Pomoc Upgrade Qnap 653D o dyski ssd m2

szyman

Passing Basics
Beginner
24 Sierpień 2021
14
4
3
38
QNAP
TS-653D
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.
Planuje zaktualizować swoje Qnapa 653D o dysk/dyski ssd m2 na ktorych byłby system. Z tego powodu parę pytań:
  1. Czy mogę zastosować obojętnie jaka kartę pcie z m2, czy muszę stosować 8 razy droższe karty qnap ?
  2. Czy da się jakoś bezboleśnie przerzucić system na nowe dyski m2 Czy trzeba wszystko na nowo instalować?
Bardzo dziękuję za pomoc.
 
Hej,
Ad.1. teoretycznie tak ale tego nikt nie potwierdzi. Ja chcąc uniknąć kłopotów kupiłem kartę qnap.
Ad.2. Zalecam postawić na nowo. Dlaczego? Ponieważ nie ma "obciążenia" wcześniejszą konfiguracją i może nie optymalnymi ustawieniami.

Przerabiałem to na wcześniejszym modelu 653b i finalnie stwierdzam że zamiana ssd na sata na ssd na M2 na karcie nie dały jakiegoś widocznego uzysku wydajności. Czas startu/stopu systemu taki sam, działanie podobnie. Jedyny wymierny plus to to że zwolniły mi się dwie kieszenie gdzie wstawiłem dodatkowe HDD.
No chyba że prześladujesz z HDD na SSD M2 to bez dwóch zdań. Rób.
 
Hej,
Ad.1. teoretycznie tak ale tego nikt nie potwierdzi. Ja chcąc uniknąć kłopotów kupiłem kartę qnap.
Ad.2. Zalecam postawić na nowo. Dlaczego? Ponieważ nie ma "obciążenia" wcześniejszą konfiguracją i może nie optymalnymi ustawieniami.

Przerabiałem to na wcześniejszym modelu 653b i finalnie stwierdzam że zamiana ssd na sata na ssd na M2 na karcie nie dały jakiegoś widocznego uzysku wydajności. Czas startu/stopu systemu taki sam, działanie podobnie. Jedyny wymierny plus to to że zwolniły mi się dwie kieszenie gdzie wstawiłem dodatkowe HDD.
No chyba że prześladujesz z HDD na SSD M2 to bez dwóch zdań. Rób.
Ad 2. Nie chcę stawiać systemu na nowo bo mam tu dużo ustawień. 30 użytkowników, 40 folderów współdzielonych itd. Da się zrobić szybką migracje wszystkich ustawień do nowego systemu ?? Jak ostatnio to przerabiałem to wszystkich użytkowników musiałem dodawać na nowo.
 
Witam. Ad.1. potwierdzam.
Co do Ad.2. to sprawa ma się tak. System QTS ładuje się z DOM-a i zawsze trwa tyle samo i bardzo powoli. Natomiast wszystkie programy zainstalowane na karcie M2 będą się uruchamiały o niebo szybciej. Tak samo z dostępem do danych przechowywanych na tych dyskach.
Polecam kartę M2 na dyski NVME.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. System nvme