Sprzedam Dwa dyski Seagate IronWolf 2TB
Do sprzedania dwa używane, sprawne dyski Seagate IronWolf ST2000VN004 o pojemności 2TB każdy. Dyski przepracowały w moim QNAPie (obecnie) 646 dni i są cały czas używane, w pełni sprawne, brak błędów itd.Cena za komplet to 500zł, nie sprzedaję pojedynczo.Odbiór osobisty w Warszawie albo...- maks87
- Temat
- 2tb dyski ironwolf seagate
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Giełda: Sprzedam / Kupię (Używane i Nowe)
Pomoc Podmiana dysku bez włączania go do RAID
Wersja oprogramowania Firmware: najnowsze Model serwera: QNAP TS-453ACześć Mam 4 dyski: na pierwszym system, na pozostałych 3 jest RAID5.Miałem pomysł, żeby wyciągnąć 3 dyski które normalnie są w RAID5, włożyć jeden nowy który kupiłem i spróbować przywrócić backup. Niestety na qnapowa franca...- Kingu
- Temat
- color dyski raid raid5 żeby
- Odpowiedzi: 5
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Konfiguracja dysków TS-453Be
Obecnie na QNAP Ts-453Be mam 3 dyski: dysk 8 Tb i dysk 3 Tb razem jako wolumin 1 w JBOD oraz dysk 8 Tb jako osobny wolumin 3. Na tych dyskach są dane.Dokupiłem dwa dyski po 8 TB i chce je włożyć oraz skonfigurować od nowa dyski. W związku z tym na jeden dysk 8 TB mam wolną kieszeń, a drugi...- zbychol2
- Temat
- 453be color dyski konfiguracja
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Sprzedam 2 Dyski WD RED 10 TB
Witam mam do sprzedania dwa nowe nie używane dyski WD RED 10TB (WD100EFAX). Dyski pochodzą z NASA WD My Cloud który kupiłem (na włoskim Amazonie) właśnie dla nich ale 2 dni później kupiłem wersje PRO na allegro i te nie są mi potrzebne.Cena za oba dyski 2400zł.Wysyłka na mój koszt Inpostem...- POSTMAN
- Temat
- 10tb dyski gwarancja
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Giełda: Sprzedam / Kupię (Używane i Nowe)
Pomoc Jak podmonotwać JBOD z eSATA?
Miałem taką konfigurację w QNAP 459: dysk 1,2 - RAID1 dysk 3,4 - JBOD wyciągnąłem 3,4 i włożyłem nowe dyski w te miejsce - teraz mam z danych 1,2 -> RAID 5 na dyskach 1,2,3,4 dyski 3,4 z JBOD przełożyłem do kieszeni eSATA na 5 dysków. QNAP mi je odkrył jako esata1 i esata2 ale nie widzi na nich...- Nicodem
- Temat
- dyski jbod
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Sprzedam 2 dyski WD RED 4TB
Witam. Mam do sprzedania 2 używane dyski WD RED które chodziły w przez 2 lata w NAS. Dyski są jeszcze na gwarancji do 23 września 2020.Cena 520 zł- POSTMAN
- Temat
- 4tb dyski gwarancja
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Giełda: Sprzedam / Kupię (Używane i Nowe)
- X
Pomoc Serwer włącza się i po chwili się wyłącza
NAS włącza się i po kilku sekundach się wyłącza, dokładnie tak samo jak w wideo:Dzieję się tak zarówno z podłączonymi dyskami, jak i bez.Co może powodować problem i czy w zaistniałej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest odesłanie urządzenia do serwisu?Wersja oprogramowania Firmware...- xovevag615
- Temat
- color dyski dysków może serwer
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc TS-473 Problem z dyskami M.2 NVMe
WitamJestem nowym posiadaczem TS-473 i mam problem z dyskami Toshiba KBG40ZNS256G M.2 NVMe nie widzi ich QNAP. Dyski są w standardzie M.2 2230. QNAP nie przewidział montażu tak krótkich dysków. Moje pytanie czy dysk jest nie wykrywany ponieważ nie jest przykręcony tylko włożony w slot ...- Tygrysek2002
- Temat
- dyskami dyski
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
4 dyski WD RED 4x4TB
Witam, wymieniłem qnapa :) potrzebuję jeszcze wymienić jeszcze dyski na większe posiadam na sprzedaż 4 dyski WD RED 4TB, zdjęcia i opis: 4 Dyski WD RED 4TB WD40EFRX-68N32N0 - Kup teraz za: 1200,00 zł - Rzeszów - Allegro Lokalnie zainteresowanych zapraszam cena wywoławcza to 1200 zł.
Pomoc Głośna praca dysków WD Ultrastar
Cześć Jestem nowym użytkownikiem który zakupił niedawno TS-253Be z 2x dysk WD Ultrastar 3,5" 6TB SATA niestety po zainstalowaniu dyski strasznie hałasują. Przez hałas rozumiem tzw. prychanie spotykane w dyskach przed 10 - 15 lat Wiem że ten temat był już poruszany na forum ale być może ktoś ma...- Mario32
- Temat
- color dyski dysków wd
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Co po TS-453A?
Witam,Planuję sprzedać swojego 453A i kupić coś w zamian. Rozważam poniższe opcje: 1. QNAP TS-453Be-2G+karta QM2-2P+2x M2.SATA 250GB 2. QNAP TS-453Be-2G+karta QM2-2P-344+2x 512 NVMe PCIe M.2 3. QNAP TVS-473e-4G+2x M2.SATA 250GBWiem, że różnica w cenie pomiędzy 453Be a 473e jest spora ale po...- kolinek77
- Temat
- 453be dyski ts-453a warto
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- M
Pomoc Dziwne "buczenie" urządzenia - TS-328
Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem serwerów QNAP, w pierwszych słowach dziękuję Wam za to forum, bo znalazłem już rozwiązania kilku problemów. Ale mam niestety problem ze swoim urządzeniem. Już dwukrotnie zauważyłem dziwne "buczenie" obudowy serwera - ustaje, kiedy się delikatnie ściśnie...- marek_m
- Temat
- dyski może serwera ts-328
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
QDA-A2AR czy warto ?
Witam,Zastanawiam się nad zamontowaniem tej kieszonki w jednej z zatok w TS-453BE i zainstalowanie na tych dyskach podstawowej konfiguracji systemu, następnie zamontowanie do pozostałych trzech kieszeni dysków, które będą pracowały w RAID 5 i przechowywały dane. W efekcie miałbym dwie osobne...- JohnyB
- Temat
- dyski jednak może znalazłem
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Muhstik?
Witam,Właśnie zauważyłem, że coś zaczęło szyfrować mi pliki z rozszerzeniem Muhstic. Dobrze, że prawie dyski są pełne i nie dało rady zaszyfrować większości plików. Dobrało mi się to do moich filmów. Na szczęście jak widzę dokumenty pozostały nie zaszyfrowane i zdjęcia. Mam kilka filmów...- masqar
- Temat
- color dyski dysku filmów malware
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- Z
Pomoc Qnap-TS-569 Pro - zapełnione dyski i brak połączenia
Cześć, Mam Qnapa TS-569 Pro. W menedżerze Qnap (tym zarządzanym przez www) mam pokazane, że pamięć dyskowa jest zajęta w 67%, ostrzeżenie mam ustawione na 80%. Qnap zgłasza błąd, że dyski są zapełnione oraz błąd typu "Pool error". Macierz ma włożone 5 dysków twardych, który każdy z nich jest o...- zkubinski
- Temat
- brak dyski połączenia
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- D
Pomoc TS 328 i ..... problemy :(
Witam Jestem posiadaczem serwera plików QNAP model TS-328 oraz 3 dysków serwerowych NAS model Seagate IronWolf 6TB i mam kilka problemów i wątpliwości i proszę o opinię/pomoc: 1. Dyski mimo iż nic na nich nie robię osiągają wysokie jak dla mnie temperatury 46, 49, 47 stopni - takie temperatury...- Domell1
- Temat
- dyski seagate temperatury
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- A
Pomoc Dyski z TS-251A przełożone do TS-251B - niewidoczna zawartość.
Poprzedni TS-251A został wysłany na gwarancji do naprawy. W ramach gwarancji odesłali mi TS-251B. W jednym z wątków na tym forum wyczytałem (ale i doradzono) że dyski wystarczy TYLKO przełożyć i będzie hulać. Otóż okazuje się że nie hula i nie bangla. 1. Po włożeniu dysków i uruchomieniu 251B -...- agamemnons
- Temat
- dyski ts-251a ts-251b
- Odpowiedzi: 4
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Dyski a wolumeny
Jestem bardzo początkujący i proszę o pomoc w zrozumieniu i konfiguracji. Kupiłem Qunp-a jakiś czas temu, trochę skonfigurowałem i zostawiłem bo nie umiałem się w tym do końca połapać a teraz chcę wrócić do tematu.Jednym z celów było postawienie maszyny wirtualnej do podstawowych zadań...- SebaRoz
- Temat
- color dyski maszyny pomoc wolumen
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Obudowa RAID Fantec na 4 dyski 3,5" + 5 HDD Seagate 2TB (razem 10TB)
Wystawiłem na OLX za 750zł, ale dla forumowiczów (pod warunkiem odbioru osobistego w Warszawie) cena 700złA co to jest: Obudowa RAID Fantec QB-35US3R black mieszcząca 4 dyski twarde 3,5". Obudowa obsługuje tryby RAID0, RAID1, RAID3, RAID5, RAID10 oraz JBOD. Obecnie skonfigurowana jest jako...
TS-453B-4G + 4x4TB kilka pytań przed uruchomieniem i konfiguracją
Hejka. Jak w tytule. Zamówiłem TS-453B-4G z Redami 4xTB. Wkrótce przyjdzie i mam kilka pytań dla znafcuf :) NAS będzie służył jako archiwum sprawozdań w wersji cyfrowej. Dane magazynowane będą 10 lat i ciągle nowe dokładane. Danych nie będzie jakoś mega dużo gdyż to głównie PDFy i DOCXy. Oprócz...- Witek_77
- Temat
- backup dyski konfiguracja
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)