57.png
Chętnie i nawet 32GB mu się przyda na łączach gigabitowych.
Także czysty system bez żadnych featuer'ów weźmie powiedzmy 512MB a reszta to aplikacje dodatkowe lub uruchomione usługi. Lepiej mieć więcej niż korzystać ze swap'a na dysku.
 
Bednar na innym forum pisałeś o tym samym tam pw wyślij do mnie. Masz tam moja odpowiedź
 
253 Pro + 2x 3 TB = 3600
POWER WALKER LINE-INTERACTIVE 850VA (VI 850 LCD) - 300 zł

@pigers, działanie tego UPS'a z tym modelem jest jak najbardziej potwierdzone? Bezproblemowa współpraca, wyświetlanie w menu Qnap'a, itp?
 
tak a czemu pytasz ?
Nieprawda, nie wprowadzaj ludzi w bład. W moim 453 Pro ten UPS jest jedynie wykrywany ale nie wyswietlają sie żadne informacje o producencie, modelu i czasie pracy na baterii. Skoro nie dziala to w 453 to w 253 tez dzialać nie bedzie, nie kupuj tego.
 
a która wersja FW w UPSie ?

Widzisz, z tym szajsem jest taki problem, że NIE WYSWIETLA wersji firmware :), chociaż jest takie (puste) pole informacyjne. Specjalnie podłączyłem go pod komputer
Zresztą nie ma potrzeby znajomości wersji firmware, bo ten UPS....... nie posiada opcji aktualizacji :)
Zaczynam rozglądac się za czymś bardziej przyjaznym i droższym (do 500-600 zł.). Cos co kosztuje 200 zł. nie może być dobre... Potrzebowałem UPS'a, wpadłem na jakiś Twoj wątek, potem tu i mam reke w nocniku. Mądry człowiek radził - kupuj to co poleca QNAP a nie to co n/n kolega... Ehhhhhhh.
 
a która wersja FW w UPSie ?

Widzisz, z tym szajsem jest taki problem, że NIE WYSWIETLA wersji firmware :), chociaż jest takie (puste) pole informacyjne. Specjalnie podłączyłem go pod komputer
Zresztą nie ma potrzeby znajomości wersji firmware, bo ten UPS....... nie posiada opcji aktualizacji :)
Zaczynam rozglądac się za czymś bardziej przyjaznym i droższym (do 500-600 zł.). Cos co kosztuje 200 zł. nie może być dobre... Potrzebowałem UPS'a, wpadłem na jakiś Twoj wątek, potem tu i mam reke w nocniku. Mądry człowiek radził - kupuj to co poleca QNAP a nie to co n/n kolega... Ehhhhhhh.

Recommended :: TS-412 :: UPS :: Compatibility list :: QNAP

n/c

PS: kolega serwisant sprzętu ?
 
Software for Linux (64-bit) Graphic and text mode operation(V.4.5.0.2)
http://www.powerwalker.com/software/winpower/PowerWalker_setup_LinuxAMD64.tar.gz
Debian 4.x, 5.x, 6.x
Fedora 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
OpenSUSE 10.x
RedHat Linux Desktop 8, 9
RedHat Enterprise AS3, AS4, AS5, AS6
SUSE Linux Enterprise Server 10.x, 11.x
Ubuntu 7.x, 8.x, 9.x, 10.x, 11.x
Software for Linux (32-bit) Graphic and text mode operation (V.4.5.0.2)
http://www.powerwalker.com/software/winpower/PowerWalker_setup_Linux.tar.gz
Debian 4.x, 5.x, 6.x
OpenSUSE 10.x
RedHat Enterprise AS3, AS4, AS5, AS6
SUSE Linux Enterprise Server 10.x, 11.x
Ubuntu 7.x, 8.x, 9.x, 10.x, 11.x
w trybie txt powinno dac rade obsluzyc UPS.
Ja bym zainstalowal i sprobowal zobaczyc czy i jak to dziala.
Ponadto:
Willkommen im QNAP Club • Thema anzeigen - TS-419P II + und PowerWalker VI 850 LCD
pozatym, mozesz napisac ticket do qnapa: QNAP Helpdesk - ze pomimo obecnosci na liscie kompatybilnosci UPS zachowuje sie dziwnie, nie jest poprawnie widziany itd.